Od vyhoření až po znovunalezení vnitřní síly


Je červenec 2022 a v mém životě se toho za posledních pár měsíců událo docela hodně. Už loni na podzim jsem cítila, že se chystají velké změny, ale nevěděla jsem, kdy a v jaké formě se dostaví.
 
Loňský rok byl pro mne dost turbulentní a největší únava přišla v létě, kdy probíhal kurz Transformujte jakýkoli vztah. Do jeho tvorby jsem se pustila ve chvíli, kdy to „na mě přišlo“. 🙂 Tvůrčí lidé vědí, že když na ně přijde inspirace, musí vše stranou, protože ona si ta mrška přijde, kdy se jí zachce. 
 
Nová kniha Ty jsi ta síla byla sotva dopsaná a já měla inspiraci a nutkání vytvořit zcela nový program. Transformační program, který zatřese všemi dosavadními přesvědčeními, které máte. To jsem ale netušila, co bude následovat. Měsíc jsem nedělala nic jiného, než jen tvořila. Když máte něco v hlavě, pak je tvorba relativně snadná. Jediné, co potřebujete, je rychlost, protože se z vás myšlenky derou s takovou rychlostí, že často ruce nestíhají házet vše na papír, v mém případě do počítače. A tak jsem tvořila a tvořila a můj muž se raději klidil z cesty, protože mě už nějaký ten pátek zná, a tak ví, že když to na mne sedne, jde vše stranou.
 
Bláhově si vždy myslím, jak to bude za chvíli hotové, protože to ze mě doslova lítá. Vše ale doupravit a dát tomu formu, vysaje spoustu další energie. A loni tomu nebylo jinak. Jak kniha, tak i program mi daly pořádně zabrat. 
 
Největší „problém“ se dostavil až ve chvíli, kdy jsem začala program nabízet. Myslela jsem si, jak se přihlásí 20-30 lidí, a tak jsem do programu vložila i možnost ptát se mě na cokoli, aby tak hluboké věci, které jsem se snažila předat, lidé skutečně pochopili. Jenže jsem netušila, do čeho se to pouštím. Do programu se přihlásilo 120 lidí, několikanásobně více, než jsem očekávala. Na jednu stranu to bylo vzrušující, jenže to léto a všechny ty dotazy a energie, která se ke mně od lidí valila, mě začaly nesmírně vysávat. Začala jsem cítit obrovskou únavu, kniha potřebovala dokončit, ale já na víc než program, neměla sílu. A tak se stalo, že s přicházejícím koncem léta odešla téměř veškerá moje energie a síla.
 
Na podzim spadly všechny moje weby. Osm let mého života bylo během dvou minut kdesi v mlze.
A já, už tak dost energeticky oslabená, celou situaci absolutně nezvládla. Zcela jsem odpadla, tehdy teprve energeticky.

To pořádné vyhoření a vyčerpání mělo teprve přijít.
 
Několikaměsíční stres a jeho následky způsobily absolutní vyčerpání mého těla, doslova jsem odpadla. Bohužel jsem tehdy netušila, že takto budu žít/nežít následujících 7 měsíců. Neschopná dojít na nákup, vyčerpaná tak, že pouhé uvaření čaje mě vysílí natolik, že si budu muset na pár hodin zdřímnout. 7 měsíců jako by se zcela vytratilo z mého života.
 
Vtipná, tedy až teď, je skutečnost, že jsem již myslím před létem 2021 prohlásila, že jestli se něco brzy nezmění, tak brzy vyhořím – hmm, jak hloupí někdy jsme, jak si absolutně neuvědomíme, do čeho se řítíme. 🙂 Dnes se tomu už mohu jen smát. Vloni mi ale absolutně nedošlo, že se má slova stanou skutečností. A to jsem tím člověkem, který vás učí, jakou sílu slova mají.
 
Ale nevyčítám si to. I přesto, že se zdá, že jsem celou situaci neustála, tak vím, že jsou věci, které nás nesmírně posunou dál. Něco v nás pročistí, zamávají s námi tak, že se věci změní. A to i věci, které se neměnily mnoho let.
 
Navíc loni jsem měnila jeden ze svých vztahů, který pro mě byl důležitý a dlouhá léta nebyl tam, kde bych jej chtěla mít. Bylo toho víc na čem jsem pracovala, a tak jsem tušila, že se něco musí změnit. Cítila jsem již loni, že rok 2022 přinese spoustu změn. Moje intuice je někdy velmi silná, i když mi nedokáže vždy říci, co se přesně bude dít. Cítím, jestli se něco „chystá“. Vím také, když na mě něco křičí „v žádném případě NE“ nebo naopak „JDI DO TOHO, AŤ SI KDO CHCE ŘÍKÁ, CO CHCE“. I proto jsem do sebe na začátku tohoto roku nenechala ŘEZAT. Protože na mě moje intuice křičela „NEEEEE, JE TO BLBOST, NEDĚLEJ TO, neposlouchej je, TY JSI JEDINÝ TVŮRCE SVÉHO ŽIVOTA, TY TO DOKÁŽEŠ ZMĚNIT!!!“
 
Jsem ráda, že jsem svoji intuici poslechla a utekla tak „řezníkovi“ z jeho stolu a je mi zase dobře. Ano, chtěli mě okamžitě operovat a já řekla: „NE!“. Zase žiju svůj život a ten život je dokonce mnohem lepší. Hodně věcí se změnilo a já cítím, že ty změny nejsou u konce.

Cítím, že jsem teprve na začátku těch velkých změn a už se NEBOJÍM! Překonala jsem ty největší strachy. A OPĚT, ANO OPĚT vycházím jako vítěz, který se může smát, že to dal, že to dokázal napříč tomu, že ho tolik lidí zrazovalo, odrazovalo a házelo klacky pod nohy. Věděla jsem celkem rychle, že ty klacky mi pod nohy hází právě proto, že jsem si je vytvořila.

Stejně tak, jak vás vedu v kurzu Transformujte jakýkoli vztah, tak i já dnes v sobě mám SILNÉHO VNITŘNÍHO BOHA, který dokáže velmi rychle rozpoznat, že to, co se mi ukazuje tam venku, jsou jen mé vlastní strachy a obavy, které se projevují na plátně života v podobě lidí, kteří mi říkají TO NEJDE. Jakmile se zase postavím do své síly, ponořím se do ní a stojím zpět pevně s hlavou vzpřímenou a říkám TO PROSTĚ PŮJDE, PROTOŽE JSEM SE TAKTO ROZHODLA, pak najednou ti, co říkali, že to nejde mizí nebo dokonce mění názor.

Není to nádhera být svým vlastním Bohem, svojí vlastní silou? Někdy má člověk pocit, že jde sám, že všechno musí řešit sám, jenže to mu dává tu sílu Boha. Pokud chcete mít sílu Boha, nemůžete jít s většinou. Musíte najít odvahu JÍT SAMI. JEN TAK SE MŮŽETE STÁT SKUTEČNÝM BOHEM VE SVÉ REALITĚ A ZMĚNIT OKOLNOSTI.
Půjdete-li s většinou, půjdete ve strachu a Bůh/jediný tvůrce STRACH NEZNÁ.
 
Příště vám povím, jak jsem díky mé tvrdohlavosti a věřím, že i díky vnitřní síle jediného Boha, utekla z operačního stolu! 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře