Jste plní pozitivního očekávání? A …. nic se neděje

space_universe_outer_spaceTaké se vám stává, že jste plní pozitivního myšlení a očekáváte jenom ten nejlepší výsledek? Usmíváte se na všechny strany. A …

Nic. Pozitivní výsledek, po kterém tolik toužíte, se nedostavil.

Jak je to možné?

I když se to tak možná na první pohled nezdá, očekávání je brzdou vašeho přání.

Když totiž očekáváte nějaký konkrétní výsledek, pak se na tento výsledek upnete. Možná vám to tak nepřipadá. Ale v tu chvíli totiž vysíláte dost specifickou energii, která zabrání vašemu přání, aby se splnilo.

Je to jako byste zasahovali Vesmíru do jeho práce, protože očekáváte, jak se to stane a kdy se to stane.

A to není vaše starost, to je práce Vesmíru.

My lidé se ale do této práce dost často a rádi mícháme, a pak se divíme, proč jsme opět zklamaní.

Tak na příklad chcete zpět bývalého partnera. To je téma, kterým se zabývá velké množství mých klientů. A proto jej zde uvádím jako příklad.

Řeknete si, tak dobře, je to jednoduché, vím, co chci a tak se na to zaměřím. Chci, aby mi zavolal a řekl mi, že mě chce zpět. Vyšlete své přání a jste plni optimismu. Vždyť to tak funguje, můžu mít všechno, co chci.

Tak se budu těšit na to, jak mi zavolá a bude mě prosit, abych se k němu vrátila, protože beze mě nemůže žít.

Nejlépe si ještě stanovíte datum, do kdy vám má zavolat. A protože většina lidí cítí nedostatek a tedy chce svého partnera zpět, vysílají tyto vibrace nedostatku a netrpělivosti do světa.

Většina z nich si myslí, že naprosto přesně ví, jak na to a že je to stejné jako se vším jiným. Zapomíná ale na to, že když vás někdo opustí, jste plní negativismu a to vysíláte ven, ať už si to uvědomujete nebo je. Naše ego odmítnutí nepřijímá zrovna snadno.

Abych se vrátila k našemu příkladu. Vyšlete konkrétní přání, jak se má vrátit, co má říct a kdy to má říct. A očekáváte tento konkrétní výsledek. Tím se k němu ale připoutáte a navíc Vesmíru radíte, jak se to má stát.

A protože Vesmír má možná úplně jinou cestu, jak vám vaše přání splnit, na kterou by vaše fyzická (vědomá) část jen stěží přišla, pak se dostaví zklamání. Vy jste totiž očekávali, že vám do 14ti dnů zavolá a omluví se a ono se tak nestalo.

Nestalo se tak  především proto, že uvnitř vás jste pochybovali, že se to opravdu stane a své pochyby a netrpělivost jste umocňovali tím, že jste si svým vnitřním hlasem říkali: „tak to jsem tedy zvědavá, jestli se to stane“. Nebo „co když se to nestane?“ Vaše sebemluva ovlivňuje váš život mnohem víc, než to, co říkáte nahlas.

Co se děje dál? Vaše víra ve Vesmír a všechny ty řeči kolem zákona přitažlivosti začíná dostávat trhliny a vy věříte méně a méně. Váše podvědomí totiž nikdy nevěřilo, že to tak funguje. Protože jste ho ale tak moc chtěla zpět, tak jste se vědomě přesvědčila, že to bude fungovat, jenom když budete pozitivní.

Pozitivní myšlení ale nestačí. Psala jsem o tom i v článku – TADY.

Zadala jste si menší cíl, aby vám zavolal. Jenže jste svým očekáváním konkrétního výsledku znemožnila Universu, aby vám vaše přání doručil tím nejlepším možným způsobem a v tu nejlepší dobu.

Proto učím Bohyně, jak se zaměřit samy na sebe a jak se do sebe zamilovat. Tím se totiž odpoutají od konečného výsledku všeho, po čem touží a přesunou pozornost na tu nejdůležitější osobu ve svém životě, samy sebe. Navíc se naučí otevřít se a přijímat svá přání.

To je totiž častý kámen úrazu. Lidé vědí, jak si přát. Není tak těžké vědět, co chceme. Ale je mnohem těžší otevřít se tomu a navíc to přijmout.

Otevřít se znamená věřit, že Vesmír najde tu nejlepší cestu, která existuje, aby nám naše přání doručil. A stejně tak věřit, že jej doručí v ten nejlepší možný okamžik.

Přijímat znamená užívat si života, milovat sami sebe, milovat každý okamžik našeho života. Tím, že přijímáte vše jako požehnání a jste šťastní i za to „málo“, které ve svém životě máte, tím přijímáte dary Vesmíru a on vám chce dát víc a víc.

Abych to shrnula očekávat konkrétní výsledek vám zabrání v tom, aby se dostavil. Očekávání celý proces manifestace zbrzdí. Začnou se ve vás objevovat pochybnosti a nedůvěra v zákon přitažlivosti. Začnete být netrpěliví, podráždění a možná to i celé vzdáte a vrátíte se do starých kolejí.

Něco zcela jiného je to, jak očekáváte, že se k vám budou lidé chovat. Jakmile své přání zobecníte, dostáváte se do fáze, kdy všechny ty drobné kroky necháte na Universu, protože vy víte, že je vaše přání již splněno a to zpoždění v jeho zhmotnění, které vnímáte, je dáno jen tím, že chvíli trvá, než se vaše nové vibrace a nové myšlenky projeví v hmotném světě.

Očekávejte od lidí to nejlepší v globálním měřítku, ne v konkrétních malých krocích. Tím se odpoutáte od konečného výsledku.

když se člověk opravdu miluje a je se sebou spokojený a cítí svoji vnitřní hodnotu, pak automaticky očekává, že ho lidé milují a přijímají takového, jaký je. A toto očekávání se projeví i v jeho realitě.

Nenechte se odradit malými neúspěchy a když se vám nedaří zhmotnit vaše přání, odpoutejte se od končeného výsledku a hlavně konkrétních kroků, jak se má vaše přání manifestovat.

Poznámka: Manifestovat a zhmotnit jsou synonyma. Jinými slovy je to projevení se vašeho přání ve fyzické formě. Vím, že ne všichni lidé, kteří se na můj blog dostanou, jsou experti, kteří již přečetli hromadu knih o zákonu přitažlivosti, a tak pro jistotu uvádím tato slova, která často používám.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře