Vizualizační nástěnka

CosmopolitanDneska ráno jsem otevřela whatsapp a tam moje fotka na hlavní stránce Cosmopolitanu. „Jeeej, co se děje?“, prolétlo mi hlavou :-).

Fotku si můžete prohlédnout u tohoto článku 🙂 Sama bych to lépe neudělala.

„Aha, P (kamarád) se nudí“, říkám si. Nerada bych, aby se dostal do problémů, že se v práci nudí, tak raději vypustím jeho jméno 🙂

Hmm, rozhodně mě kamarádova práce zaujala a možná si tuto fotku přidám na svoji nástěnku. A co Vy? Máte již vizualizační nástěnku?

A jak tak na tu fotku koukám, přišla mi na mysl myšlenka, napsat Vám o této skvělé technice pár řádků. Protože, pokud ji ještě nemáte, tak byste se do ní měli brzy pustit.

Pojďme si říci pár slov o tom, co  to je vizualizační nástěnka.

Může to být plakát, který si připevníte na stěnu. Můžete si vytvořit sešit plný Vašich přání, ale také můžete vytvořit nástěnku v počítači, a pak si ji umístit třeba na Váš desktop, tak to dělám já. Na ni si nalepíte vše, po čem toužíte. Pak stačí jen jednou za den se na nástěnku podívat a zasnít se. Naše podvědomí ji ale vnímá, i když ji nevěnujeme přílišnou pozornost a máme ji třeba na lednici nebo jiném místě, kam často chodíme.

Vizualizační nástěnka je jedním ze skvělých nástrojů, který Vám umožní přitáhnout si vše, po čem toužíte.

O dalších technikách, které Vám pomohou vytvořit si v životě cokoli chcete, se dočtete v eBooku Přitáhněte si do života lásku. Spoustou hravých a transformačních procesů provádím klienty také v individuálním koučinku, ušitém na míru každého klienta.

Představivost vytváří naši realitu!

To je věta, kterou když pochopíte a přijmete za svou, změní se Vám celý život.

Mezi další velmi účinné techniky patří řízené vizualizace, těm se pak věnuji ve skupinovém koučinku.

Všimli jste si někdy, že když na něco myslíte, děláte tak v obrazech? Cokoli, na co myslíte, vidíte ve své mysli jako obrázky. Možná je nevidíte stejně ostře, jako když se díváte v reálném světě, ale vidíte je.

Zkuste si zavřít oči a vzpomenout si na nějakou událost z minulosti. Vidíte ji v obrazech nebo jako hraný film nebo-li jako hýbající se obrázky? Ano, přesně o tom to je.

Proto je vizualizační nástěnka tak účinná a navíc je zábava si ji připravit. Stačí Vám nůžky, lepidlo, prázdná čtvrtka nebo sešit a nějaké časopisy. O zábavný večer je postaráno a navíc se můžete těšit na všechny ty zážitky a věci, které si tak do života přitahujete.

To, že si věci a události vizualizujeme a vidíme je v obrazech, je také důvodem, proč nás některé minulé události stále tolik zraňují. Vždy si totiž vybavíme obraz a ten v nás vyvolá silné emoce. Ve skupinovém koučinku se naučíte, jak tyto obrazy, které již nechcete a které Vám nijak neslouží, přepisovat a vytvářet si tak lepší budoucnost.

Proces tvorby vizualizační nástěnky:

  1. Připravte si barevné obrázky – z časopisů nebo třeba z internetu. Obrázky si vystřihněte, případně vytiskněte. Užijte si již tento první krok. Projděte si časopisy velmi pozorně a vybírejte si věci a situace jako z vesmírného katalogu. Je to stejné jako když si prohlížíte katalog třeba s dovolenou a vybíráte místo, kam pojedete, přemýšlíte nad tím a užíváte si ten pocit, jaké to bude na místě, které jste si zvolili.
  2. Dále budete potřebovat již zmíněnou čtvrtku nebo třeba sešit. Zatím žádné lepidlo! V tomto kroku si na velký arch papíru (to je nejlepší) rozmístěte obrázky tak, jak by se Vám líbily.
  3. Nezapomeňte přidat i nějaké afirmace. Stačí heslovitě. Zdraví, hojnost peněz, harmonické vztahy.
  4. Najděte nějakou Vaši fotku, kde jste opravdu šťastní a usměvaví. Tu si dejte doprostřed vizualizační nástěnky.
  5. Můžete si nástěnku rozvrhnout na několik oblastí, na příklad v levém horním rohu – ZDRAVÍ, pravý horní roh – FINANČNÍ SVOBODA, levý spodní roh – VZTAHY, pravý spodní roh – PRÁCE. Je to jen na Vás. Klidně si můžete udělat i více nástěnek.
  6. Finále! Pověste si nástěnku tam, kde ji nejčastěji uvidíte.

Druhy nástěnek:

  • papírová – velký arch papíru
  • sešit – můžete jej nosit stále při sobě
  • prezentace v PowerPointu – můžete si ji přehrávat jako film a přidat i příjemnou hudbu
  • vytvořte si vizualizaci v nějakém programu, fotky pak můžete stáhnout z internetu a není třeba tisknout – nástěnku pak můžete vložit jako pozadí na Vašem počítači

Důležité je, abyste si celou přípravu užili a věnovali jí dostatek času.

Tak do toho! Věřím, že Vás bude tvorba bavit :-).

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře