Zákon přitažlivosti a já

high-fly-1311680 (1)Jsou lidé, kteří si myslí, že zákon přitažlivosti je nesmysl a není možné vytvářet svoji vlastní realitu a tvořit si tak budoucnost podle našich představ. Je pravda, že kdybych neměla tolik osobních zkušeností a neměla tolik známých, kteří mají stejné nebo podobné zkušenosti, díky nimž si do života přitáhli a přitahují mnoho „zázraků“, jako logicky smýšlející člověk, bych se asi přidala ke skeptikům, kteří tento vesmírný zákon zpochybňují.

Je pravda, že film Tajemství zákon přitažlivosti a jeho využití hodně zjednodušuje a možná jsou také některé scény  pro logiky prostě moc velká pohádka :-).

Sám zákon přitažlivosti jednoduchý je. Ale jeho využití až tak jednoduché není, tedy pro většinu lidí.

Kdyby to bylo opravdu tak jednoduché, pak by moje práce koučky úspěchu se zaměřením na zákon přitažlivosti, neměla smysl. Ještě bych ráda podotkla, že jsem koučink studovala jako roční a velmi intenzivní program v Americe. To, co učím, tedy není založeno na mém shlédnutí filmu Tajemství nebo kopírování českých Kiršů nebo Čmolíků a jiných lidí, kteří podobné poznatky v České republice propagují ve velkém a jsou tedy v širším povědomí lidí.

Někteří z těchto „učitelů“ jsou mi sympatičtí a jiní ne. Asi to máte stejně. To je ale jedno.

Já zastávám názor „Ať si každý myslí a dělá, co chce. Já předávám to, čemu věřím já a co mně funguje.“

I když některé z těchto „učitelů“ moc nemusím :-), tak si myslím, že jsou velkým přínosem, protože předávají lidem něco, co je zatím v České republice ne příliš rozšířené a pokud tedy neovládáte plynulou angličtinu a nejste ochotní dát sta tisíce za kurzy v cizině a to nemluvím o cestovném, pak byste se mnohé tyto informace a hlavně zkušenosti jen těžko dozvěděli. Protože jsou věci, které z knihy nepoznáte na vlastní kůži tak, jako z dobrého kurzu.

Konec konců, i já vám předávám to, co jsem se naučila od Christy Whitman, úžasné ženy a koučky, která společně se svojí „rodinou“ koučů změnila můj život. A splnila mi jeden velký sen, možnost měnit životy lidí a za to jsem jí nesmírně vděčná. Ale také si uvědomuji, že kdybych neměla tento záměr, pak by se moje cesta s tou Christiinou nikdy nespojila. Proto je tak důležité vědět, co chcete, abyste tam mohli dojít.

Jako většina lidí, kteří se zabývají zákonem přitažlivosti, i já prošla dlouhým vývojem, který začal už v mých 15ti letech knihou Josepha Murphyho „Moc podvědomí“ a první zkušeností s přitahováním si toho, po čem jsem toužila, díky změně svých myšlenek.

O tom, jak nám může zákon přitažlivosti změnit život, bylo napsáno hodně knih a protože ne každý dokáže poznatky z knih použít ve svém životě, právě proto se zabývám koučinkem zákona přitažlivosti, který je mnohem obsáhlejší než jen vysvětlení, o čem zákon přitažlivosti je, ale pomáhá právě těm lidem, kteří nevědí, jak tento zákon použít ve vlastním životě a nebo mají pocit, že jim prostě nefunguje.

Nejčastějším důvodem je negativní přesvědčení týkající se dané oblasti života, ve které se vám nedaří zákon přitažlivosti využít. A zde právě nastupuji já a můj koučink, který vás díky dobře položeným otázkám vede k tomu, abyste získali víru v sebe a také díky řízeným meditacím změnili limitující přesvědčení přejatá od rodiny a učitelů v dětství. Tato limitující přesvědčení totiž většinou nejsou ani naše, ale převzali jsme je od svých rodičů či jiných dospělých a přijali za své.

Teď ale ničí život nám a je potřeba s nimi pracovat.

Ostatně většina koučů využívá poznatků zákona přitažlivosti, i když to takto možná nenazývají. Koučink všeobecně je totiž o tom probudit v člověku jeho vnitřní sílu tak, aby sám zvládal těžké životní chvíle a rozhodnutí a také směřoval kupředu, tedy ke svým cílům a žil svůj život tak, aby využil veškerý svůj potenciál.

Hodně lidí diskutuje o filmu Tajemství, zda je zákon přitažlivosti opravdový nebo ne a zda jsou informace v tomto filmu pravdivé nebo se jedná o nějaké huhu spirituální nesmysly.

Ať už máte na tento film názor jakýkoli, faktem zůstává, že mnoho informací, které jsou ve filmu nebo knize Tajemství uvedeny, učili významní učitelé mnohem dávno než tento film spatřil světlo světa. Z mého pohledu je tento film zjednodušení a shrnutí dostupného učení od nejrůznějších velikánů. A je tedy dobrým začátkem pro někoho, kdo se tímto tématem zabývá poprvé.

To, že zákon přitažlivosti je reálný (hmmm zajímavé slovo, pokud hovoříme o tom, že nic není reálné, pokud tomu nevěříme :-)), dokazují miliony lidí po celém světě, kterým „tajemství“ nebo využití zákona přitažlivosti funguje. Ať už je tento film a znalosti v něm tajemstvím, které bylo po staletí utajeno nebo producenti filmu některé záležitosti trochu přibarvili, faktem zůstává, že zákon přitažlivosti funguje stejně tak jako gravitace. Tedy prostě je a na nás je jen, jestli pracujeme s ním nebo proti němu.

Některým lidem (z mého zkoumání především velmi věřícím lidem jakou jsou třeba Indové nebo lidem, kteří se nesnaží vysvětlit logicky, jak to funguje) se daří využívat učení o tomto zákonu ve svém životě  velmi snadno. Mnohdy jim opravdu stačí přečíst si jednu dvě knihy. Ale velkému množství lidí tento zákon „nefunguje“ tak, jak by měl nebo lépe řečeno oni jej nedokáží využít ve svůj prospěch, protože konec konců zákon přitažlivosti funguje neustále.

Tím nejzásadnějším důvodem, proč se lidem nedaří toto „tajemství“ využít ve svém životě, jsou tedy, jak jsme si již řekli, jejich negativní přesvědčení, tedy nedostatečná víra v Universum (Vesmír, Boha, vyšší sílu, …)  a potažmo ve své schopnosti tvořit.

Řekla bych, že se mnohým lidem zdá tento fenomén příliš snadný, než aby to mohla být pravda.

Celý život vyrůstáte v přesvědčení, že získat peníze je těžké, že život je těžký a utrpení a trpět vůbec je vlastně ctností.

Z toho vyplývá druhý podstatný důvod, proč se lidem nedaří využívat zákon přitažlivosti. A tím je, podle mého názoru, nedostatek odhodlání a výdrže. Musíte mít dostatečně silnou touhu něco změnit, někam dojít a nebo něco vytvořit, aby se vám to podařilo.

Proto většinu lidí, co znám, co vytrvají než správně pochopí, co dělat a jak to celé funguje, je jejich hluboko uložená touha něco ve svém životě změnit a jsou ochotni udělat pro to cokoli, teď tedy myslím cokoli legálního a v souladu se slušným chováním, co nijak neubližuje druhým lidem.

Velké množství lidí se opravdu ponoří do studia tohoto zákona ve chvíli takzvaného „dna“ svého života, kdy prostě už nemůžou dál. Vše je tak otřesné a špatné, že trpí depresí a často pomýšlejí na to, že už nechtějí žít. Pak je něco uvnitř nutí vyřknout nebo si pomyslet: „Bože, já už prostě nemůžu, buď se musí něco dramaticky změnit nebo prostě končím, protože já prostě na tohle utrpení už nemám. Jsem ochotná udělat cokoli, abych byla šťastná, jestli to jde, ale pokud ne, tak mi prostě pomoz pryč.“

A ejhle najednou, jako by se objevilo světýlko na konci tunelu, jako by Bůh řekl: „Dobře, vidím, že máš touhu něco se svým životem doopravdy udělat a změnit jej, proto ti ukážu „tajemství“, ale musíš opravdu tvrdě pracovat na sobě a své změně, aby se tvůj život obrátil o 180 stupňů.“

Možná se vám to zdá jako přehnané, ale já toto zažila, byla doba, kdy jsem prostě už nemohla a řekla jsem si a dost, buď se teď něco změní tak, abych viděla, že se něco děje nebo odcházím, protože už prostě takhle dál nevidím smysl. Jako by toto rozhodnutí otevřelo nové dveře a odhalilo mi něco, co jsem vlastně už znala, ale na co jsem zapomněla. Toto pomyslné dno mi otevřelo brány k něčemu zázračnému, co mi změnilo život. A znám velké množství lidí, co mají podobnou zkušenost.

Tehdy jsem se dala na dráhu EFT terapeutky a později i na koučink zákona přitažlivosti. rozhodla jsem se totiž, že chci pomáhat lidem, kteří jsou tam, kde jsem byla já a také těm, kteří tak hluboko ještě nejsou.

Proto jsem i vytvořila online program Bohyně lásky a také skupinový koučink Přitáhněte si ideálního partnera. Protože věřím a vím, že právě proto, že jsme energetické bytosti a lze ovlivnit naši budoucnost, tak práce s energií může člověku změnit život.

Každý si udělejte svůj vlastní názor a já se přikláním k tomu, abyste na vlastní kůži vyzkoušeli, jak zákon přitažlivosti může pomoci změnit váš život, protože to je mnohem důležitější než vědět, jak to přesně funguje, což je naše specialita :-). Šťouráme se v tom, jak to funguje, než abychom to vyzkoušeli.

Pokud jste jako já, máte ve zvyku na všechno se ptát proč to tak je a proč se to tak děje? Prostě jsme logicky smýšlející lidé a chceme vědět, co je pod tím. Pamatuju si, když jsem dělala kurz EFT terapeutky, jako velmi logicky uvažující člověk a navíc člověk, který studoval ekonomii a vždycky miloval matematiku, jsem měla neustále tendenci ptát se a proč to funguje a jak to funguje a není to jenom tím, že je to placebo?…

Ale jak všichni dobře víme, placebo funguje velmi dobře až zázračně a není nám ve finále jedno, jestli je to placebo nebo ne, když se vyléčíme z těžké nepříjemné nemoci? Mně to tedy jedno je, nicméně třeba i na EFT je velmi krásné, že právě funguje, i když tomu člověk nevěří. Ze začátku jsem si totiž myslela, že tomu člověk musí věřit, aby mu tato terapie pomohla, ale není to tak. Skeptici opět kroutí hlavou? 🙂 Tak to vyzkoušejte na vlastní kůži.

I když kvantová fyzika nyní potvrzuje, že myšlenky dokáží měnit hmotu, protože i hmota je jen energií, mým názorem je, že je spousta oblastí, ve kterých my lidé pořád nemáme jasno, jak vlastně fungují. Možná, kdybychom opravdu věděli, čeho všeho je náš mozek schopný, pak by nebylo na svět chudoby nebo nemocí.

Je to rok, co jsem měla zánět šlach na obou rukou a nemohla s nimi skoro nic dělat. Naši lékaři mi vlastně nepotvrdili žádnou pořádnou diagnózu. Tak nějak to vyznělo, že mám zánět šlach, ale možná by to mohly být nervy a nebo to tedy souvisí s bouračkou, kterou jsem měla půl roku před tím a tedy s krční páteří, no a ve finále mi řekli, že to bude tenisový loket. 🙂

Dost často mám pocit, že ani lékaři sami nevědí, jak nás léčit a že dnešní lékařství je často pokus omyl. Tedy nerada bych teď někoho urazila, samozřejmě, že k doktorům chodím a vážím si jejich pomoci. Jen se snažím říci, že jako lidé prostě nevíme všechno a možná ještě dlouho vědět nebudeme.

Sice bych vám tady teď mohla přeložit spoustu zahraničních článků, které vědecky potvrzují zákon přitažlivosti a skutečnost, že máme moc měnit svoji realitu pomocí myšlenek a pocitů, které vysíláme, ale raději vám dám radu, která vám možná ušetří spoustu času.

Moje doporučení pro vás, kteří stále přemýšlíte, zda zákon přitažlivosti je pravdivý a reálný nebo ne je:

Buď se věnujte svému životu jako doposud a žijte si podle svého bez zákona přitažlivosti  a nechte nás, co mají výsledky, ať si jej žijeme taky po svém nebo přestaňte zkoumat, proč a jak funguje a na vlastní kůži si ověřte, že funguje a jak na to?

Nejlepší je založit si deník, do kterého si budete psát nejenom své záměry v tvoření, tedy vaše přání, ale také a především vaše úspěchy, které s tvořením zaznamenáte, ty vám pomohu posílit vaši důvěru a hlavně já říkám, že pro mne je tato víra v Universum, tedy vyšší sílu (bůh, atd.) spíše vírou sama v sebe.

A věřit sama v sebe a svoji sílu tvořit svůj vlastní život je něco, co vám změní život samo o sobě, ať už věříte v existenci zákona přitažlivosti nebo ne.

A pokud jste líní udělat i tento krok a založit si deník úspěchů se zákonem přitažlivosti, pak toto učení prostě není pro vás. Protože zákon přitažlivosti sice může být snadný, ale nepřináší úspěch ze dne na den a určitě ne těm, kteří nejsou schopní a ochotní vykročit ze své komfortní zóny a dělat potřebné kroky, protože to je důležitou součástí procesu manifestace.

Krásné nedělní tvoření.

onec konců všichni jsme jednou energií a společně tvoříme svět, budeme-li se přijímat takové jací jsme, ať jsme z Indie, Afriky nebo Evropy a ať věříme v Boha, Universum nebo sami sebe, pak společně vytvoříme hezký svět. A to není utopie, ale realita, ke které, já pevně věřím, spějeme :-).

Začít ale musíme u sebe.

Eva

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře