Prostě nemám štěstí…

sunset-241666_1920To je vždy jednodušší, než si přiznat, že já jsem strůjcem svého osudu a tedy já jsem ten člověk, který vytvořil okolnosti, lidi a jejich verze ve svém vlastním životě. Ano, je jednodušší být tou obětí, ke které se lidé chovají zle, kterou nechápou, nepodpoří, kterou vždycky podvedou nebo jí jinak ublíží. Jenže pouze ve chvíli, kdy dokážete pochopit, že ty lidi a ty okolnosti jste si vytvořili vy, je můžete změnit. A to tím, že změníte sebe.

Klasický příklad. Žena, milá, hezká, obětavá, která svého partnera zahrnuje láskou, má své koníčky, dobrou práci, s rodinou vychází dobře. Přesto jí každý chlap podvede nebo jí jinak ublíží. Ona to vůbec nechápe a neustále přemýšlí, co udělala špatně.

 

„Vždyť já jsem pro něj dělala první poslední, jak mě tedy mohl opustit, jak mi mohl takto ublížit? Proč, proč já?“

„Jak mi to mohl udělat, jak mě mohl podvést, odejít, vykašlat se na mě?“

 

A to se netýká jenom žen! Mám i klienty muže, kteří procházejí podobným scénářem. Rozdali by se pro ni, snesli by jí modré z nebe a ona se přesto rozhodla je opustit.

Můžeme se bavit o tom, jakou máte smůlu, jak je to nespravedlivé a jak jste se tolik snažili. Mohu vám naslouchat, mohu přitakávat a soucítit s vámi. Tím vám ale nepomůžu. A vlastně vám ani pomoct nemohu, dokud nepochopíte, že vy jste tím důvodem, proč on odešel. A je jedno jestli odešel za jinou nebo se stalo cokoli jiného, co jej odválo daleko od vás. To vy a jenom vy jste tím důvodem.

A tady pozor, já neříkám, že je to vaše chyba. Jen říkám, že vibrace, které vysíláte ho odpuzují místo, aby ho přitahovali.

 

Kde se stala chyba? Kde se to vše pokazilo?

S největší pravděpodobností se to stalo někdy hodně dávno, v době vašeho dětství. Možná vaše maminka často říkávala, že chlapi jsou všichni stejní, podvedou vás a opustí. Nebo jste to dokonce viděla, když tatínek opustil maminku a našel si jinou. Pak jste se zamilovala, poprvé a až po uši a on udělal to samé. Opustil vás, odešel, podvedl vás, prostě zranil. A vaše přesvědčení se ještě více umocnilo, nyní jste to dokonce zažila na vlastní kůži a jako by se vám potvrdilo, že chlapi jsou prostě takoví. Vaše sebevědomí klesá, pak se z toho dostanete a zamilujete se podruhé a světe div se, on zase odešel.

A zacyklení je na světě. Vaše hluboko uložená přesvědčení nyní řídí váš život, který často jede na autopilota. Tedy si ani neuvědomujete, že to tak máte nastavené.

Jak z toho ven? Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem je zamilovat se sama do sebe. Tedy zažehnout v sobě svoji jedinečnost, naladit se na svoji vnitřní hodnotu, svoji vnitřní bohyni, doslova ji v sobě probudit. Proč sebeláska? Jak víte, sebeláska není jenom o tom mít se ráda, ale je o kompletním přijetí toho, kým jsem a kde jsem ve svém životě. Je o vnímání své jedinečnosti a vnitřní hodnoty, o tom, že nikdo jiný nemá stejný otisk energie jako já. Je o sebevědomí, být si vědoma sebe samé.

Já jsem přesvědčená, že sebeláska je všelék. Víte, když totiž milujete sami sebe, bezpodmínečně, pak milujete své já, tělesné i mentální, a pak dokážete milovat bezpodmínečně i druhé lidi. Když jsme se o sebelásce bavily s mojí paní účetní, říkala mi: „Vlastně pak jste víc empatická, když se milujete a přijímáte.“ A já na to odpověděla: „To ano, ale je v tom mnohem víc než to. Mnoho lidí je velmi empatických, a přesto nemají plně probuzenou sebelásku.“

Pokud nevíte, jak jste na tom, přečtěte si moji knihu Alfa bohyně a udělejte si test, jak jste na tom se sebeláskou. Láska je nejvyšší vibrace a sebeláska je ještě výš a protože všichni tam venku jsou vaším otiskem, oni jsou vy vystrčeni ven, jak říká Neville Goddard:

 

„The world out there is you pushed out.“

 

Tak z toho vyplývá, že když přijímáte sebe sama, milujete se takoví, jací jste, jste šťastní i jen sami se sebou, pak nejde o to, že jste empatičtí a druhé tak skvěle chápete a dokážete se do nich vcítit. Samozřejmě to taky, ale hlavně se na ně dokážete dívat jinak, bez ega, které vám říká: „to on, to ona a já jsem ten chudák, ta oběť“. Ale dokážete spíš pochopit, že je ve vás něco, co jejich chování způsobuje. Sebeláska ale není o tom, že nad vším mávnete rukou a jako správný srdíčkář všem všechno odpustíte, to už spíš značí nedostatečnou vnitřní hodnotu.

A z mého pohledu je to opět nedostatek sebelásky, protože nemáte hranice. Jak jsem psala nedávno, je dobré a špatné ego a to dobré ego mě dělá mnou a vás vámi. Když mám nastavené hranice a znám svoji hodnotu, pak se dokážu postavit sama za sebe a svoji práci, svoji rodinu, kdykoli je to potřeba.

 

Minulý týden jsem dostala dotaz, který zněl:

Na jednom zahranicnom fore o zakone príťažlivosti sa zaoberaju aj Nevillom.A citala som tam taky nazor, že sebalaska nevyhnutne neznamena, že sa k nam partner vrati. Pisala tam jedna zena, že keď sa s  ňou rozišiel partner ,tak nemala daleko od toho,  aby sa zacala samopodkodzovat, ale že jej mama jej povedala, že podla nej sa vrati a tak tomu verila a aj sa vratil. Že ide o vieru a istotu, že nase tuzby budu splnene a to nema nic s tym že sa budeme mať radi alebo nie. Že ani Neville nehovoril o sebalaske, ale o pocite, že už mame nase prianie  Že je samozrejme fajn mať sa rad a robiť všetko, čo nám prinaša len dobrý pocit, ale to neznamena, že sa kvôli tomu naše túžby splnia. Že sa môžme milovat najviac na svete , ale ked budeme pochybovat o niečom , tak sa do tej reality nepresunieme len preto, že mame sebalasku.Tak som chcela vedieť čo si o tom myslite vy, keďže vy dosť často použivate termin sebaláska.

 

Moje odpověď:

Nevilla studuji již několik let, je těžký na pochopení. Co ale mohu říci je, že on se skutečně miloval a přijímal a z toho pak pramenila jeho víra v sebe a své schopnosti.
I když tedy o sebelásce nemluvil, pro něj byla přirozená, i díky výchově jeho maminky, dle mého názoru je pro úspěšnou manifestaci svých přání sebeláska klíčová. Záleží také, co pod pojmem sebeláska vnímáte Vy. Pokud jste četla některý z mých článků, pak víte, že já sama říkám, že sebeláska je velmi těžko popsatelný pojem. Zahrnuje vnitřní sílu, vnitřní hodnotu, sebepřijetí, sebevědomí, atd. To vše je sebeláska a bez ní, bez všech těchto kvalit jen stěží uvěříte, že můžete mít, co chcete a jen stěží si to tedy ve svém životě vytvoříte. Věřit, znamená mít.

 

Pokud jste četli moji knihu Alfa bohyně, pak víte, že já sama jsem si do života přitáhla vše, co jsem si přála, aniž bych se skutečně milovala. Tedy je možné si přitáhnout vztahy a věci, zážitky, prostě vše, co chcete, aniž byste měli rozvinutou sebelásku. Jenže zde je kámen úrazu. Jak jste se dočetli v knize, kde je můj osobní příběh, tak jak jsem vše získala, tak jsem vše opět ztratila a přišla jsem o mnohem víc. Dostala jsem se do depresí, neměla jsem nic, práci, bydlení, zdraví, partnera, rodinu, peníze. Prostě nic. Neměla jsem ani chuť žít. A proč jsem o vše přišla také víte, neměla jsem žádnou sebelásku, což jsem ani nevěděla. U nás doma jsou podobné výrazy chápány jako sebechvála, která přeci smrdí.

Proto jsem o vše přišla, všechno začalo jít rychle do háje. A to je důvod, proč vám radím, pracujte na své sebelásce, protože bez toho to opravdu nejde. Každý, kdo si přitahoval partnera a získal jej, aniž by se opravdu miloval, vám potvrdí, že přitáhnout si ho/jí zpět není až tak složité, ale když není sebeláska, tak zase rychle odejdou. A když je zpět nezískáte nebo o to nestojíte, pak odejdou i ti další partneři.

Navíc sebeláska vám pomůže i v ostatních oblastech života a to právě kvůli tvrzení a pravdě, že vše tam venku jste vy vystrčeni ven.

Sebeláska je o vnitřní síle a hodnotě, tedy čím víc hodnotní se cítíte, čím silnější se cítíte, tím snadněji dokážete věřit v sebe a potažmo ve Vesmír a vesmírné zákony.

Když nevěříte sobě, tak ani nikdy neuvěříte, že Vesmír je milující místo, ve kterém je všeho hojnost a dostatek. Nedokážete si přitáhnout a udržet harmonické vztahy a ani k vám nebudou připlouvat peníze. Takže vše je se sebeláskou nesmírně provázané. Stejně tak hojnost zdraví. Hojnost totiž není jenom o penězích, ale o hojnosti všeho.

 

Co s vámi udělá S E B E L Á S K A?

Viděli jste někdy zamilovaný pár? Nebo ještě lépe, pamatujete si, když jste byli zamilovaní až po uši vy sami?

Létali jste někde v oblacích a jako byste byli lehčí, volnější, cítili se prostě božsky. Nejenom, že to byl nádherný pocit, ale jako by se vám vše dařilo tak nějak samo. Je to tak? Vaše přání se plnila, lidi se na vás usmívali a když ne, tak vám to bylo jedno, protože vy jste uvnitř sebe samých cítili takovou lehkost bytí. Doslova jste byli odpoutaní!!! Takový nádherný pocit, který vám dával křídla. Vidíte, kam směřuju a co vám sebeláska může dát? Odpoutáte se od konečného výsledku svého přání a vy již jistě dobře víte, že to je pro úspěšnou manifestaci zcela nezbytné! Tím, že se zaměříte na sebe a lásku k sobě, tím se totiž odpoutáte od jakéhokoli přání. Vše začíná u vás a to je potřeba si uvědomit.

A teď si představte, když takové pocity máte denně a není zapotřebí, abyste měli partnera nebo skvělou práci nebo všechno to, po čem toužíte. Prostě se cítíte šťastní jenom tak, jako by se uvnitř vašeho nitra nacházel pramen vašeho štěstí, který vás zásoboval těmi krásnými hormony štěstí nehledě na to, co se děje ve vašem životě, kdo v něm je a nebo není.

Jako byste se chtěli smát a rozdávat lásku všude kolem a teď si představte, že se takto cítíte 90% svého každodenního života. Vítejte ve světě sebelásky. Takto se totiž budete cítit, když v sobě probudíte svoji vnitřní bohyni, vnitřní sílu, jedinečnost, sebevědomí, vše, co k tomu patří. A já mohu s radostí prohlásit, že já mezi tyhle šťastlivce patřím, dnes již ano.

Proč to nejde 100% času? Protože to by znamenalo, že snad ani nejste lidská bytost. Ono upřímně, i 60% času, kdy se cítíte dobře, je prostě zázrak. Nebo ne? A je to možné, potvrdím vám to nejenom já, ale také moje Bohyně. Ženy, které to již dokázaly, ať již s mojí pomocí, tedy programem Bohyně lásky a nebo jakkoli jinak.

Ten pramen štěstí a lásky k sobě a svému životu je uvnitř každého z vás. Vy jej musíte jen najít a naladit se na něj a to je celá ta věda. Jak napsala nedávno jedna členka tajné FB skupiny Bohyně lásky: „Opravdu žiju život svých snů. Stojí to stále hodně práce na sobě, ale je to především spousta radosti, štěstí, aha momentů, a to i když není vše zalité sluncem permanentně.“ A o tom to je!

Dokud budete v tomto těle a na tomto světě, budete zažívat pozemské zkušenosti a ty nejsou o tom, že si hodíte nohy nahoru v luxusním resortu a budete se jen kochat a všechny krásy světa vám budou létat přímo do klína. Je to o tom, že ať už se v životě bude dít cokoli, tak se z toho dokážete dostat sami a rychle a to s nejmenší možnou námahou. A navíc k vám vaše přání budou plynout s lehkostí a rychlostí tak, aby všechny vaše tužby byly naplněny. O tom je život se sebeláskou.

To je něco, co zažívám já a ženy, které se na svoji sebelásku dokázaly naladit.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře