Očekávání versus víra

IMGP0123V jednom z minulých článků jsem psala o tom, že očekávání s sebou nese spoustu negativních emocí, které pak ve finále naše přání zbrzdí nebo zastaví.

Dostala jsem od některých z vás emaily a dotazy, jak to tedy je s vizualizacemi a další vnitřní prací, když je očekávání negativní.

A proto jsem napsala tento článek, abych vše uvedla na pravou míru.

Očekávání ve své podstatě negativní není. Ale když něco očekáváte, pak vlastně vysíláte vibrace toho, že danou věc ještě nemáte. Většinou i sami cítíte, že danou věc nemáte a to ve Vás začne vyvolávat nejrůznější negativní pocity.

Nicméně to neznamená, že vyšlete přání, a tím vše končí.

Vesmír má rád akci. A proto samotné vyslání přání někdy nestačí a my musíme udělat potřebné kroky k tomu, aby se přání splnilo.

Bylo by moc krásné, kdybychom vyslali přání, sedli si doma k televizi, přinesli brambůrky a víno a čekali, až ty milióny přiletí z Vesmíru. 🙂 Jeee, to by bylo krásné.

Tak to ale bohužel nefunguje.

Začněte tím, že si ujasníte svůj záměr a vyšlete přání, já vždy doporučuji si jej napsat do nějakého speciálního deníku, který je určený pro Vaše přání. Tyto záznamy totiž umocní Vaši víru ve Vesmír a zákon přitažlivosti.

Jakmile to uděláte, Vaše práce není u konce. Aby se přání splnilo, zeptejte se sami sebe: „Jaký je ten první krok, který mohu udělat hned teď, který mě povede směrem k mému přání?“

A pak jděte a udělejte ho.

Každá cesta, která má tisíc mil, začíná tím prvním malým krůčkem.

Aby se přání splnilo, pak musíte mít ještě jednu zázračnou ingredienci a tou je víra, že se Vaše přání splní.

A zde právě vstupuje do hry naše stará známá vizualizace. Nemůžu dostatečně zdůraznit, jak je tento „nástroj“ důležitý v celém procesu manifestace.

Proč?

Protože větší část našeho já je nefyzické. Někdo hovoří o duši, jiný o podvědomí.

Je jedno, jak to nazveme.

Ale pravdou zůstává, že naše podvědomí tvoří přes 90%  našeho já.

Naše podvědomí nedokáže rozlišit, co je skutečné a co je vymyšlené. Vše, co mu předložíme, považuje za stoprocentně pravdivé.

Proto je právě důležité meditovat a vizualizovat si naše přání.

A právě proto jsou řízené meditace, které klienty provádím a které používám i ve svých programech jako je online program pro ženy Bohyně lásky, tak silné, protože pracují s naším podvědomím, kde se děje vše to, co ve finále ovlivňuje náš reálný život.

Díky těmto meditacím můžeme hojit staré rány a přepisovat naše negativní přesvědčení a následně pak nastavovat náš život na úspěch v dané oblasti života.

Ve skupinovém koučinku Přitáhněte si ideálního partnera na příklad přepisujeme s klienty jejich dětství. To má velký vliv na jejich současný život v oblasti lásky a vztahů. A právě přepsáním toho, jak dětství vnímáme, změní náš úspěch ve vztazích v našem přítomném okamžiku.

Často se stává, že klienti při mých vedených meditacích pláčou. To je ale dobrá zpráva. Některé meditace totiž léčí naše zraněné vnitřní já, které nás brzdí v úspěchu. Vnitřní části, které nám znemožňují žít život, po kterém toužíme, vznikly v dětství a právě pláč je známkou toho, že dochází k hojení a uzdravování, aby pak následně jiné meditace mohly vytvářet naši šťastnou budoucnost a abychom se tak mohli spojit s naším budoucím já, které ovlivní naše přítomné já a dodá nám tak svoji sílu a moudrost.

Nejenom, že to, co dokážete vidět ve své vizualizaci, je reálnější než si dokážete představit, ale především, čím více si něco vizualizujete, tím větší pravdou se tato věc nebo situace stává pro vaše podvědomí a tedy není možné, aby se daná věc nebo situace neobjevila ve Vašem životě. Výsledek je prostě zaručen!

Žádná touha nevzniká jen tak náhodou. A máte-li v sobě touhu, pak máte i schopnosti tuto touhu přeměnit ve skutečnost.

A jak je to s tím, nechat to být a nechat vše na Vesmíru. Odpoutání se je velmi důležité, ale odpoutat se od výsledku s vírou, že je přání již splněné, je zcela odlišné od toho, když se vzdáme, protože nemáme sílu jít dál, a tak raději vše necháme na vyšší síle.

Představte si, že byste se rozhodli jet z Prahy do Londýna a někde na půlce cesty se zastavili a řekli si: „Tak já tedy nevím, nechám to na Vesmíru. Ať pro mne vybere to nejlepší, co tam pro mne je.“

Myslíte si, že Vesmír bude vědět, co tím máte na mysli? Ne, zůstanete stát na půlce cesty a Vesmír nebude vědět, že chcete do Londýna a je dost možné, že se brzy ocitnete opět v Praze.

Stejné je to i s přáním si a vizualizací. Když vyšlete přání a necháte vše ostatní na Universu, pak se Vám sice přání možná někdy splní, ale jednak se může splnit až za hodně dlouho a nebo se nesplní nikdy.

Je to jako sázka v loterii.

Chcete, aby za Vás rozhodoval někdo jiný nebo si chcete svoji budoucnost rozhodnout sami?

Když totiž na půlce cesty znejistíte a řeknete si: „Nechám to na Universu“, pak Vesmír prostě neví, jestli chcete opravdu do Londýna nebo zpět do Prahy.

A právě vizualizace Vám pomůže utvrdit Vesmír v tom, že Vaše touha je Londýn. Pokračujete ve směru Londýn, protože víte, že na konci té cesty si dáte kávičku na Notting Hill High Street, a pak si půjdete lehnout na trávu do Hyde Parku. Možná skočíte do Jane Norman na Oxford Street a koupíte si nějaké hezké tričko nebo si zajedete do Wood Green na úžasný kyperský pork kebab, který nikde jinde v Londýně nenajdete :-).

A protože máte víru, že v Londýně budete a tuto víru podporujete vizualizací konečného výsledku, tedy se dostáváte do pocitu jako byste v Londýně už byli, pak Vesmír naprosto přesně ví, co chcete a Vy se stáváte tím magnetem, který k Vám váš vysněný cíl přitáhne.

„What you visualize will materialize.“

Co si vizualizujete, to se materializuje!!! 🙂

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře