Štítná žláza, struma a uzdravení

UPOZORNĚNÍ: Informace uvedené ve videu i v tomto článku jsou pouze shrnutím mé osobní cesty. V žádném případě nenahrazují doporučení vašeho lékaře nebo léčbu, kterou vám předepsal. Nejsem lékař ani odborník na zdraví. Každý jsme plně zodpovědní za své tělo i rozhodnutí, která činíme.

Moje cesta od vyhoření k uzdravení

Trvalo mi chvíli, než jsem přišla na to, co je za mojí zvětšenou strumou. Největší posun jsem zaznamenala ve chvíli, kdy mě lékařka ihned směřovala na operaci štítné žlázy. Sekla jsem se a ihned se rozhodla ZAČÍT NĚCO KONEČNĚ DĚLAT. Co a jak jsem dělala se dozvíte ve videu níže.

Jak vypadala struma ještě v dubnu a jak vypadá můj krk dnes se podívejte na obrázcích, které přikládám na konci článku.

Ve videu jsem vám slíbila odkazy na články a videa, které mi hodně pomohly.

Odkazy na užitečné články a videa

Prvním velkým AHA pro mne byl článek psaný českým lékařem, přečíst si jej můžete TADY.

Dozvíte se v něm předně to, že ne každý problém se štítnou žlázou má kořeny ve štítné žláze, což pro mne v danou chvíli byla převratná informace.

Dalšími úžasnými pomocníky pro mne byla videa, které pro mne našel můj manžel a jež mě navedla na další možnosti k mému uzdravení. Videa jsou bohužel v angličtině. Pokud ale anglicky hovoříte, pak vás možná zaujmou i jiná videa tohoto autora.

Pro ty z vás, kteří anglicky nemluví, jen shrnu. Dr. Berg mluví o tom, že skutečné příčiny problémů se štítnou žlázou mohou být zcela někde jinde. V mnoha případech souvisí s úplně jinou částí těla. Proto je dobré zaměřit se na skutečnou příčinu problému. Dle něj je problém se štítnou žlázou až druhořadý a je zapotřebí dostat se k jádru problému, tedy objevit skutečnou příčinu, která způsobuje špatně fungující štítnou žlázu. Zmiňuje také, že vaše štítná žláza je z 80% ovlivňována játry. Bez správně fungujících jater tedy není možné, aby vaše štítná žláza fungovala správně.

Možné příčiny:

  1. Problémy s játry. Pokud máte časté zácpy, které způsobují problémy s játry, můžete mít oslabenou funkci štítné žlázy.
  2. Nedostatek žluči. Jestliže nemáte žlučník nebo máte problémy se žlučníkem, vaše štítná žláza nemusí fungovat správně.
  3. Nedostatek jódu.
  4. Příliš mnoho estrogenu. Možná máte bolestivou menstruaci, tedy máte zvýšené množství estrogenu. Stejně tak ženy po porodu mohou mít více estrogenu, což způsobí problémy se štítnou žlázou. Zvýšený estrogen také může poškodit játra, což opět způsobí problémy se štítnou žlázou.

Dr.Berg dále vysvětluje, že všechny tyto problémy jsou často propojeny. Je dobré se tedy postupně zaměřit na kontrolu všech těchto možných příčin, protože potom zaručíte, aby se vaše štítná žláza začala uzdravovat.

Příčiny strumy dle Dr.Berga

Shrnu-li video, pak nejčastější příčinou strumy je nedostatek jódu. Pokud máte symptomy typu vaše oči jako by vylézaly z důlků, máte zrychlený puls, rychlý metabolismus, hodně se potíte, máte problémy se spánkem, pak máte nejspíše hypertyreózu (zvýšenou funkci štítné žlázy). Kdežto hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) se projevuje na příklad velkou únavou, ztrátou vlasů, sníženým metabolismem a tedy nabíráním na váze, cítíte se v depresi. Při snížené funkci je podle Dr. Berga vhodné jód zvýšit. Nikoli však při zvýšené funkci.

Strumo odejdi!

Jak jsem se zmínila ve videu, denně jsem se ponořovala do meditace a zadávala příkazy útvaru na mém krku, aby odešel. Děkovala jsem a přikazovala: „Mizíš. Děkuji, již tě nepotřebuji. Odejdi.“ Toto jsem dělala často ve chvíli, kdy jsem si na krk přiložila některý ze zábalů popsaný ve velmi zajímavém článku – ZDE.

Zábaly jsem si dělávala většinou ty mrkvové.

Dále jsem také používala následující afirmace:

POKAŽDÉ, KDYŽ SE PODÍVÁM DO ZRCADLA, VIDÍM, JAK JE STRZMA MENŠÍ A MENŠÍ.

SKORO UŽ JI ANI NECÍTÍM.

CÍTÍM SE ZDRAVÁ A PLNÁ SÍLY A ENERGIE.

DEN ODE DNE CÍTÍM VÍCE ZDRAVÍ A ENERGIE.

STRUMA ZMIZELA SAMA OD SEBE A Z NIČEHO NIC.

A skutečně se tak stalo. Jednoho dne jsem se probudila, podívám se do zrcadla a struma NIKDE! Wow! Byla jsem štěstím bez sebe. 🙂

Celkové vyčerpání a nedostatek minerálů a vitamínů

Jak jsem zmínila ve videu, trpěla jsem téměř půl roku celkovým vyčerpáním organismu. Nemohla jsem se pohybovat a normálně fungovat. V mém případě jsem zjistila nedostatek mnoha prvků. Ihned jsem zašla do lékárny a jednotlivé doplňky zakoupila. Ano, všechny. A že jich bylo. Tehdy jsem je míchala do smoothie, denně jsem totiž snědla cca 18 pilulek a to dost dobře nebylo možné reálně dělat. Smoothie se tedy pro mne stalo denním pomocníkem, do kterého jsem zamíchala pouze obsah tobolek. Prostě jsem je otevřela a obsah do smoothie přimíchala. Můj manžel po tomto zjištění zakoupil přístroj, díky němuž jsme mohli sledovat, jak se stav minerálů a vitamínů v mém těle zlepšuje.

Tento přístroj Vita Stiq zakoupil přímo na stránkách společnosti, která jej vyrábí a odkaz na něj najdete ZDE.

Jaké minerály a vitamíny mi chyběly? Celá řada!!! Níže vám dávám jeden z reportů, které jsme díky přístroji získali a ještě v dubnu mi dost věcí chybělo. Červeně jsou velmi nízké hodnoty. Oranžově hodnoty stále nic moc, tedy vitamíny a prvky je třeba doplnit.

Jak jsem doplnila JÓD?

Jednoduše. Jako za starých časů. Možná si i vy pamatujete jodovou tinkturu, která se dříve používala na vyčištění ran. I já si z dětství pamatuji ten nepříjemný zápach jódu, když mi maminka polévala tinkturou krvácející zranění, až se mi pokožka zabarvila tmavě oranžovou barvou.

V lékárně jsem si koupila jód a začala si jej kapat do vody. Jsem trochu hardcore, jak říká můj muž, a tak jsem si vždy nakapala několik kapek do dvou loků vody a šupla jsem to do sebe. Můj muž je na podobné věci citlivka, tak si dal do celé skleničky jen jednu kapku, kterou srkal půl dne. 🙂 Lidé i přístupy se různí. Akorát malé upozornění, pokud trpíte nedostatkem jódu a máte chronické pálení žáhy, pak můj přístup vám může trochu popálit hrdlo. Já když se pro něco rozhodnu, tak se tak trochu zblázním, jak zase říká můj táta, a tak prostě jdu a udělám to. A já v době, kdy jsem začala doplňovat všechny ty vitamíny a minerály, jsem se skutečně zbláznila a vrhla se do léčení. 🙂 Ale stálo to za to a já zase chodím a struma je pryč!!! 🙂

Struma v dubnu 2022 a dnes (říjen 2022)

Přeji vám všem předně pevné zdraví, a pokud máte jakýkoli zdravotní problém, věřte, že vaše paralelní (budoucí) já je zdravé jako řípa. Pak se do něj často přesouvejte, protože jenom tak se vám objeví ta správná cesta k vašemu uzdravení. Ta správná cesta pro vás!

Happy manifesting.

S láskou, Eva 🙂

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře