Žijeme ve světě reakcí

landscape-4450876_1920Možná se ptáte, jak je možné, že se vaše negativní pocity tak rychle zhmotní, zatímco těm pozitivním to trvá podezřele dlouho.

Jedním z důvodů je vaše negativní naprogramování, kterému jste vystavováni již od dětství. Dětstvím ale toto programování nekončí.

My všichni jsme dnes a denně bombardováni nekonečným množstvím reklam, které tvrdí, že nejsme dostateční, nejsme úplní a dokud si nezakoupíme ten jeden šampón, naše vlasy nikdy nebudou tak krásné, jak by být mohly. Vaše pleť bude vrásčitá, protože jedině ten jeden krém zaručí váš mladiství vzhled. To, že se na nás vnější vlivy řítí ze všech stran je něco, co nezměníme. Tak to prostě je.

Co ale změnit můžeme, jsou naše reakce na vnější svět a všechny ty situace, které se v něm dějí. Ať už se jedná o reklamu, která nás přesvědčuje, abychom si zakoupili určitý výrobek anebo našeho partnera, který přišel domů s nepříjemnou náladou. Vše tam venku je jen odrazem našeho vnitřního světa. To ale neznamená, že musíte pokaždé, když se partner vrátí domů zpruzený, hledat „chybu“ ve své energii. Stačí, když nebudete reagovat.

 

Žijeme ve světě reakcí

A to je důvod, proč na sobě pracujete vědomě. Proč se učíte meditovat, ztišovat svoji mysl a proč se ponořujete do svého vnitřního světa. Abyste dokázali ovládat svoje reakce.

Jinými slovy vaše reakce tvoří vaše budoucí zkušenosti.

Rozlišujeme tři typy reakcí:

1. Pozitivní

2. Negativní

3. Neutrální

 

Pozitivní a negativní reakce mají obrovskou sílu tvořit. Příkladem může být váš partner. Přijde-li domů s dobrou náladou a přinese-li vám navíc květiny, pak je vaše reakce pozitivní a vy se cítíte dobře. Druhý den ale partner přijde naštvaný a podrážděný a vaše reakce je velmi negativní. V extrémním případě se dokonce začnete sama sebe ptát „Co jsem udělala, že se ke mně takto chová?“. Jeho negativní reakci si vztahujete na sebe, berete si ji osobně. V tu chvíli se rozhodně necítíte dobře.

Jestliže se ale stane něco negativního a vy na danou situaci nebudete reagovat, pak ji anulujete a nepropisujete nic negativního do své budoucí reality. A to je něco, co je nutné se učit. Protože tím zastavíte sled negativních událostí a váš život se začne měnit k pozitivnímu.

 

Neutrální reakce nic nevytváří

Nejjednodušší způsob, jak na určitou situaci nereagovat, je vystoupit z ní. Určitě jste někdy slyšeli o asociaci a disociaci. Když se s něčím asociujete, pak se s tím ztotožňujete. Disociace je pravý opak asociace. A právě disociaci můžete v takovém případě krásně využít. Zabráníte tak negativní spirále,  která by vás stahovala dolů.

Vystupte z dané situace a představte si sami sebe jen jako pouhého pozorovatele, který se dívá na obraz. Na něm jste vy, tedy postava, která se možná necítí dobře a váš partner, který je pěkně nepříjemný. V tu chvíli si uvědomte, že vaše pocity vás nijak nedefinují a pokud jim nedáte sílu, pak vás ani nemohou ovlivnit. Stejně tak negativní pocity vašeho partnera nejsou vaše a nemusíte se jimi zabývat. Vznikla situace, která se jeví jako nepříjemná, ale která je stejně tak jako jakákoli pozitivní situace jen pouhou iluzí a na vás jako pozorovateli záleží, jaký výsledek bude daná situace mít.

Jiný způsob, jak zneutralizovat nepříjemný pocit z určité situace, je EFT, které doporučuji všem svým klientům. Nemusíte se bát, že si do své energie vťukáte více negativity. Tím, že se zaměřujete na negativní pocit nebo myšlenku a poťukáváte na energetické body, tím jen neutralizujete tento negativní pocit, který se váže k určité situaci. Tím danou situaci přestáváte vytvářet.

A to je přesně to, co v dané chvíli potřebujete. Jen svůj negativní pocit zjemnit, zneutralizovat. I přesto, že v danou chvíli nebudete zpět na příjemných pozitivních vlnách. Důležité je, že jste zastavili negativní spirálu, která by vás srthla s sebou a vy jste se začali propadat do horších a horčích pocitů, jenž by samozřejmě nevytvořily nic dobrého.

 

Rezistence není vždycky na škodu

Nebojte se ani nepříjemného pocitu, který vám říká, že se vám nyní něco nelíbí. Rezistence k vaší současné situaci vytváří touhu po něčem, co zatím nemáte. A touha je velmi silný motor, který vás začne posouvat směrem k vašemu přání.

Slyšeli jste někdy o zákonu polarity? Píši o něm ve své knize Alfa bohyně. Nemůžete vědět, co by vás udělalo šťastnými, dokud nebudete vědět, co vás dělá nešťastnými. Nemůžete pocítit, že je něco studené, když netušíte, jaké to je, je-li něco horké. Nemůžete se těšit na jaro, když nevíte, jaká může být v zimě zima. To, že žijete život, který se vám nelíbí, je jen znamení, že se rodí nová touha žít šťastněšjí a kvalitnější život. Bez touhy bychom ani ráno nevylezli z postele. Neměli bychom dostatečnou motivaci.

Změňte svoje reakce a váš život a všechny situace v něm se změní!

Happy manifesting 🙂

Eva

Skupinový program Přitáhněte si ideálního partnera začíná již 25.9.2019!

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře