Okamžik, který převrátí tvé hodnoty vzhůru nohama

lightning_193421V sobotu jsem se dozvěděla, že jeden z mých oblíbených novodobých učitelů Dr.Weyne Dyer zemřel. Doslova mě to šokovalo a i když by se mohlo zdát, že na to „měl věk“, bylo mu 75 let, tak já měla pocit, že byl ještě na umírání „mladý“ . Možná proto, že můj otec letos oslavil 73.narozeniny a tak hranice k odchodu z tohoto fyzického světa stále posouvám. Nikdo z nás nemládne a stát se může cokoli, ale přesto mě to vedlo k dalšímu zamyšlení nad svým životem.

Film „The Shift“ – Dr. Wayne Dyer

Dozvěděla jsem se nejenom o Weynově odchodu, ale také o filmu s názvem „The Shift“, který natočil a moje kamarádka mi poslala link, tedy odkaz na tento film. Sobotní večer jsem věnovala sledování tohoto zatím zdarma dostupného filmu The Shift.

Nejvýstižněji bych jej přeložila jako ZLOM. Když ve svém životě zažijete shift, pak je to něco jako zlom. Je to událost nebo i více událostí, které ve vás vyvolají zásadní změny v životě. Jelikož vše začíná myšlenkou, tak tyto změny začnou změnou přemýšlení o životě. Následují změny, které převrátí váš život naruby, většinou se jedná o pozitivní změny. Možná se to hned v tu chvíli tak nezdá, ale s odstupem času zjistíte, že to bylo pro váš život tak zásadní, že byste už nechtěli jít zpět.

Co je váš zlomový okamžik?

Jsem člověk citlivý a vnímavý, takže ukápla nejedna slza, možná i proto, že tento skvělý muž již není mezi námi a možná proto, že film je krásně natočený a skrývá tolik moudrých slov.

Proto jsem se rozhodla napsat tento článek a některá tato moudrá slova s vámi sdílet.

Pokud rozumíte anglicky na dostatečné úrovni, pak vřele doporučuji shlédnout tento dvouhodinový úžasný film. Zde je odkaz „The Shift“.

Podle Dr. Dyera je účelem našeho života být šťastný, užívat si život.  Hovoří o lidském plodu, který po dobu 9ti měsíců roste v děloze ženy a nestará se o to,  zda se mu správně vyvíjejí všechny orgány. Je o něj skvěle postaráno, příroda vše zařídila. Tak proč by to tak nemohlo být i po narození a po zbytek našeho života? Stačí jen přijímat to, co nám příroda a Vesmír nabízejí. Otevřete se a přijímejte.

Problém podle něj nastává ve chvíli, kdy se do našeho života začne vměšovat EGO, které nám říká: „To, kým jsi, je dáno tím, co máš.“ A tak začneme mít pocit, že čím více toho budeme mít, tím cennější jako člověk budeme, a proto chceme čím dál tím víc. Co ale nastane, když ztratíme to, co máme? Ztratíme i naši hodnotu a zhroutí se nám svět.

Stejně tak jako lidé staví svoji hodnotu na tom, co vlastní a co ve svém životě mají, tak ji také staví na tom, čeho v životě dosáhnou. Chtějí být úspěšní, a proto soutěží s ostatními, snaží se být lepší než okolí.

V neposlední řadě se nás ego snaží přesvědčit, že to, co si o nás myslí ostatní, je pro nás velmi důležité. Proto se snažíme chovat tak, abychom oslnili lidi kolem. Dbáme na naše oblečení a společně s tím, co máme a čeho chceme dosáhnout, zapomínáme na to, kým vlastně jsme.

Ego se nás snaží přesvědčit, že jsme odděleni od všeho ostatního. Opak je ale pravdou, všichni jsme spojeni se všemi a se vším. Tedy i s tím, co nám v životě chybí, co ve svém životě chceme. Na úrovni duše nebo na energetické úrovni chcete-li, jsme propojeni i s tím, co ve svém životě zatím nemáme, ale toužíme po tom. Je to právě díky jednotě, která v tomto světě vládne, ale kterou jako lidé nevnímáme. Žijeme ve lži, která nám tvrdí, že jsme odděleni.

Jak žít naplněný život? Následujte své vnitřní volání! Pusťte se do věcí, které vás naplňují vášní a které vás pohltí tak, že ztratíte pojem o čase. To je účel vašeho života. To je to, co vám přinese radost, pocit uspokojení a vnitřního štěstí.

Stavíme pevné základy

Pro mne osobně je vnější štěstí jako silná vrstva make-upu, která když se odlíčí, ukáže pravou tvář, pravý stav vašeho vnitřního já. Pokud vaše pošramocené vnitřní já zakryjete vrstvou drahých doplňků a materiálních věcí, pak jakmile se v životě objeví události, které vám tento make-up vezmou, pak zbyde jen to ošklivé vnitřní já, které se nemá rádo.

Pracujte na své vnitřní kráse a svém vnitřním pocitu štěstí, abyste se nemuseli bát odstranit make-up. Aby váš make-up pouze doplňoval vaši vnitřní krásu a pocit klidu a míru. Pak si ho totiž také lépe vychutnáte. Byly doby, kdy jsem i já chtěla víc a víc, proto abych se ve svém životě cítila šťastná. Měla jsem pocit, že je to tak v pořádku. Dělá to tak přeci každý. Pak ale přišlo nečekané odstranění toho pomyslného make-upu a já cítila nic než prázdnotu. V tu chvíli jsem pochopila, jak je zbytečné snažit se budovat zvnějšku, když uvnitř je vše rozbořené. Postavíte-li dobré základy uvnitř, pak má teprve smysl budovat něco tam venku. Protože i kdyby vnější stavba spadla nebo ji někdo zboural, ty vnitřní základy již zůstanou navždy pevné a stabilní a to za to přeci stojí, ne?

Vnější krása může přinést výsledky, ale pouze cítite-li uvnitř sebe svoji krásu, svoji silnou a zářivou Bohyni, pak teprve můžete pocítit ten pravý nefalšovaný pocit vnitřní hodnoty a přitažlivosti.

Co když byl celý můj život špatně?

Nejkrásnější a pro mne nejhlubší větu, kterou Weyn řekl je věta: „Don’t die with your music still in you.“ V překladu: „Neumírej, dokud v tobě stále hraje hudba.“

Tato věta by se dala popsat jako „jdi za svými sny a žij podle svého smyslu života, abys na konci života neměl pocit, že ve tvém životě bylo něco pro tebe většího, za čím jsi ale nešel.“

„Co když byl celý můj život špatně?!“

Každý z nás přišel na tento svět, aby hrál svoji muziku a potěšil tím nebo pomohl jiným lidem. Každý z nás má nějaký speciální dar, něco co nás dělá jedinečné a čím můžeme přispět světu. Je to něco, co dává našemu životu hlubší smysl a čím obohacujeme lidi kolem nás. Často je tímto darem taková činnost nebo dovednost, která naplňuje naše srdce vášní.

Okamžik, který převrací tvé hodnoty vzhůru nohama

Ve filmu The Shift se Dr. Dyer zmiňuje o zajímavém výzkumu, který se zabývá odlišností mezi muži a ženami, když přijde na zlomový okamžik v jejich životě. Tento výzkum nesl název „The moment that turns your values upside down“, tedy „Okamžik, který převrací tvé hodnoty vzhůru nohama“.

V tomto výzkumu byly ženám a mužům položeny stejné otázky týkající se jejich životních hodnot. Nejprve před tzv. zlomovým okamžikem, Dr.Dyer jej ve filmu nazývá kvantový moment a po tomto zlomovém okamžiku ve svém životě.

Muži a ženy měli seřadit své životní hodnoty od nejdůležitější po nejméně důležitou.

Výsledky se zásadně lišily nejenom před a po průzkumu, ale také mezi muži a ženami.

A zde je výsledný report:

Nejdůležitější životní hodnoty mužů PŘED kvantovým okamžikem (zlomem v životě):

 1. Bohatství (role muže je podporovat a živit svoji rodinu)
 2. Dobrodružství ( muži chtějí dobývat svět)
 3. Dosažení úspěchu (ego křičí jsi tím, co děláš a čeho dosahuješ)
 4. Pocit potěšení a uspokojení
 5. Být respektován

Nejdůležitější životní hodnoty mužů PO kvantovém okamžiku (zlomem v životě):

 1. Spiritualita (všimněte si, že v původním seznamu vůbec nefigurovala)
 2. Osobní pocit klidu 
 3. Rodina (také na původním seznamu není)
 4. Boží vůle ( nalezení smyslu svého života)
 5. Upřímnost (včetně citové upřímnosti vzhledem ke svým citům)

Životní hodnoty žen se od těch mužských velmi lišily. Zde jsou výsledky průzkumu mezi ženami:

Nejdůležitější životní hodnoty žen PŘED kvantovým okamžikem (zlomem v životě):

 1. Rodina (role dcery, manželky, matky)
 2. Pocit nezávislosti 
 3. Kariéra
 4. Potřeba zapadnout mezi ostatní
 5. Atraktivita (celková atraktivita, vnitřní i vnější)

Nejdůležitější životní hodnoty žen PO kvantovém okamžiku (zlomem v životě):

 1. Můj osobní růst (velká změna oproti původní potřebě uspokojit především všechny kolem)
 2. Pocit sebevědomí
 3. Spiritualita 
 4. Pocit štěstí (ženy často vyrůstají v přesvědčení, že mají nějakou roli, která se od nich očekává a nemají tedy možnost výběru)
 5. Odpuštění 

Obrázek si udělejte každý sám. Když se já podívám na svůj život, tak mám pocit, že můj bod zlomu nastal před zhruba 2-3 lety a i když v tu chvíli se toho událo opravdu hodně nepěkného, jsem moc ráda, že jsem tam, kde jsem.

Některé zlomové okamžiky nejsou možná zrovna příjemné, pokud takové nejsou všechny, ale důležité je to, co nám přinesou. Život není jen o kumulování hmotných věcí a předstírání šťastného života, ale především je o nás samotných. Možná nikdy nepřijdeme na to, jak náš svět vznikl, ale máme možnost přijít na to, co je účelem našeho života. Proč jsme tady a co jsme sem přišli předat.

Nejjednodušší je ponořit se do věcí, které nás baví a naplňují vášní a pocitem uspokojení. Ty totiž v sobě nesou dvě zásadní pozitiva – pocit vnitřního štěstí a zároveň magnet na další věci, které nás dělají šťastnými.

Asi jste sami někdy zažili někoho pozitivního, z koho vyzařovala taková nádherná čistá energie, že jste s tím člověkem chtěli být co nejvíce. S takovým člověkem totiž chtějí být nejenom ostatní lidé, ale také i krásné věci a příležitosti. Vysílá totiž nádherné pozitivní vibrace, které jsou přitažlivé pro jeho okolí.

I vy se můžete stát takovýmto magnetem. Vždy máme na výběr a to je právě ta krása. Základem je si ale tuto moc a sílu uvědomit, pak už vše začíná přicházet tak nějak samo. Dveře k příležitostem a srdcím lidí se postupně otevírají a my, jsme-li připraveni a otevřeni, je můžeme už jen přivítat a těšit se z nich.

Hraje vaše hudba? Pokud ne, dělejte všechno pro to, aby vaše hudba hrála než bude příliš pozdě.

Není nic horšího než litovat toho, co jsme neudělali nebo aspoň nezkusili. Čas se vrátit nedá a nikdy není pozdě začít něco nového, co rozezní tu nádhernou melodii, která je v každém z nás ukrytá.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře