Síla lásky a co všechno dokáže láska změnit

love_yourself_565027V minulém článku jsem psala o tom, jak nás strach, ta nejsilnější negativní emoce, ovlivňuje a brání nám v úspěchu. Také jsem vám ukázala, jak snadno a rychle strach odstranit.

Slíbila jsem vám, že napíši také něco o lásce, která má tak velkou sílu, že dokáže stvořit nový život.

Láska je velmi silná emoce, je opakem strachu. V každé situaci, ve které se v životě nacházíme, jednáme buď z pozice lásky a nebo strachu.

Někdy je těžké cítit lásku, když jsme ovládáni strachem. V tu chvíli je dobré pracovat na tom, abychom strach rozpustili, dovolili mu odejít. Minule jsem vám ukázala jednoduchou, přesto velmi účinnou techniku EFT, která dokáže jakoukoli negativní emoci eliminovat a pokud s ní pracujete často, pak i odstranit.

Láska dokáže změnit jakoukoli situaci

Láska je tak silný pocit, že dokáže pozitivně změnit jakoukoli situaci a dokáže i zahojit jakékoli rány. Láska uzdravuje vztahy, které se jevily jako rozbité a kde se zdálo, že už není cesty zpět.

Díky lásce vzniká nový život. Láska je ta, která dokáže změnit vnější realitu tak, že máme pocit, že se stal zázrak.

Zázraky se dějí a mohou dít každému z nás. Musíme se jim ale otevřít, musíme v ně věřit a musíme se naučit milovat.

Proč naučit?

Protože nás to nikdo nenaučil. Od mala jsme vyrůstali ve strachu.

A proto je někdy tak těžké, abychom se otevřeli lásce a změnili tak svůj život.

Láska je velmi silná a dokáže nemožné.

Na téma láska a strach jsem před pár lety četla zajímavou knihu Láska znamená zbavit se strachu, kterou napsal Gerald G. Jampolski.

I když se to tak možná nezdá, sebeláska, která je jedním druhem lásky, je tou nejdůležitější dovedností chcete-li, kterou potřebujeme k harmonickému a šťastnému životu.

Bohužel je často zaměňována za sobeckost a namyšlenost.

Tak to ale není. Lidé žijí ve lži. Od mala slýchali, že pýcha předchází pád, že sebevědomí smrdí a moc si o sobě nemysli, aby si nenarazil, blablabla. :-).

Naši rodiče a učitelé nám nelhali. Mysleli si, že je to pravda. My dnes ale žijeme v jiné době. Dnes už je seberozvoj běžnou součástí života a tak dnes a denně slýcháme o pojmu sebeláska. Někdo jej nemá rád. Na pojmu ale nezáleží, důležitá je podstata.

Já si ale myslím, věřím a dokonce jsem si jistá, že láska k sobě samému je základem všeho, co se nám v životě děje.

Když se dokážete zamilovat sami do sebe, pak se Váš život změní tak zázračně, že jen stěží pochopíte, proč jste se tolik let bránili a promrhali opakováním starých pravd, že sebeláska je sobecká.

Sebeláska je lék na všechny nemoci ducha

Váš vnější život je jen odrazem toho, co se děje uvnitř vás. Můžete si to představit jako zrcadlo. Když se do něj podíváte, vidíte odraz toho, co je uvnitř vás. Podívejte se na svůj život a podívejte se dobře. To, jaký je, je jen odraz toho, co se děje ve vašem vnitřním světě.

Chcete-li změnit svůj vnější svět, pak musíte začít uvnitř sebe. Změny tam venku jsou zcela zbytečné. Je to jako byste se dívali do zrcadla a na své tváři viděli šmouhu. A tu se snažili vyčistit na odrazu v zrcadle. Co by se stalo? Šmouha by zůstala, i kdybyste zrcadlo drhli do úmoru.

Vnější práce silou je mnohdy zcela zbytečná, pokud jí nepředchází práce uvnitř.

Když pochopíte, že šmouhu musíte odstranit na svém obličeji, aby byl krásný i odraz v zrcadle, pak začnete dělat změny ve svém nitru, aby se váš život změnil i tam venku.

V online programu Bohyně lásky nastavujeme s ženami jejich vnitřní svět tak, aby se jejich vnější svět odrážel přesně tak, jak jej chtějí vidět a žít.

Protože milovat sám sebe není vždycky tak jednoduché, cestu jsem vám připravila. Můžete se tak nechat vézt a zamilovat se do sebe až po uši. Lidé kolem si vaší sebelásky všimnou, aniž byste o tom museli mluvit. Vaše transformace bude jednoduchá a zábavná.

Láska dokáže změnit člověka

Láskou k sobě dokážete změnit to, jak vás vnímá vaše okolí. Je to proto, protože změníte vaše vnímání sebe sama. Změny, které provedete uvnitř, pak uvidíte i venku, ve svém vnějším světě. A ten pohled je opravdu krásný.

Stejně tak, jako můžete změnit to, jak vás vidí ostatní a změnit jejich lásku k vám, můžete i změnit je samotné.

Vaše láska dokáže změnit druhého člověka.

Zdá se to jako nemožné, ale je to tak.

Když druhého opravdu milujete a ve svém nitru ho vidíte tak, jak ho vidět chcete, pak po čase uvidíte změny v jeho chování.

Proč tomu tak je?
Všichni jsme energetické bytosti a energie je jenom jedna

Protože jsme energetické bytosti a protože v tomto našem světě je jenom jedna energie, která tvoří všechno a všechny, pak je možné ovlivňovat a měnit lidi kolem nás.

Když toto pochopíte, změní se vám zásadně život.

„Láska je to, s čím jsme se narodili. Strach je to, co jsme se tu naučili.“
Marianne Williamson
To, co přejete druhému, přejete sami sobě. To, jak smýšlíte o druhém, je stejné, jako byste tak smýšleli o sobě.

To, co říkáte o druhých, se k vám vrací jako bumerang a ovlivňuje to vás samotné.

Navíc druhý člověk vycítí to, jak o něm smýšlíte a dříve nebo později se přizpůsobí vašim myšlenkám.

Většinou můžeme tuto skutečnost pozorovat na nefunkčních vztazích.

Když jsme zamilovaní, máme o druhém jen ty nejlepší myšlenky a on je odráží zpět k nám. Proto je tak zamilovaný, milý a pozorný.

Je to jako bychom prožívali ten nejkrásnější vztah na světě. Nevidíme nic než lásku, jsme šťastní a vše se nám daří.

Pak ale po čase najedeme na svůj obvyklý způsob myšlení, což je myšlení odrážející strach a pochyby, že nejsme dost dobří.

Začneme pochybovat o tom, že bychom si zasloužili lásku a pozornost druhého.

Tento obrat v našem myšlení způsobí to, že na druhém začneme vidět chyby, aniž bychom k tomu často měli důvod. Je to jenom nedostatek naší sebelásky, který v nás vytváří pocity nedostatečnosti a obavy, že nás druhý nebude mít rád takové, jací jsme. Samozřejmě, jak by nás taky mohl mít rád, když nemáme rádi sami sebe?!

A tak začneme vidět to, jak si nás nevšímá, myslí jenom na sebe a své kamarády. Čím víc o něm nebo o ní takto smýšlíme, tím víc druhá osoba přijímá signál a začíná nám zrcadlit náš vnitřní svět a naše myšlenky. Vycítí, že mu nevěříme a vycítí, že nevěříme sami v sebe.

Najednou se jeho chyby, které jsme dosud viděli ve svých myšlenkcách, potvrzují a stávají se reálnými. Chodí domů později, má méně a méně času a my, neznalí zákona přitažlivosti a energií, přidáváme do ohně a myslíme stále negativněji.

Stejně tak, jak dokážeme z milujícího muže nebo ženy vytvořit jeho negativní podobu, muže, který nemá čas a zájem, tak máme moc a sílu změnit jeho nezájem na opak. Svým myšlením a svojí láskou dokážeme probudit v muži nebo ženě jeho zájem, dokážeme ho změnit v jeho pozitivní podobu.

Čím víc o něm smýšlíme s láskou, tím více se stává milujícím mužem, který má najednou více času, je pozornější a chce s námi být častěji.

To vše dokáže vaše mysl a hlavně vaše láska.

Dovolte své lásce, aby změnila váš život k nepoznání. Dovolte svým myšlenkám a slovům, aby ve vašem vztahu vytvořily tu nejlepší možnou podobu vašeho partnera nebo partnerky.

Vy máte tu moc a sílu změnit vše, co změnit opravdu chcete.

Příště se můžete těšit na článek o paralelních světech.

 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře