Vděčnost a jak jí využít na 100%

gratitudeO tom si dnes povíme něco víc. Možná je pro vás téma zákona přitažlivosti něco zcela nového a nebo jste o něm již slyšeli a tedy i slovo vděčnost vám není cizí.

 

Ať už je tomu, jak chce, zjišťuji, že mnoho lidí toto zcela jednoduché, krátké a velmi důležité cvičení podceňuje. Cvičení, technika, způsob života, všemi těmito jmény by se dala vděčnost popsat ve chvíli, kdy není vaší přirozeností ji používat. Na co jsme zvyklí, to děláme automaticky. Vděčnost k těmto zvykům ale bohužel často nepatří. Kdyby tomu tak totiž bylo, věci by se měly jinak.

A proto se chci této technice, časem budete hovořit o způsobu života, dnes věnovat více. I přesto, že se o ní mluví všude, lidé její síly nevyužívají tak, jak by mohli.

 

Audioverze na youtube ZDE >>>

 

Určitě jste již slyšeli a nebo si někde přečetli, že žijeme ve vibračním světě. Tedy ve světě energií. Všechno kolem nás včetně nás samotných je tvořeno energií, která vibruje na určité frekvenci.

 

Jestliže chceme něco ve svém životě změnit, tedy si začít přitahovat něco zcela jiného, než v současném životě vidíme, je zapotřebí změnit své vibrace, tedy zcela změnit tu energii, kterou v tuto chvíli vysíláme. Dokud totiž tuto frekvenci nezměníte, nezmění se ani váš život, tedy realita tak, jak ji vnímáte svými smysly.

Každá věc i každá osoba vibruje, vysílá vibrace (frekvenci). Hovořit můžeme o nízkých vibracích, kterými jsou všechny formy strachu, dalo by se hovořit o negativních emocích. Patří sem bolest, bezmoc, pocity nejsem dost dobrý, nezasloužím si to, panika, deprese. A tak bych mohla pokračovat. Emoční stupnici najdete v knize Alfa bohyně.

Jestliže jste tedy v nízkých vibracích, jinými slovy cítíte některé z výše uvedených negativních pocitů, pak si do života přitahujete podobné věci, tedy negativní zážitky a zkušenosti. Ty které vlastně nechcete. Je to dáno tím, že se zaměřujete na to, co nechcete.

A jestliže chcete změnit své okolí, to, co vidíte a co zažíváte, je potřeba posunout se na emoční stupnici směrem nahoru, tedy do vyšších vibrací a dalo by se tedy říci pozitivnějších emocí. Opakem strachu je láska a všechny formy lásky spadají do pozitivních pocitů. Najdeme zde tedy pocity radosti, štěstí, dostečnosti, nadšení. A také vděčnosti.

Tyto pocity vám naopak pomohou přitahovat si všechno to, po čem tolik toužíte. Váš život začne nabírat zcela jiný směr a to od okamžiku, kdy budete pociťovat tyto vyšší vibrace díky pozitivním emocím.

 

Mám pro vás dobrou zprávu

Dobrou zprávou je, že vaše pocity nesouvisí s tím, co se děje venku, tedy těmi okolnostmi ve vašem současném životě. Pokud máte pocit, že toto tvrzení není pravdou, pak jste někde po cestě zabloudili a něco nepochopili. V tom případě totiž stále stojíte v pozici oběti, která hledá viníka či viníky někde tam venku. Oběť ale nemá sílu tvořit svůj život. Takový člověk se zbavuje zodpovědosti a tedy síly ve svém vlastním životě, kterou předává – POZOR – předává dobrovolně –  do rukou jiných lidí, firem, států, okolností, atd.

Jakmile se zbavíte zodpovědnosti tím, že ukazujete na lidi a okolnosti tam venku, zbavujete se zároveň své  moci tvořit si svobodně svůj život. Pokud jste někdy slyšeli slovo svobodná vůle, tak je právě o tom, že se můžete svobodně rozhodnout, co ve svém životě budete tvořit. Kam budete zaměřovat svoji pozornost, díky svým myšlenkám, pocitům a půjdeme-li hlouběji díky svým přesvědčením.

Ok, tak se pojďme na vděčnost podívat trochu z blízka. Je tedy, jak jsme si řekli, jednou z vyšších vibrací. Je to pocit, který cítíme, když něco získáme, něco dokážeme. Nebo tedy měli bychom cítit vděčnost za to, co v životě máme. A jestli nejste ani v tomto kroku, pak se není čemu divit, je-li váš život takový, že se v něm necítíte dobře.

My ale tento pocit můžeme vyvolat kdykoli budeme chtít a tedy jej převést v techniku nebo cvičení, které můžeme dělat každý den a to ne jen jedním způsobem.

Nyní vám prozradím 3 způsoby, jak díky vděčnosti doslova napumpovat to dobré, co se ve vašem životě děje, jak využít dobrých pocitů a znásobit je tak, že se stanete doslova magnetem pro krásné a šťastné zážitky a zkušenosti.

 

Využití vděčnosti číslo 1 

Tím nejznámějším je seznam vděčnosti, kdy si každý den řeknete a nebo napíšete, za co všechno jste v životě vděční, za to, co již máte.

 

Buď vděčný za to, co již ve svém životě máš a přitáhneš si mnohem víc.

 

Já všem svým klientům doporučuji si opravdou sednout a tento seznam si napsat. V psaní je obrovská síla a ne nadarmo se říká “co je psáno, to je dáno”. Sepsáním seznamu to ale nekončí a nebo by končit nemělo. Napište si seznam všeho, co vás napadne, třeba jen 5 položek, pak je potřeba jít ještě dál. Je nutné tuto vděčnost pocítit. Dnes jsem v programu Principy hojnosti učila klienty čtyřkrokový proces k rozšíření úspěchu a v něm jsme si mimojiné řekli, že je potřeba úspěch ukotvit.

A proto i vděčnost je velmi dobré ukotvit, tedy s naším fyzickým tělem spojit ten pocit, který při vděčnosti cítíme. Poté, co si seznam napíšete, si zavřete oči a dejte si ruku na srdce, pak nahlas čtěte nebo pokud si jej pamatujete, pak jen říkejte znovu, za co jste vděční. Tentokrát jděte položku po položce a u každého bodu se zastavte a prociťujte vděčnost ve svém srdci. Uvidíte, jakou sílu vděčnosti vtisknete.

 

 

Využití vděčnosti číslo 2

Druhým způsobem, jak vděčnost využít co nejlépe, je přidat do seznamu ještě jednu nebo dvě věci z vašeho seznamu přání, které chcete ve svém životě získat. Tedy být vděční nejenom za to, co se ve vašem životě stalo, ale také za to, co ještě nemáte. Je to jako byste chtěli udělat na vaši mysl malý trik, který pomůže vašemu podvědomí přijmout něco, co ještě není, jako by se to již stalo. Vaše podvědomí uvěří všemu, co mu předložíte, pokud víte, jak na to.

Když jste totiž nejprve vděční za to, co již máte, vaše mysl si to moc dobře pamatuje. Pak ale přidáte jednu nebo dvě věci, po kterých toužíte, ale ještě je nemáte. Jenže vaše mysl je připravená slyšet další věc, kterou již máte, a tak spíše přijme tuto novou položku jako něco, co se již stalo. Buďte za tuto věc, ať už se jedná o peníze, vztah, zdraví nebo cokoli jiného, vděční stejně tak jako by se to již stalo. Dělejte to poctivě každý den, a pak jen pozorujte ty zázraky, které se do vašeho života začnou hrnout. Vzpomeňte si na to, co vám neustále připomínám a co je pravdou pravdoucí. Chcete-li být úspěšní v jakékoli oblasti života, musíte být vytrvalí. Jestliže vám tato vlastnost chybí, pak je čas začít s tím něco dělat. Jinak budete žít průměrný život a nikdy se nic nezmění. Zdají se vám má slova krutá? Ne, jen nejsem zvyklá mazat lidem med kolem pusu, jdu prostě ven s tím, co je pravda a co funguje na úspěch nejvíc. Co s touto informací uděláte, je jen a jen vaše rozhodnutí a vaše zodpovědnost.

Buď vděčný za to, co si přeješ do svého života přitáhnout jako by to již bylo a existovalo ve tvé 3D realitě a staneš se magnetem na jakékoli své přání. 

 

Využití vděčnosti číslo 3

Velmi zajímavým způsobem, jak techniku vděčnosti zahrnout do svých každodenních rituálů a jak jí přidat na významu, je zahrnout ji do svých vizualizací.

Proč vlastně vděčnost za budoucí přání provádíme? Protože jsme-li vděční za něco, co se ještě nestalo, jako by se to již stalo, dáváme našemu podvědomí velmi silný signál, že věříme v uskutečnění našeho přání. A jak již dobře víte, podvědomí spojuje naše vědomí, tedy naši vědomou realitu, se supervědomím, tedy energií, která stvořila vše a všechny a ze které všichni také pocházíme.

Pokud si ve své mysli vizualizujete nějakou budoucí událost, ve které již máte to, po čem toužíte a navíc si vizualizujete a prociťujete svoji vděčnost za tuto budoucí situaci jako by se již stala, pak doslova energizujete/nabíjíte své podvědomí na stoprocentní úspěch.

Přepis podvědomí je tou jedinou cestou, jak získat opravdu to, co chcete.

Jestli stále ještě čekáte, že se věci tam venku změní tím rychleji, čím víc na ně budete tlačit, stresovat se a pracovat více, déle a víc tvrdě, tak se ženete někam, kde budete zažívat ještě více stresu, námahy, nepochopení a samozřejmě frustrace. Dělat věci jenom tam venku a tedy silou, tlakem a hlavně naší logikou a zcela vypustit zákony vesmíru je stejné jako házet hrách na stěnu.

A přesto je pořád tolik lidí, kteří to nechápou.

Máte na výběr, buď půjdete silou proti proudu vesmírných zákonů a budete trpět dál a s největší pravděpodobností mnohem víc a nebo začnete měnit své vntiřní nastavení a poplujete po proudu, doslova se necháte unášet a začnete si svůj život konečně užívat.

Jestli jste tak ještě neučinili, zahrňte vděčnost do svého každodenního života a pokud možno znásobte její sílu jedním a nebo všemi třemi způsoby, které jsem vám uvedla výše.
Buďte vděční hned teď za to, co jste za celý svůj život získali a dokázali, za to, co máte nyní a také za to, co chcete mít, i když to tu ještě fyzicky není. To, že danou věc, osobu nebo situaci nevidíte svými pěti smysly totiž neznamená, že neexistuje v jiné dimenzi.

 

Happy manifesting 🙂

 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře