Jak naše vnímání ovlivňuje realitu?

Nezapomenutelné Irsko, 2011

Nezapomenutelné Irsko, 2011

Nedávno jsem koučovala jednu klientku a když už jsme u toho slova koučink, neodpustím si to a musím napsat, jak se správně vyslovuje. 🙂 Nesmíte se mi divit, vyučuji angličtinu, miluju angličtinu a je mým každodenním společníkem již cca 15 let. Já preferuji britskou angličtinu, možná proto, že jsem žila několik let v Londýně. Slovo koučink (v aj psáno coaching) se vyslovuje stejně jako v češtině, tedy koučink, nikoli kaučink 🙂 což mi vždy připomene anglické slovo couch (což se vyslovuje kauč a znamená pohovku neboli gauč :-)). Můžete si tedy všimnout, že v psané podobě je zde jen nepatrný rozdíl mezi u a a (couch=gauč, pohovka, coach= kouč, trenér). Kdyby nebylo toho, že jsem tento specifický koučink studovala v Americe, myslela bych si, že Amíci ničí krásnou britskou angličtinu, ale tak to není, protože i tam se vyslovuje toto slovo koučink a ne kaučink. Je možné, že je to nějaký dialekt odněkud z Texasu nebo z jiného státu :-).

Tak jsem se neubránila svým učitelským sklonům poučovat druhé o správné výslovnosti. Pokud čte tyto řádky nějaký učitel cizího jazyka, určitě víte, jak Vás tahá za uši, když žák vyslovuje paskvily a Vy máte pocit, že Vám to rozerve uši, jak se to nedá poslouchat :-):-)

Ok, zpět k věci. Tato klientka mě překvapila ne špatnou výslovností tohoto slova :-), naopak, ale překvapila mě tím, když řekla: „Stejně jako vaším cílem je stát se překladatelkou, tak mým cílem…“

„Co?“ odpovídám a začínám se smát. „Já ale nechci být překladatelkou, to jsem někde řekla?“ 🙂

Nevím, jak tato klientka došla k závěru, že se chci stát překladatelkou, protože mne osobně to alespoň v poslední době ani nenapadlo.

Pak jsem si říkala, že je to možná proto, že jsem nedávno psala o online programu Bohyně lásky a zmiňovala se o meditacích, které v tomto programu jsou a také o tom, že jsou velmi silné a já jsem se je naučila právě u Christy Whitman, když jsem studovala její koučinkovou akademii.

Mluvila jsem také o tom, že se chystám přeložit jeden z jejích skupinových koučinků, aby se dostalo i na pány, protože Bohyně lásky je jenom pro ženy a je hodně o sebevědomí, sebelásce, ale také energii peněz, zákonu přitažlivosti a celkové změně energetického pole ženy.

Změňte svoji energii a změníte svůj život.

Tak to prostě je. Právě proto, že se změnou Vaší energie, se začne měnit i Vaše vnímání, a tím začnete zažívat ve svém životě zcela jiné věci. Navíc naše energetické pole ovlivňuje lidi a věci kolem nás.

No a protože na mé stránky chodí i muži a vím, že někteří by rádi nějaký skupinový koučink nebo program i pro ně, požádala jsem Christy, abych tento program mohla učit nejenom v angličtině, ale i v češtině. Jako certifikovaný kouč zákona přitažlivosti mohu učit všechny programy, které Christy má, ale musím je učit v angličtině a tak, jak jsou přesně nastaveny, aby nedošlo ke změně.

Ale aby se dostaly alespoň některé z nich i k vám, kteří nemluvíte anglicky, domluvila jsem se s Christy, že některé programy přeložím, abyste i vy mohly zažít jejich sílu.

Tak tedy všechno, co někdo řekne, si Vy pak nějakým způsobem interpretujete, jako se to stalo v případě mé klientky. Mnozí z vás si toho možná ani nevšimli, nedostalo se to do vašeho vnímání, tedy to nepatří do vaší reality.

Co tím chci říci?

Vše, co chcete existuje již tady a teď. Naše vnímání je ale omezené, my nemůžeme svými pěti smysly vnímat všechno, co existuje. To není možné v našem 3D světě. Čím se dostáváte do vyšší dimenze, tím se začínají otevírat jiné možnosti. To si ale povíme někdy jindy.

Vaše vnímání sama sebe ovlivňuje to, jak Vás vnímají ostatní. Na této premise je založen i program Bohyně lásky.

Nejenom to, lidi se k Vám také chovají podle toho, jak Vy vnímáte to, jak Vás oni vnímají. 🙂 Zdá se to trochu kostrbaté, ale je to tak.

Možná si říkáte, jak to souvisí s mojí klientkou? V tomto případě jsem Vám jenom chtěla ukázat, jak to funguje. Pokud bychom měli nějaký bližší vztah a tato klientka mě vnímala jako překladatelku, pak by se toto dříve či později objevilo jako myšlenka v mé hlavě, a pak by záviselo na tom, zda jsem takové myšlence nakloněná. Časem bych se opravdu mohla stát překladatelkou.

Může to být i tím, že před cca 10ti lety mě taková myšlenka opravdu napadla, a tak teď napadla i někoho v mém okolí, kdo mi ji zrcadlil a je na mně, co s ní udělám.

Všichni jsme součástí jedné vesmírné energie a jsme provázaní, spojení díky této energii. Vše, co Vás napadne jako myšlenka ve Vaší hlavě, již existuje a právě Vaše vnímání má moc tuto myšlenku realizovat a vytvořit pak něco, co zprvu bylo jenom tou pouhou myšlenkou.

Všimli jste si, že se často stane, že Vás napadne nějaký nápad a po pár letech ho uskuteční někdo jiný? A Vy si pak říkáte „vždyť já jsem to říkal, že tady by byla skvělá kavárna a lidi by do ní chodili jako diví“.

Svoji realitu vytváříte skrze své vnímání.

To, jak vnímáte svět, se odrazí v tvoření Vaší reality.

Protože, jak již řekl Einstein:

„Tím nejdůležitějším rozhodnutím, které děláme je, jestli věříme, že žijeme v přátelském nebo nepřátelském Vesmíru.“

Je jasné, že záleží na našem vnímání světa, ve kterém žijeme a všeho, co se nám děje. Naše vnímání pak určí, zda budeme směřovat směrem k úspěchu nebo neúspěchu.

Když se nám stane něco nepříjemného a my tuto zkušenost vnímáme jako negativní, pak nejenom, že negativní bude, ale díky tomuto vnímání se zaměříme na špatnou stránku věci a přitahujeme si více podobných situací.

Když se ale na stejnou situaci podíváme jako na něco, co nás má poučit, varovat nebo jako na požehnání, ze kterého si můžeme vzít něco dobrého a posunout se v životě dál. Pak toto naše zcela jiné vnímání té samé situace změní běh událostí, které budou následovat.

Vzpomínám si před pár lety na moji bouračku na magistrále, kousek za Chodovem, kde všichni automaticky zrychlují na 80km/h. Pán přede mnou zprudka šlápl na brzdu a z 80 šel na nulu, protože mu pod kola vlítla poklice z jiného auta. A já samozřejmě v pátek odpoledne, kdy je velký provoz, neměla šanci zabrzdit na nulu tak rychle, abych předešla prudkému nárazu. Pán za mnou měl stejný problém. A tak jsem nejprve narazila já do pána přede mnou a škubla si zády, pak když se mé tělo vrátilo do sedadla, přišel druhý náraz.

Někteří z vás si pamatují možný následek této bouračky, protože cca po půl roce jsem nebyla schopná skoro dva měsíce pracovat na počítači, měla jsem zánět šlach, tenisový loket a kdesi cosi.

Po bouračce jsem měla pěkný šok, kolem nás v obou pruzích vlevo i vpravo svištěla auta směrem z Prahy a nám třem docela dlouho trvalo, než jsme vůbec nějak vylezli z aut. To mé mělo navíc zaklíněné dveře u řidiče, takže jsem ani nemohla vystoupit.

Co se stalo po nárazu bylo to, že jsem nejprve utrpěla šok a klepala se jako ratlík. Následně jsem pouze opakovala afirmace a modlitby a projevovala vděčnost za to, že žiju a mimo krku mě vlastně nic nebolí. Po dlouhém čekání na policii atd jsem s promáčklým a špatně jedoucím autem nějak odjela do autorizovaného servisu, o kterém jsem věděla, že je kousek. Celá rozklepaná jsem celou dobu jen opakovala „all is well, everything is always working out for me, thank you.“ Často si pro sebe v hlavě povídám v angličtině, afirmace vždy opakuji v angličtině a často si dělám i poznámky v tomto jazyce, který je pro mne druhým jazykem. Snad proto, že v něm myslím už tolik let, snad proto, že někdy se v něm dají věci vyjádřit mnohem snadněji než v pestrobarevné češtině.

Výsledek mých modliteb a afirmací?

Pán v servisu zajistil naprosto vše, dokonce jsem dostala náhradní auto na 14 dní, mnohem lepší model než to mé. Je pravda, že domů jsem jela jak úplný začátečník a asi by mi nikdo nevěřil, že řídím už 16 let :-). Klepaly se mi nohy i ruce, ale odřídila jsem to. Moje pojistka nebyla nic moc a já jsem si říkala, že to auto asi budu muset zaplatit. Nicméně jsem i po návratu domů meditovala a vyslala přání, že vše je uhrazeno pojišťovnou a mimo spoluúčasti neplatím vůbec nic. A stalo se. Vše proběhlo skvěle a dokonce i půjčené auto zaplatila pojišťovna. Ale ne ta moje, ale pána za mnou. Někdo by mohl hovořit o štěstí. Ale já na náhody a štěstí nevěřím. Nic se neděje náhodou a kdybych nevěřila, že vše dopadne, tak jak chci, tak by to tak nebylo.

Ani nehoda nebyla náhodou. Věřím, že to bylo znamení, že mám zbrzdit, můj život začínal v té době nabírat příliš rychlé otáčky.

Jedna situace, která může mít tolik různých výsledků. Záleží jen na našem vnímání.

PŘESVĚDČENÍ OVLIVŇUJÍ V NAŠEM ŽIVOTĚ VŠE!

To, jak vnímáte svůj svět, je dáno přesvědčeními, která jsou uložena hluboko ve Vašem podvědomí a která ovlivňují Váš život.

Často tedy nefungují afirmace typu „jsem bohatý“, „jsem krásná“. Právě proto, že ve Vašem podvědomí je uloženo něco úplně jiného. Pokud se Vám nedaří dosahovat výsledků, po kterých toužíte, pak je to dáno tím, jak vnímáte danou oblast života a jaká přesvědčení v sobě máte.

Existují různé metody a cvičení, jak s přesvědčeními pracovat. Mně se nejvíce osvědčily právě meditace, které mě naučila Christy a její tým koučů.

ZMĚNA VYŽADUJE ČAS, PRÁCI NA SOBĚ A VÝDRŽ

Samozřejmě k celkové změně nestačí pustit si jednu meditaci a druhý den být bohatý nebo krásný nebo v pohádkovém vztahu.

Změna energie je proces, který vyžaduje nějaký čas a systém, aby se usadila hluboko v nás a my pak ve svém životě viděli kýžené výsledky.

Proto nevzdávejte své touhy a sny a pokud nepřicházejí, nadešel čas, abyste změnili svá přesvědčení a přenastavila své podvědomí na úspěch.

BTW mám nový počítač a nastavila jsem si angličtinu jako hlavní jazyk, aby mi s ním mohl pomáhat i partner. To ale způsobuje, že když píši v češtině, slova se mi mění na paskvily 🙂 Tento článek jsem četla a opravovala tak dlouho, že se mi o něm bude asi zdát. Pokud najdete nějaký paskvil, pak se předem omlouvám a počítači domluvím, aby příště lépe spolupracoval 🙂 a nepodkopával moji věrohodnost. 🙂

Děkuji, že jste článek přečetli až sem. Kdyby nebylo Vás, nebylo by pro koho psát a já jsem za to moc vděčná. Protože miluju osobní rozvoj, zákon přitažlivosti i vše, co se kolem tohoto tématu točí. Lidská mysl mě snad nikdy nepřestane fascinovat.

A kdyby mi někdo ještě tak před pěti lety řekl, že se můj koníček stane mým zaměstnáním a hlavně, že mé myšlenky bude někdo číst, pak bych se asi ze srdce rozesmála.

Děkuji Vám za to, že máte se mnou společné zájmy a já tak mohu sdílet to, co vím, co umím a co mě moc baví.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře