Co je to zákon přitažlivosti?

renameMožná jste tu poprvé a nevíte, o čem zákon přitažlivosti je a čeho se týká.

Navíc ne každý z vás mě zná a ví, kdo jsem a proč jsem založila stránky o zákonu přitažlivosti a proč o něm vlastně píšu. Můj osobní příběh v tomto článku uvádět nebudu, ale pokud vás zajímá, kdo vlastně jsem, pak se o mém příběhu můžete dočíst ZDE. Co si já osobně myslím o tomto zákonu jsem psala v jednom ze svých posledních článků Zákon přitažlivosti a já.

Zákon přitažlivosti je jedním z mnoha zákonů Vesmíru, které ovlivňují náš svět. Bohužel mnozí lidé nevědí ani o zákonu přitažlivosti a ani o dalších vesmírných zákonech.

Více o vesmírných zákonech si můžete přečíst v mém eBooku zdarma, který je ke stažení TADY.

Pojďme se podívat blíže na ten nejdůležitější z nich –  zákon přitažlivosti.

Zákon přitažlivosti je fenomén, o kterém se začalo nejvíce mluvit v souvislosti s filmem a knihou Rhondy Byron s názvem Tajemství, které spatřily světlo světa v roce 2006. Tehdy jsem žila v Londýně a protože mě vždy zajímaly věci mezi nebem a zemí, tato kniha si mě tak nějak přitáhla sama. Nejprve jsem četla knihu a následně si pořídila i film v původním znění a musím říci, že jsem byla nadšená.

Ihned jsem se pustila do práce a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Zákon přitažlivosti říká, že to, na co se zaměříme, to roste a to si do svého života přitahujeme stále více. Jak jednoduché a prosté.

Zaměříme-li se na pozitivní myšlenky, pak se náš život změní o 180 stupňů. Kam jde naše pozornost, tam jde energie, říká jiná definice zákona přitažlivosti. Nebo-li na co se zaměříme, tím směrem vysíláme naše myšlenky, které mají energii a danou věc si do života přitáhneme.

Dalo by se říci, že se jedná o efekt bumeranku. Co vyšlu ven do světa, to se mi vrátí zpátky. Když budu myslet pozitivně, vrátí se mi vždy pozitivní události a lidé budou milí a vše se mi bude dařit. Když budu myslet negativně, pomlouvat druhé a strachovat se, pak si do života přitáhnu více negativních věcí, událostí a lidí.

Ano, takto jednoduše to opravdu funguje.

Ale …

Proč je tedy tolik lidí bez peněz a bez partnera a proč je tolik lidí nešťastných, skleslých a nemůžou se z této bezmoci a trápení vyhrabat?

I já měla své černé chvilky, přesto že jsem o zákonu přitažlivosti věděla a úspěšně jej využívala. Všechno se najednou po pár letech zbortilo jako domek z karet.

Proto jsem začala znovu a tentokrát se zapřísáhla, že tomu všemu už konečně přijdu na kloub a to jednou pro vždy. To byl důvod, proč jsem začala studovat koučink zaměřený na zákon přitažlivosti a proč jsem založila tento web.

Trvalo to sice nějakou dobu, ale teď vím, jak zákon přitažlivosti využít a na co se zaměřit, aby pracoval pro mne a ne proti mně. A proto chci nyní tyto vědomosti předávat dál…

Většina lidí nemá o existenci zákona přitažlivosti ani tušení a jede na autopilota. To, jak byli vychováni, tak fungují celý svůj život. Neuvědomují si, jaké negativní myšlenky v sobě mají a jak pouhé myšlení ovlivňuje jejich život a to ve všech oblastech – finance a kariéra, vztahy včetně vztahu se sebou (sebeláskou), zdraví, spiritualita.

Právě neznalost tohoto zákona a nastavení na autopilota je důvodem, proč tolik lidí “trpí” a pokračuje v tom, na co jsou zvyklí, trpění, stěžování si, kritizování, chudobě a nedostatku sebelásky a sebepřijetí.

A jak si tak stěžují a kritizují, nevědomky si do života přitahují stále více toho negativního, na co si mohou stěžovat a dokonce ještě víc, a tak se motají v začarovaném kruhu, který nikdy neskončí.

Role oběti jim zaručí celoživotní útrapy. Vždy máme na výběr, zůstat v roli oběti a trpět dál nebo si uvědomit, že jsme se narodili jako tvůrci a vzít vše do svých rukou a začít svůj život tvořit.

Základem úspěchu v životě je uvědomění. Abyste mohli svůj život začít měnit, musíte si uvědomit, že nějaký zákon přitažlivosti vůbec existuje.

Pochopení toho, jak funguje a jak nás ovlivňuje, je klíčové. Bez toho se neposunete dál.

Nejenom moje vlastní zkušenosti, ale i mí klienti jsou pro mne potvrzením toho, že se život dá změnit k lepšímu a zažívat každodenní štěstí. Stačí jen pochopit zákon přitažlivosti a chtít na sobě pracovat.

Jakmile se se zákonem přitažlivosti seznámíte a pochopíte, že vaše myšlenky a pocity mají frekvenci, která k vám přitahuje buď vše pozitivní nebo naopak negativní, podle toho, co vysíláte, pak se váš život začne pomalu měnit tím směrem, kterým chcete jít.

Jenom pak můžete přijmout zodpovědnost a vystoupit z role oběti do role tvůrce svého života. Přijmout zodpovědnost za vše, co se ve vašem životě dosud stalo a co se v něm děje. Ano, někdy je to těžké, protože v roli oběti můžeme vinu svalovat vždy na druhé, na vládu, na okolnosti,…

Co je pro vás důležitější? Mít možnost přesunout zodpovědnost za svůj život na někoho nebo něco jiného nebo přijmout fakt, že vše, co se ve vašem životě děje, je výsledkem vašeho dosavadního myšlení a jednání a vše změnit teď a tady. Nemusí to být jednoduché, ale stojí to za to.

Život máme všichni jenom jeden a proto jej musíme žít tady a teď a naplno.

Co kdyby zítra bylo už pozdě? K čemu je svalovat vinu na druhé, když oni nemají žádnou moc změnit náš život.

My tu moc ale máte. Vy ji máte. Stačí jen přijmout zodpovědnost a přesunout se do role tvůrce.

Žijte svůj život tak, abyste se na jeho konci mohli otočit zpátky a říci svému mladšímu já: „Děkuju, že jsi vykročil/a ze své zóny pohodlí a opustil/a roli oběti. Jsem na Tebe pyšný/á a mám Tě rád/a.“

 

 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře