Pozitivní myšlení nestačí …

blacks_and_whites_holding_hands_stock_photo_167915

Stačí pozitivní myšlení k vytváření nové reality?

Pojďme se společně podívat na pozitivní myšlení, které je tak hodně propagováno a pojďme se podívat na rozdíl mezi pozitivním myšlením a myšlením z nové reality.

Pozitivní myšlení je krásná věc, ale pokud se jím snažíte zalepit Vaše negativní přesvědčení, která jsou často uložena tak hluboko, že o nich ani nevíte, tak Vám pozitivní myšlení vůbec nepomůže a v tom případě se musíte nejprve zaměřit na taková cvičení, která Vám pomohou přepsat Vaše stará přesvědčení a nahradit je novými. Přepsat přesvědčení, která nás limitují vědomě je někdy velmi těžký úkol, řekla bych nemožný. Nejlépe, jak je přepsat je soustavná práce a práce ve sníženém vědomí, tedy ve stavu alfa, kdy je podvědomí, kde jsou tato přesvědčení uložena, otevřené a můžeme s ním pracovat. Dobrá je na to hypnóza nebo-li řízená vizualizace.

Druhý problém pozitivního myšlení je jakési překrytí vnímání současné reality. Tu ale nezměníte tím, že ji zabalíte do pozitivního smýšlení. Jeee já nemám peníze, no tak já si budu říkat, že je mám a ono to pak přijde. Překrytím negativního pocitu na vědomé úrovni jej jenom utlumíte.

Pokud chcete změnit vaši současnou realitu, musíte se naučit žít v nové realitě již nyní. Tedy, chcete třeba úspěšný byznys, pak tím, že si budete říkat, že je venku hezky a v peněžence máte miliony, ale uvnitř sebe budete cítit, že nemáte ani na rohlík, Vám úspěšný byznys ani peníze nepřinese.

Musíte se dostat do pocitu, jaké to je, mít v bance milion a jaké to je, cítit tu svobodu a ten klid, když jste bohatí a v tomto novém pocitu chodit, chovat se, spát. Musíte jej dostat pod svou kůži a splynout s ním, aby se takový stav mohl stát realitou. Musíte cítit jako byste tím úspěšným podnikatelem již byli. Cítit a myslet z pohledu nové reality, nového stavu.

Jaké to je – jak se chováte, jak reagujete, jak se cítíte? Jak chodíte, co slyšíte a co vidíte?

Vžijte se do této nové reality a využijte všechny Vaše smysly. Je to zcela odlišný přístup, než klasické pozitivní myšlení.

Není nic špatného na tom, když myslíte pozitivně, ba naopak. Ale je rozdíl, cítit se dobře a šťastně, tedy být pozitivní uvnitř a předstírat pozitivismus tím, že překryjete svá negativní přesvědčení a bolesti z minulosti. Tím, že problém schováte pod koberec, jej nevyřešíte.

Je nutné dostat se do pocitu, který Vám nová realita přinese, a hlavně v něm zůstat co nejdéle. Až do chvíle, kdy se cítíte tak bohatí uvnitř, že už to nemusíte „hrát“, protože to již cítíte.

Stejně tak je to i v oblasti lásky a vztahů. Pokud máte stará zranění, pak je na nich potřeba pracovat. Jinak si totiž ty samé bolesti a problémy přenesete do nového vztahu a Vaše problémy se opět objeví. Přitáhnout si ideální vztah je mnohem jednodušší, když eliminujete stará zranění. Existuje řada metod, které se zabývají přepisem negativních přesvědčení a starých hluboko uložených bolestí. Jednou takovou metodou je na příklad EFT, které umí s takovými přesvědčeními pracovat. Doporučuji také meditace a řízené vizualizace.

Deepak Chopra říká, že jedna hodina vnitřní práce se rovná sedmi hodinám vnější (fyzické) práce. Meditace je tedy skvělým pomocníkem při vytváření si života, po kterém toužíte.

Naše vnímání toho, co je, je jediná realita, která existuje. Proto, abychom ji změnili, musíme změnit vnímání toho, co je.

Předpokládejte, že již jste tím, kým chcete být. Vciťte se do nové role jako herec, který nacvičuje nový scénář. Až si novou roli dostatečně nacvičíte a vžijete se do ní, pak teprve se může nová realita stát Vaší skutečností.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře