7 znaků, které svědčí o tom, že zůstanete chudí

IMG_0361

Peníze jsou často velmi ožehavé téma. Někteří lidé o penězích neradi mluví, jiní o nich mluví jenom v negativech.

Ty špinavé peníze, které kazí charakter člověka. Kdyby nebyly peníze, nebylo by válek a utrpení.

Vážně tomu věříte? Pak jste podlehli té samé lži jako v minulosti já a milióny dalších lidí.

Peníze jsou papír, který nemá žádný význam, pokud mu význam sami neurčíme. Peníze jsou navíc energií, stejně jako my nebo cokoli jiného. Myslím si, že negativní energie, která se kolem peněz točí, je kořenem zla, ne peníze samotné. Tato energie, ale souvisí s námi samotnými a ne s penězi.

Možná patříte mezi ty lidi, kteří se nikdy nedozví pravdu a navždy zůstanou chudí.

Já sama pocházím z „chudých“ poměrů a když vidím dnešní děti, co vše mají, někdy se nestačím divit. Ale … za komunismu bylo vše tak nějak jiné, lidé byli drženi v mnohem větším zajetí a omylu než nyní.

Všichni jsme byli „chudí“.

Je sice pravda, že jsem komunismus zažila jen do svých osmi let. Ale jako nejmladší ze čtyř dětí a jako dcera starších rodičů (tedy dnes je to vlastně sotva průměr), kteří se narodili během druhé světové války, jsem na vlastní kůži zakusila, co je to „nemít peníze“. Dědit oblečení po starším bratrovi a sestrách, k Vánocům dostávat ponožky a knížku, chodit do školy v punčocháčích a neznat nic jiného a ani lepšího, nemluvit, když nejsem tázána a nemít svůj názor, nejlépe sedět někde v rohu, aby si mě nikdo nevšiml, protože tak je to správné.

Slovo internet nebo počítač jsem se okrajově doslechla až na střední škole a svůj první mobil jsem si vzala přes svého tehdejšího přítele na splátky a tvrdě na něj pracovala během letních prázdnin :-). Navíc jsem jej před rodiči schovávala, abych nedostala vynadáno, jaký nesmysl jsem si to pořídila a na co to ve svých 19ti letech vlastně potřebuju. 🙂

Nyní žijeme v nádherné době, kdy je možné cokoli, kdy stačí otevřít své vědomí a začít přijímat. Tomu ovšem předchází energetická práce, která je nutná, aby se tato stará přesvědčení, která jsou lživá, dostala z našeho DNA a my tak mohli začít žít nový život v hojnosti.

Více než rok jsem v Americe studovala koučink pod vedením Christy Whitman, abych se tak mohla stát certifikovanou koučkou zákona přitažlivosti a mohla pomáhat lidem žít život v hojnosti.

Předtím bych nikdy nevěřila, jak mohou být meditace silné a účinné a jak dokáží zahojit rány, které máme často desítky let.  Díky Christy, Rachel a ostatním koučům a jejich skvělému vedení dnes mohu pomáhat lidem z celého světa hojit jejich rány a ukazovat jim směr, který je dovede na cestu za svými sny a cíly.

Kdybych sama neprošla tímto náročným ročním výcvikem a na vlastní kůži nepocítila tu sílu, kterou meditace může mít, nikdy bych nezažila ty změny, které se i v mém životě začaly odehrávat. Je až neuvěřitelné, v jakých lžích jsme jako lidé žili a jak jsme sami sebe dokázali sabotovat po tolik let.

Limitující přesvědčení, která nás blokují, jsou často uložena hluboko v našem DNA, a proto se tolika lidem nedaří pracovat se zákonem přitažlivosti. Pracují totiž na vědomé úrovni. Jejich podvědomí je ale stále nastaveno na nedostatek a bolest. Bez patřičné změny tam uvnitř, se změna tam venku jen stěží dostaví.

Pojďme se společně podívat na 5 znaků, které mají chudí lidé společné.

Patříte mezi ně? Pak máte dvě možnosti, zůstat navždy chudým nebo změnit své vnímání peněz a začít žít život v hojnosti, které je zde pro všechny dostatek.

1. Vaší mantrou se stala slova: “ Nemám peníze“

„Nemůžu si to dovolit. Je to drahé. No jo, zase chce někdo na něčem vydělat. Bohatí berou chudým. Peníze jsou kořenem všeho zla. Šéf mi nikdy nezvýší plat, ale sobě, jo to je jiná.“

2. Závidíte lidem kolem sebe

Často se lidé srovnávají s ostatními a závidí jim to, co sami nemají. Ale často je závist zcela nesmyslná, protože většina lidí, kteří jsou bohatí, nebyli bohatí vždycky. Věděli ale, že nejprve musí změnit svá přesvědčení a jít si za svými sny, tvrdě na sobě pracovali. Není potřeba nikomu závidět. Všichni máme stejné možnosti a příležitosti. Ne všichni jsou ale ochotní vystoupit ze své zóny pohodlí a pracovat na změně své energie.

Závidět druhým a ukazovat na ně prstem je někdy prostě jednodušší.

3. Jste oběť nikoli tvůrce

Neustále si stěžujete, jak je Váš život těžký. Kdyby nebylo toho, že jste z chudé rodiny, pak byste dosáhl/a toho či onoho. Kdyby … kdyby … kdyby. Vaše situace je jiná, těžká nebo složitá….. blablabla. To by mohl říct přeci každý.

Stop. Přestaňte ze sebe dělat oběť situace. Převezměte kontrolu, přijměte zodpovědnost a začněte měnit svá limitující přesvědčení. Pracujte na sobě. Nikdo jiný to za Vás neudělá.

4. Peníze považujete za špatné a špinavé

Hned jak přijdete domu, běžíte si umýt ruce, protože jste právě platili v obchodě a dotýkali se těch špinavých peněz.

Často svým klientům říkám: „A teď si představte svoji partnerku, dotknete se jí a následně běžíte do koupelny, abyste si umyl ruce. Je špinavá, musím si umýt ruce. Myslíte si, že by s Vámi chtěla být?“ Odpovězte si sami.

Á…. mám pocit, že slyším opět to známé ALE…. ale, to je něco jiného, ale to jsou peníze, ale na nich je přeci tolik bacilů,  ale, ale, ale.

Buď budete mít pravdu nebo peníze! Buď budete mít pravdu nebo budete žít šťastně. Musíte mít pořád a za každou cenu pravdu nebo se dokážete zamyslet a vidět věci z jiného úhlu pohledu?

5. Nemáte s penězi vztah

S předchozím přirovnáním vztahu k partnerovi nebo partnerce a vztahu k penězům souvisí další bod. Lidé berou peníze jako by to byl nějaký chladný cár papíru a navíc byl špinavý. No tak upřímně, kdo by se hrnul k někomu, kdo si o něm myslí, že je to ošklivý, špinavý cár papíru, který přináší lidem jenom utrpení?!

Utvořte si s penězi vztah, vztah plný lásky a kamarádství. Vztah, který Vás podporuje. Ano, lze si vytvořit vztah s penězi. Peníze jsou energií, stejně jako cokoli jiného. A energie lásky k Vám přitáhne cokoli. Neříkám, že máte peníze uctívat jako nějakého Boha. To je o něčem jiném a to je špatné. Ale mít je rád, protože mi dovolují žít život na plno, to je to, oč tu běží.

6. Bojíte se peníze pustit

Často se lidé na peníze upnou a bojí se je pustit do oběhu, protože jich mají málo. Peníze jsou oběživo. To znamená, že jejich přirozeností je proudit a obíhat. Když se naučíte peníze pustit, s rozmyslem samozřejmě, pak se k Vám vždy vrátí zpět. Pouštějte je s láskou a žehnejte těm, kterým je posíláte. Pak si buďte jistí, že se k Vám opět vrátí. I mně to chvíli trvalo, než jsem se to naučila, ale vyplatilo se. Nebojte se peníze pustit do oběhu a vždy je pouštějte se slovy požehnání tomu, komu platíte a můžete přidat slova: „Děkuji, vím, že se ke mně vrací desetinásobek této částky.“ Nebo si přidejte vlastní násobek. Když to budete dělat často a s vírou, že to tak je, brzy si všimnete, že čím více peněz investujete (nemám ráda slovo utratit, mám pocit, že penězům kroutím krkem :-)), tím více se Vám jich vrátí zpět.

Je to důsledkem energie, kterou zároveň vysíláte. Vysíláte víru, že se k Vám peníze opět vrátí. A navíc je vysíláte s láskou.

7. Nejste na peníze energeticky připraveni

Když člověk není na peníze energeticky připravený, pak k němu ani nemůžou přijít. A i kdyby přišly, pak ihned odejdou. To je právě důvod, proč spousta lidí, kteří vyhrají miliardy, jsou do pár let ještě chudšími, než kdykoli před výhrou. To je důvod, proč spousta lidí, vydělá statisíce, ale na konci měsíce, nemá co jíst. Nebo vydělává statisíce a přesto se topí v dluzích.

Divíte se? Opravdu existují lidé, kteří vydělávají statisíce, a přesto jsou zadlužení a mají stejné starosti jako Vy, který vydělává 20tis.Kč měsíčně?

Ano. Já sama jich znám osobně desítky a to z nejrůznějších zemí.

Lidé, kteří vypadají, že vydělávají statisícové částky měsíčně a tedy musejí být zákonitě za vodou, ne vždy za vodou jsou. A to právě díky tomu, že jejich energie není této částce uzpůsobená. Jejich limitující přesvědčení, která se týkají peněz a jejich sebelásky, tyto peníze odpuzují.

Nepřipadají si dostateční, s penězi nemají vztah, jsou kritičtí, atd. Možná sice vydělají statisíce, ale neumějí si je udržet a žádný specialista na finance jim nepomůže. Peníze v jejich energetickém poli prostě nechtějí být.

Proto je tak důležité připravit svoji energii na velké peníze a to nejlépe postupně.

Když někoho koučuji, kdo touží po penězích, pak vždy doporučuji zvyšovat částky postupně. Připravovat svoji energii postupně.

Před nějakým časem jsem koučovala jednoho klienta, který toužil po více penězích a přál si nejlépe vyhrát velkou částku, ale opravdu velikou. Říkala jsem mu, že na takovou částku se musí připravit energeticky a on mi tvrdil, že ale připravený je, protože naprosto přesně ví, co by s nimi dělal.

„Hmmm, to ale víme všichni,“ odpověděla jsem mu. Chvíli mi nevěřil, ale pak sám pochopil, že na tom něco bude.

Věřím, že pokud čtete tyto řádky a já Vám řeknu částku třeba 100  miliónů korun, okamžitě Vás začnou napadat věci, dovolené, charity, prostě vše to, kam byste Vaše nové peníze investovali.

Ale vědět, co s danou částkou udělat, není totéž jako být na ni energeticky připraven.

Vědět, co je to sebeláska, neznamená, že se opravdu milujete. Vědět, jak milovat partnera a dávat mu lásku, neznamená, že se partner objeví a že s Vámi bude šťastný.

Být energeticky připraven je základem toho, aby daná věc, v našem případě obnos peněz přišel a hlavně zůstal.

Tomuto klientovi jsem zadala malý úkol, aby se naučil pracovat se zákonem přitažlivosti a hlavně v něj získal důvěru. Tento úkol bude součástí videí, které pro Vás připravuji, abyste si sami vyzkoušeli, co dokážete jako tvůrci. Sledujte můj web, aby Vám videa neunikly.

Klient mi další týden hlásil, že neočekávaně manifestoval 10 tis.Kč. Byl opravdu nadšený, jak nádherně zákon přitažlivosti funguje a hlavně jak rychle. Částka se na jeho účet připsala hned druhý den.

Zeptala jsem se ho: „Jaké to je, získat neočekávaně 10 tis. Kč?“ Klient odpověděl s nadšením a skoro nedůvěrou v hlase: „Je to skvělé, ale pořád tomu nějak nemůžu uvěřit.“ A já mu na to odpověděla: „A teď si představte, kdyby to nebylo 10 tisíc Kč, ale třeba těch 100 miliónů nebo 100 milliard? Možná bychom se tady ani spolu nebavili, protože by Vás někde křísili z toho obrovského šoku.“

Proto Vám radím, připravte se na peníze energeticky a částky si zvyšujte postupně. Spíše uvěříte, že získáte nižší částku, která odpovídá Vašemu nynějšímu standartu, a tím pádem se spíše splní.

Jeden tip ode mne: Rozhlédněte se doma kolem sebe a podívejte se, do čeho investujete své peníze. Často od lidí slýchám, že nemají peníze. Pak ale koukám a oni mají iPhone, značkové oblečení, auto na leasing, doma samé nesmysly a každý týden chodí na masáž, kosmetiku a kdesi cosi. To vše je v pořádku. Každý má rád něco jiného a každý považuje jiné věci za důležité. Nicméně pak slova „nemám peníze“, neodpovídají pravdě.

Já sama na kosmetiku a podobné věci vůbec nejsem, připadá mi to jako plýtvání penězi. Je to ale můj osobní názor a Váš může být zcela odlišný, a tak je to v pořádku.

Pro mne je vzdělání sebe samé vším, a proto jsem do svých znalostí věnovala již statisíce korun a to často i když jsem peníze neměla a musela se zadlužit. Vystoupila jsem ze své zóny komfortu a bezpečí a udělala krok do neznáma. To se mi ale vždy vyplatilo.

Pro mne je vzdělání vším, protože i kdyby mi někdo vzal všechny mé materiální věci, nikdy mi nemůže vzít to, co je v mé mysli a v mém srdci.

Před dnes již osmi lety jsem byla v Jihoafrické republice, což samo o sobě znamenalo velké prozření a otevření mé mysli. Proto jsem si před několika lety na dálku adoptovala malého Inda, snad proto, že můj partner pochází z Indie, snad proto, že jsem poznala chudé v Africe. A mohu říci, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. A i když se stalo, že v době placení ročního příspěvku jsem peníze „neměla“, vždy jsem věděla, že se bez některých věcí obejdu a jemu tím dám vzdělání, které mu pomůže žít život, jaký si zaslouží každý z nás.

Často říkám, že bychom měli pořádat výpravy do těchto částí světa, abychom si pak vážili toho, co máme a přestali říkat tu lež: „nemám peníze.“

Žijete v zemi, která je svobodná, která Vám dává vše, co k životu potřebujete, zdravotnictví je zdarma, skoro všechno je zdarma. Studovat v Indii je skoro nemyslitelné, pokud nejste z vyšší vrstvy. Proč si tedy tolik lidí v naší zemi stěžuje?

Zvykli jsme si na věci zadarmo a někteří se dožadují stále toho samého, chtějí vše zadarmo.

Žijeme ve světě energií a stejně tak i peníze jsou energií. Proto peníze získáte směnou za jinou energii.

Nehledejte věci zadarmo, hledejte nápady, které můžete směnit za energii peněz. Vysílejte energii hojnosti a hojnost se Vám vrátí zpět v podobě peněz, věcí, radostí, situací a příležitostí.

Energie se nedá zničit, ale dá se změnit a také směnit. Energie práce je odměněna energií peněz.

Dejte světu svoji energii, milujte svět a svůj život, jako by Vám zbývalo jen pár dní či měsíců a vrátí se Vám energie hojnosti, lásky a nadbytku všeho toho, po čem toužíte!

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře