Jak je to s tou svobodnou vůlí?

inner feelingProč se nám naše přání neplní a my jsme v pozici čekatele namísto příjemce?

Děláme si to sami. Předáváme moc a sílu někomu tam venku. Vidíme Boha/Vesmír jako energii mimo nás, která nám splní naše přání. Jenže takhle to úplně nefunguje!

Ta moc a síla je uvnitř vás samotných. Bůh/Vesmír je ve vás! Nikdo jiný vám nemůže garantovat, že se vaše přání, ať už je jakékoli, splní. Protože tu moc a sílu, aby se splnilo, máte jenom vy.

Proč se někteří lidé bojí přitáhnout si svého bývalého partnera nebo partnerku?

Lidé se různí, jak říká můj táta, a má pravdu. Každý z nás jsme jiný a máme jinou životní cestu a tedy jiná přesvědčení, jiné návyky a jiné strachy a obavy. A s tím souvisí i různé názory na jakoukoli problematiku.

Dnes se společně podíváme na problematiku vztahů s bývalými partnery. Nebo lépe řečeno na problematiku přitahování si specifické osoby pomocí zákona přitažlivosti. Je to téma, které trápí mnoho z vás, a tak se dnes podíváme trochu víc do hloubky problému, tedy proč se vám nedaří si ho/ji přitáhnout zpět.

Existují lidé, kteří jsou zásadně proti představě, že by si někdo vědomě přitahoval specifickou osobu, ať už je tou osobou kolega v práci a nebo bývalý partner. Názorem těchto naysayers, jak se jim říká (naysayers jsou lidé, kteří jsou negativní, skeptičtí a cyničtí) je, že přejeme-li si návrat bývalého partnera nebo partnerky, pak jdeme proti jejich svobodné vůli.

K tomu bych měla spoustu připomínek. Pojďme se na mé připomínky podívat podrobně.

  1. Svět si vytváříme my sami dle našeho vnitřního světa a tedy lidé tam venku odrážejí to, co je uvnitř nás. S největší pravděpodobností od vás bývalý přítel odešel jenom proto, že jste na to již nějakou dobu myslela a buď jej svým vnitřním hlasem neustále kritizovala a nebo nevěřila ve svoji vnitřní krásu a hodnotu a tak jej nechtěně a podvědomě přesvědčovala (dalo by se říci ovlivňovala), že nejste dost dobrá, a tak jste si jeho odchod přitáhla (více o tom, proč k rozchodu došlo píši ve svém eBooku Jak svého(svoji) ex přitáhnout zpět do 30ti dní). Tak proč byste teď změnou myšlení pozitivním směrem nemohla vše změnit a přitáhnout si ho zpět? Svoji realitu si vytváříme oběma směry. Tedy můžeme vytvářet to, co nechceme (negativním směrem), ale také to, co chceme (tedy pozitivním směrem). Vše se dá změnit.
  2. Když vás již jednou miloval, tak tato láska je v něm a také ve vás. Není důvod se tedy bát, že děláte něco proti jeho vůli, naopak mu pomáháte. Když totiž vidíte druhého člověka ve svých představách jako zdravého a šťastného, tak mu pomáháte, aby se přemístil do reality, která je krásná a šťastná.
  3. Přej a bude ti přáno! Navíc platí, že když druhému přejete cokoli (ať již něco dobrého nebo špatného), má možnost tuto vaši vizi (představu) přijmout a když ji odmítne (přeje si něco jiného), tato představa, kterou jste o něm měli, se vrátí k vám. A proto bych vám doporučila vždy přát druhým jen a jen to, co byste si přáli sami pro sebe. Protože se vám to může kdykoli vrátit. A asi byste nechtěli, aby se vám vrátilo něco špatného. Takže opět druhému svou představou, jak je v zamilovaném vztahu s vámi, vlastně pomáháte, aby byl v zamilovaném vztahu, ať již s vámi nebo s někým jiným. Uff, teď jste se asi lekli, ale zde jsme opět u odpoutání se. Když přejete druhému (tedy vašemu bývalému), aby byl šťastný ve vztahu s kýmkoli, tedy vámi a nebo někým jiným, tím vlastně říkáte, že i vy přejete sobě být zamilovaná ve vztahu s ním a nebo s někým jiným. Tím se odpoutáte od výsledku a tak dáte vašemu vztahu šanci, aby se obnovil, ale já bych spíše řekla, že tak dáváte vašemu NOVÉMU VZTAHU šanci, aby se zrodil.

Audio verzi pro ty z vás, kteří raději posloucháte, najdete na youtube:

Tzv. naysayers většinou ani neví, o čem mluví. Sami mají spoustu svých strachů a přesvědčení a ty se snaží přesunout na vás. Když posílíte sami sebe (o tom si povíme víc níže), pak je vám naprosto jedno, jaká omezující přesvědčení mají lidé kolem vás nebo někde na chatu, protože vy víte, že jenom a pouze vy si vytváříte svoji realitu. Ne tamhleta jedna paní, která říkala, že chtít zpátky svého ex je jít proti jeho vůli. Nebo tamhleten pán, který tvrdil, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš.

Jenže k tomuto tvrzení bych také ráda něco řekla. Dříve jsem měla to samé přesvědčení, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a svým způsobem v něj věřím stále. Jenže já vám neříkám, abyste vstupovali do stejné řeky, to by nemělo význam. Ta řeka měla problém a nebyla čistá, a proto jste z ní vystoupili vy nebo váš partner/partnerka.

A to je v pořádku, mělo se to stát. Jenže to nesouviselo s tím, že už do té řeky nikdy nesmíte vstoupit, ale souviselo to s vaším dosavadním vnitřním nastavením. Když tedy změníte svůj vnitřní svět, své myšlenky, pocity, to jak vnímáte sami sebe, ale také jak vnímáte toho druhého, pak vytváříte nové podmínky pro nový vztah s novou láskou a to ať už s vaším bývalým partnerem nebo partnerkou a nebo někým jiným a možná lepším. Dáváte tak sami sobě i tomu druhému možnost něčeho zcela nového, krásně čisté řeky. Tedy nevstupujete do té samé řeky, která nebyla příjemná, ale do zcela nové čisté řeky, ve které je vám dobře.

4. Svobodná vůle, tak jak ji vnímám já, není o tom, že někoho o něčem přesvědčuji, když si jej zahrnu do svých představ, ale já se svobodně rozhoduji, co bude v mé realitě a jaká přání mám. Stejně tak se rozhoduje i ten druhý. Pokud naše představy jsou absolutně odlišné, pak s největší pravděpodobností se mi můj pokus nepovede, ale…

Většinou se nepovede z toho důvodu, že:

  • bojím se, že to nedokážu a nepřitáhnu si dané přání (třeba i konkrétní osobu) – tento bod souvisí s nedostatkem víry v sebe a také sebelásky,
  • nemám dostatek vytrvalosti a tedy se nezaměřuji na to, co chci dostatečně dlouho, abych tuto novou skutečnost vložil/a do svého podvědomí a přijal/a ji tak za svoji novou realitu,
  • přemýšlím o svém přání, ale ne z něj (tedy necítím, že je již splněno, ale přemýšlím o tom, jak si moc přeji, aby se mé přání splnilo – V TOM JE VELKÝ ROZDÍL!!!),
  • bojím se, že je mé přání v rozporu se svobodnou vůlí někoho jiného. A tím, že já chci danou věc/osobu, pak poškozuji někoho druhého (třeba specifickou osobu, která mě nechce). Hmmm, zajímavé. Takže když mě balí chlap na diskotéce, pak moji svobodnou vůli neovlivňuje, ale když já využívám své představivosti, abychom spolu tvořili šťastný pár, pak ho ovlivňuji a omezuji? To jako vážně? Položte si sami sobě otázku, zda je to s tou svobodnou vůlí opravdu tak nesmírně špatné, jak někteří naysayers tvrdí! A pokud se budeme stále bavit o svobodné vůli, kolik lidí vás dnes a denně ovlivňuje? Média, muži, kteří vás svádí v baru, ženy, které se na vás usmívají a zároveň si představují, jak byste byl skvělý partner. Obchodníci, kteří útočí svojí reklamou. Nemůžete druhé neovlivňovat. Říkám to pořád a budu to tvrdit dál. Protože to tak je. A jediné, co můžete udělat, je ovlivňovat druhé tak, aby jim to pomáhalo a ne ubližovalo a zároveň jim přát jenom to, co byste si přáli i sami pro sebe. Zcela druhé neovlivňovat prostě nelze!

 

„Řiďte se svým vnitřním pocitem a ne tím, co tvrdí ostatní.“

Eva Paclíková

Nejděte jako ovce se stádem, ale jděte jako samostatně uvažující jedinec, který si vědomě vytváří svůj život. Myslím, že stáda už bylo dost a je čas řídit se svojí vlastní intuicí a tedy ze stáda vystoupit. Když se totiž podíváte na to stádo ovcí, tak moc šťastné a naplněné není. Takže podle mne není důvod jej následovat. Je na čase jít svojí vlastní cestou!

Se svobodnou vůlí je to stejné jako byste řekli, nemůžu chtít milión korun, protože pak lidé v Africe nebudou mít co jíst. To je hloupost, to, zda vy budete mít nebo nebudete mít milion korun, hlad v Africe neovlivní a nebo spíš naopak, když ten milion mít budete a navíc si ho přitáhnete pomocí zákona přitažlivosti a tedy již chápete sílu a moc podvědomí a chápete slovo vděčnost, pak je velká pravděpodobnost, že jakmile ten milion získáte, poběží minimálně 100 000 Kč  na děti v Africe nebo cokoli jiného. Budete totiž skákat radostí a tento zázrak, jak jej mnoho lidí vnímá, budete chtít sdílet s někým dalším. Takže opravdu tím někomu ubližujete a omezujete ho/jí?

A s partnerem nebo partnerkou je to to samé, když si přitahujete určitou osobu a vkládáte do své vnitřní práce tolik námahy, nepředpokládám, že tak činíte, abyste mu následně ublížili. A pokud ano, ani byste si ho nikdy nepřitáhli, protože tato vaše negativní energie by byla s největší pravděpodobností tak silná, že by jej spíš odpuzovala a vy byste toho ani nedosáhli.

 

Tyto a jiné strachy a obavy naše přání blokují a brzdí a právě proto se někdy stává, že se váš partner objeví až když tyto bariéry spadnou.

Většinou se partner, ale i jiná přání dostaví, když se v životě posunete dál. Čím to je? Protože v tu chvíli z vaší energie zmizí i všechny ty negativní myšlenky, jak to asi nezvládnete a on se nikdy nevrátí a proto se v tu chvíli vrátí. Jelikož jste celou tu dobu afirmovali a vizualizovali, aby se vrátil, ale jediné, co jste nezvládli, bylo změnit svá negativní přesvědčení, myšlenky a pocity. A proto stál (obrazně řečeno) za dveřmi a čekal, až tato bariéra spadne. Jenže bariéra spadla až s dalším vztahem, kdy jste se neplánovaně zamilovala a zapomněla na to, že někoho bývalého chcete. V tu chvíli již nemusel stát za dveřmi, ale mohl těmi dveřmi projít za vámi s kyticí růží. Jenže vy už jste v jiném vztahu a zamilovaná a nechcete ho.

 

Jak si svého partnera přitáhnout co nejrychleji  (a tedy se odpoutat od konečného výsledku)?

Co s tím? Zamilovat se předně sama do sebe (pánové, to platí i pro vás). Sebeláska je nejvyšší forma lásky a Vesmíru je jedno, jestli jste zamilovaní do sebe a nebo do jiného člověka. V tu chvíli, kdy jste v pocitech (a tedy vibracích) lásky a vysíláte ji ven, se k vám zákonitě musí vrátit láska. A to je ten důvod, proč se najednou ve chvíli, kdy prožíváte novou lásku, objeví váš bývalý přítel. Protože jste zaláskované. Když se ale zaláskujete do sebe a svého života bez ohledu na to, zda jste v partnerském vztahu nebo ne, pak k vám do života začnou proudit všechny věci, lidé a situace, které ve vás vyvolají ještě více lásky. Zákon přitažlivosti v akci!

Dalším důvodem, proč v sobě rozvinout sebelásku je ten, že až se ve vašem životě objeví nový partner nebo i ten bývalý, pak jej od sebe už nebudete energeticky odhánět svojí nesebeláskou. A protože se budete cítit dobře ve svém vlastním těle a mysli, tak se s vámi bude dobře cítit i on a nebo ona.

Víte, můj partner se mě snažil „dostat“ asi rok a půl. Nadbíhal mi, jemně a ne až tak nuceně, přes kamarádství, pozvání na kafe, všudypřítomná pomoc, atd. Rok se snažil a následně mi i řekl, že si často představoval, že jsme spolu. Tedy by se dalo říci, že ovlivňoval moji svobodnou vůli. Trvalo mu to rok, a pak (podle jeho slov) si začal říkal, že už to asi nechá být a odjede z ČR, byl připravený to vzdát. V tu chvíli jsme se dali dohromady. Rok jsem ho odmítala a všem se smála, že on a já můžeme být jenom kamarádi. Tehdy jsem měla ještě jedno přesvědčení „co je v domě, není pro mne“. „Kolega z práce? Nikdy!“, prohlašovala jsem. 🙂

Myslíte, že jsem mu pak vyčítala, že jsme spolu? Ne. Byla jsem šťastná jako blecha. Proč by tedy člověk dělal něco špatného, když chce být s určitou specifickou osobou? Je to naprosto to samé, akorát to děláte vědomě. Spousta lidí nezná zákon přitažlivosti, přesto si vytvářejí život snů. Tak nějak podvědomě vědí, co mají dělat, i když v životě neslyšeli sousloví zákon přitažlivosti a ani neslyšeli o knize nebo filmu Tajemství. Tito lidé mají malou výhodu, nic si nevyčítají, dělají to automaticky. Prostě vědí, co chtějí, cítí, že je to již jejich skutečností a světe div se, také to získají. Ať je to cokoli.

Přesně jako můj partner, ani on neznal zákon přitažlivosti. V té době jsem ale já usilovně pracovala na přitažení si partnera, a pak po několika měsících, kdy už jsme byli spolu, jsem našla svůj zápisník a v něm popis ideálního partnera. Jo, odpovídal realitě do detailu. Proto si dávejte pozor na to, co si přejete.

Je jedno jestli chcete svého ideálního partnera, kterého zatím neznáte a nebo specifickou osobu, kolegu, kamaráda nebo bývalého partnera, zákon  přitažlivosti reaguje na vaše pocity, které vysíláte.

Jsou-li vaše pocity negativní, „to je jeho vina, opustil mě a ublížil“, pak se nikdy nevrátí. Když se ale zaměříte na sebe a tedy v sobě rozvinete sebelásku a vnitřní sílu, pak se vám splní jakékoli přání a navíc se tak dokážete snadněji odpoutat od konečného výsledku. Obě kvality (sebeláska a vnitřní síla) se od sebevědomí dost zásadně liší. Pozor na to. To, že jste sebevědomí, neznamená, že se opravdu milujete a cítíte se vnitřně silní.

Ještě bych ráda zmínila, že odpoutání se od konečného výsledku ani tak neznamená na své přání zapomenout, ale spíš vědět, že je vaše a tedy rozpustit negativní myšlenky a pocity, že se nesplní a není to možné a také to znamená nebýt připoutaný k přání stylem toto a nebo umřu. Musí se to stát hned teď a takhle, jak jsem si to přál. Odpoutat se, znamená cítit, že je to již vaše a kdy a jak se to projeví ve vaší fyzické realitě (3D realitě, kdy své přání vidíte a můžete se jej dotknout) je vám jedno.

Krásné tvoření a věřte sami sobě, ne lidem kolem sebe.

Vlastně by se dalo říci nevěřte ani mně. 🙂 Najděte si svoji pravdu a tím víru v sebe. Jenom tak, že vyzkoušíte to, co vám říkám.

Vyzkoušejte mé rady, tím posílíte víru sami v sebe. Nedejte na jiné lidi, ale učte se plně věřit sobě a své intuici. Tu vypěstujete vnitřní koncentrací a spojováním se se svým vyšším já.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře