Následovat své srdce se vždy vyplatí

follow your heartNení to ani týden, kdy jsem se během individuálního koučinku zeptala jedné své klientky: „Vaše odpověď vychází ze srdce nebo z logiky?“ Klientka si mírně povzdechla a já cítila, že jsme doma. Její racionální uvažování, ke kterému jsme od mala všichni vedeni, jí bránilo pohybovat se směrem ke svému snu. K tomu, po čem doopravdy touží, hluboko uvnitř svého srdce.

 

Racionální uvažování má svůj význam, ale často nám právě toto logické uvažování brání dostat se tam, kam doopravdy chceme jít. Naše logika nám ukazuje směr, kterým často naše duše jít nechce. A to v nás vyvolává rozpor.

Proč jsem položila tuto otázku? Cítila jsem, že se v klientce všechno pere. A to je většinou známka toho, že naše duše chce plout jinam, než kam ji nutíme jít díky našemu logickému myšlení. Dopřejte svobodu své duši a váš život se změní v jeden velký zázrak. Následujte své srdce, protože tak dáváte volnost své duši, aby plula tam, kde jí bude dobře a kde může vytvářet to, proč sem přišla.

 

Miluju citát Alberta Einsteina:

„Logika vás dostane z místa A do místa B. Představivost vás dostane všude.“

 

Většina z nás byla směřována k tomu, abychom mysleli racionálně, tedy logicky. A tak jako racionálně uvažující jedinci chodíme do práce, každé ráno ve stejnou dobu vstáváme, oblékáme se, snídáme a jedeme tou samou trasou do zaměstnání, toho jistého bezpečného přístavu, který nám zajistí jistý a krásný odpočinek ve stáří. Až totiž půjdeme do důchodu, tak si to konečně užijeme a budeme si dělat, co budeme chtít.

 

Crrrr…… vstávat a zpět do „reality“!!! Ale teď do té opravdové „reality“, kterou já nazývám pravdou.

 

Jestli pořád ještě spíte a sníte o tom, že jednou budete v klidu a bezpečí pohodlného stáří, které vám zajistí vaše skvělé zaměstnání, které sice nesnášíte, ale každý měsíc chodí výplata, tak se prosím probuďte.

 

Víte jako podnikatelka, která nikdy neví, jestli ten daný měsíc budou peníze a bude jíst a nebo ne, bych vám mohla tiše závidět. Mít teplé místečko a ať se děje cokoli, dostat každý měsíc zaplaceno.

 

Ale upřímně vás lituju. A teď nejsem ironická, teď to myslím vážně.

 

Spousta z vás by moc ráda začala své vlastní podnikání a nebo třeba změnila povolání a vrhla se do úplně jiného oboru, ale možná máte strach, že neuspějete, že to nezvládnete. Vaše logika vám předkládá mnoho důvodů, proč zůstat ve svém současném zaměstnání, i když možná uvnitř cítíte, že to není ono.

Nečekejte, že v důchodu začnete konečně dělat to, co vás baví. Pusťte se do toho hned. Kdo ví, jestli se důchodu dožijeme a nebo jestli budeme zdraví. Nečekejte na nic a jděte tam, kam vás vaše srdce vede.

Ať už se jedná o podnikání nebo zcela jiné zaměstnání, vše má své a vše potřebuje odvahu, vytrvalost a hlavně ten správný mindset, tedy vnitřní nastavení na úspěch.

Správný mindset

mindsetJsou lidé, kteří mi závidí, protože si myslí, že podnikání je prostě sranda. Člověk leží někde na pláži a kope se do zadečku :-). A peníze prostě chodí a on si sem tam napíše článek a má prostě leháro. No tak hmmm, to tak snadné není. Víte, aby člověk docílil tohoto cíle, musí na sobě hodně zamakat a věřte mi, že zadarmo to prostě není. Nestačí vědět, jak napsat eBook a nebo článek, ale je potřeba nastavit své podvědomí na úspěch.

Proč? Protože jsme všichni od malinka programováni na racionální uvažování a to nám brání v úspěchu, ať jsme zaměstnanci nebo podnikatelé.

No a já bych o tomto druhu uvažování a výchově mohla napsat celou knihu.

 

„Na to nemáme a to si nemůžeme dovolit, ty si se zbláznila, ty chceš nové džíny, na co? Tak si najdi brigádu a kup si je. Ty si myslíš, že kradu? No jo zase si nakradli, mají nové auto.“

Vítejte v mé výchově. Asi vám teď zvoní v uších stejné nebo podobné věty, které jste v dětství slýchali.

 

A teď si představte, že s touto mentalitou a postojem se vrhnete do podnikání. Jako jsem to kdysi udělala já. Žádná mentální příprava. Žádné vnitřní nastavení na hojnost. Prostě si myslíte, že skočíte do podnikání a ono se to najednou pohrne. No tak to jsem si taky myslela, když jsem se stala realitní makléřkou. No to jsem si dala.

 

Trpěla jsem jako pes. Jednak proto, že to prostě nebylo to pravé podnikání pro mne a jednak proto, že jsem sice šla do podnikání, kde se dají vydělat peníze, ale když váš vnitřní svět neodpovídá tomu, co chcete zažívat tam venku, tak můžete dřít od rána do večera a přesto nechápete, proč váš kolega sotva hne prstem a přitom jako by mu obchody a peníze létaly přímo do kapsy a vy nic.

Tehdy jsem to sice už chápat mohla, ale nechápala. Až po letech, kdy jsem se vrhla do koučinku a opravdového hlubokého studia zákona přitažlivosti, jsem začala chápat, že musím něco změnit. A to něco musí být uvnitř.

 

Došlo mi, že se to nezmění tím, že si přečtu jednu knihu, ale že se to musí změnit opravdu zásadně a já musím přijmout to myšlení, které odděluje bohaté od chudých. Musím se stát jednou z nich. Ne částkou na mém účtě, ale mým myšlením a mým chováním. Musím přijmout to myšlení, které ke mně přitáhne moje “bohatství”, tedy ten život, ve kterém je mi dobře a ve kterém se mohu věnovat tomu, co chci a co mám ráda. No a to bylo pro mne zásadní.

 

Volání mé duše započalo a já si přitáhla vstup do koučinkové akademie Christy Whitman. Bylo to snadné? Nebylo. Musela jsem překonat strach, že nezvládnu akademii zaplatit, že nenajdu klienty a že můj vstup do podnikání a celková změna profese nebude mít ty výsledky, které bych si představovala. Jenže má intuice byla tak silná, že jsem uvnitř cítila: „je to ono“.

Mé srdce (má intuice) mi říkalo: „Jdi do toho, nebudeš litovat. Skoč.“ A já skočila a dnes, po několika letech mohu s úsměvem říci, že následování mého srdce mi přineslo práci snů, která je šitá přímo mně na míru. Díky vnitřnímu nastavení na hojnost a dostatek se postupně změnil i můj příjem a já dnes mohu dělat to, co miluji na světě nejvíc – číst, vzdělávat se a učit lidi, jak být šťastní a přitahovat si do života vše, po čem touží. Díky probuzení a spojení se svojí vnitřní Bohyní je mi dobře v mém vlastním těle, ať už je někde nějaký faldíček nebo sem tam ta vráska. Je mi krásně, ať už mám na účtě jakoukoli sumu a jsem šťastná, i když se sem tam zatáhne a objeví nějaký ten obláček.

 

Nech svoji logiku spát a začni snít

Tento obrat v mém životě by se nikdy nestal, kdybych nedokázala překonat strach a nenásledovala své srdce.

 

Nechala jsem svoje racionální uvažování spát a následovala své volání. Kdybych poslouchala svůj rozum, který často radí ze strachu, tak bych byla v jednom ze svých zaměstnání, které je nudné, nenaplňuje mě a neodpovídá tomu, kým jsem  a co jsem sem přišla světu předat.

 

Jenže peníze by zřejmě jen tak nepřišly, kdybych nenastavila, díky Christy a tomu co mě naučila, své podvědomí na hojnost. Začátky nebyly tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Přeci jenom jako podnikatel musíte platit řadu poplatků, ať vyděláte nebo ne a ať jste zdraví nebo nemocní. Překonání strachu a následování svého srdce vám ale dodá potřebnou sílu a odvahu. A když pak nastavíte své podvědomí na hojnost a vymaníte se z naprogramování na nedostatek, které trápí většinu populace, pak už budete jenom růst. A to nejenom finančně.

 

Jsou lidé, kteří vám řeknou: „jdi za svými sny a dělej to, co tě baví a peníze za tebou připlují samy“.

 

No to není úplně tak pravda. Protože, když se vrhnete do toho, co máte rádi, tak je sice pravda, že je to váš koníček a tak ani nevíte, že pracujete. Jenže to s sebou nese i negativa, což jsem zjistila i já. Objeví se totiž staré programy: „nejsem dost dobrá, nedokážu to, nezasloužím si to…“

Všimněte si, kolik je na světě lidí, kteří sice dělají to, co je nesmírně baví, ale třou bídu s nouzí.

Přiznám se, že jsem chtěla dělat, co mě baví a zároveň si tím i vydělávat.  Když totiž děláte, co vás baví, ale nemáte peníze, pak si svoji vysněnou práci nemůžete ani dostatečně užít. A to se pak odrazí ve vaší práci, ať už pracujete s lidmi nebo čísly nebo čímkoli jiným.

 

Strach vás dokáže doslova paralyzovat.

 

Těžké začátky začínajícího podnikatele … nebo to jde také jinak?

Když jsem začala vytvářet své weby a začala koučovat, neznala jsem volno. Jela jsem od rána do večera. Protože jsem ale dělala, co mě baví, tak mi to vlastně ani nedocházelo. Zároveň jsem ale byla ve stresu, zda zaplatím složenky. Protože dělat to, co vás baví a naplňuje samo o sobě nezaručí, že se zbavíte limitujících negativních přesvědčení, která vám znemožňují dosáhnout pozitivních výsledků, po kterých toužíte.

 

To spousta lidí, kteří se vrhnou do podnikání nevnímá. Sice jsou ze začátku nadšení, před sebou mají vidinu peněz, někteří i chápou, že proto musí něco udělat a fakt zabrat, ale nechápou, že můžou mít skvělé nápady, které mají potenciál vydělat spoustu peněz, ale když je jejich energie nízko, tedy vibruje v negativních myšlenkách a pocitech jako je nedostatek víry v sebe, strach z neúspěchu, ale i strach z úspěchu, strach, že vám bude okolí nebo rodina závidět, pochybnosti, jestli to všechno vůbec zvládnete, stres, že nebudete mít peníze na složenky, nebo že se něco pokazí, neustálé přehodnocování toho, jestli jste neměli zůstat v teplíčku a mít raději ten jistý plat, i když s nesnesitelným šéfem. To všechno vám ničí možnosti na úspěch, i kdyby byl váš plán a nápad sebelepší. Je-li za ním tato negativní energie, pak uspějete jen stěží.

 

Jo, kdyby bylo snadné jenom si tak říci: „prostě budu pozitivní a to zvládnu“ a vše do sebe zapadlo, tak to bychom byli všichni milionáři.

 

Jenže tak jednoduché to není, musíte jít do hloubky a hlavně vydržet. Nastavit své podvědomí na úspěch a hojnost, a pak teprve mohou vaše nápady a plány generovat zisk. Do té doby je to vlastně hazard.

 

A v zaměstnání je to vlastně stejné. Když získáte skvělou práci, plat snů, ale zároveň jste plní pochyb, jestli to zvládnete a jestli jste dost dobří, pak se může stát, že zase brzy budete s tím mizerným platem, ze kterého se dá jen tak tak vyžít. A nebo budete neustále na stejné platové pozici, i když lidé kolem vás porostou. Na lepší plat pak můžete zcela zapomenout.

 

Finanční termostat

To, kolik máte peněz na živobytí a zábavu, nezávisí ani tak na tom, jakou pozici máte a kolik vyděláváte, ale spíš na tom, jak je nastaven váš finanční termostat. A všichni dobře známe, jak funguje termostat. Ten reguluje teplotu v místnosti.

Když je nastaven na 20 stupňů a místnost se přehřeje na 30, termostat se ihned zapne, aby místnost ochladil na našich 20 stupňů. A když je zima a teplota klesne pod dvacítku, pak se opět termostat postará o to, abychom měli zpět svých dvacet stupňů.

 

No a náš finanční termostat dělá to samé. Jste-li zvyklí vydělávat 20 tisíc měsíčně a toto je uloženo ve vašem podvědomí, pak ať se stane cokoli, vždy zůstanete na svém čísle. Když se stane, že jeden měsíc vyděláte o 10 tisíc korun víc, váš finanční termostat jde do akce a zajistí, aby se objevil nečekaný výdaj a vy jste byli opět na svých 20ti tisících. Je to jednoduché. Chcete-li změnit své finance, musíte změnit své vnitřní nastavení z nedostatku na hojnost, a tím přeprogramovat svůj finanční termostat.

 

Riskovat se vyplácí  

Odvážnost mi nikdy nechyběla. Ale zjistila jsem, že podnikání je opravdu jen pro ty z nás, kteří dokáží jít do toho a tedy riskovat. Nemusíte sázet jen na jednoho koně, ale musíte se rozhodnout a skočit. Navíc na ten skok je dobré se připravit. Mentálně, tedy nastavit své podvědomí a samozřejmě fyzicky, tedy v reálném světě. Nějakou dobu můžete podnikat třeba i při zaměstnání. Ve finále se ale musíte rozhodnout skočit. S vaším rozhodnutím totiž jde obrovská energie, kterou podpoří celý Vesmír, aby vám ve vašem snu pomohl. Donekonečna pracovat v zaměstnání a po večerech podnikat je dost složité a do podnikání nedáte tu potřebnou energii. Já sama nejprve začala podnikat při zaměstnání, až pak jsem udělala ten rozhodující skok.

 

Podnikání je ale také pro ty, kteří mají výdrž a jsou ochotní na sobě neustále pracovat, zlepšovat se a růst, učit se a vzdělávat.

 

Podnikání rozhodně není pro líného člověka. A co takhle podnikat z pláže? I to je možné, ale i když se to tak může na první pohled zdát, ani to není pro líné lidi. Protože než se na tu pláž dostanete, tak musíte jednak vystoupit ze své zóny komfortu a jít do akce, musíte tedy mít odvahu a umět riskovat. Jenže to také nestačí. Musíte vydržet a jít dál, i když se někdy zdá, že vám padají klacky a někdy celé větve pod nohy a vy máte pocit, že už dál jít nemůžete a někdy snad ani nechcete.

 

Hojnost kam se podíváš

Zásadní je ale mít ten správný mindset. Na to je potřeba myslet. Protože vnější svět je a vždycky bude odrazem našeho vnitřního světa.

Když se necítíte dost dobří a máte pocit, že žijete ve světě plném nedostatku, chudoby a strádání, pak je úspěch nemožný.

Musíte své podvědomí nastavit na hojnost a úspěch – tak jako to děláme v koučinkovém programu Principy hojnosti. Když to totiž neuděláte, tak hrozí že budete mít ty nejlepší nápady, budete makat od rána do večera, dáte do toho prostě všechno, budete riskovat a pak…uspěje váš kolega, který má správný mindset a jeho nápad je horší než ten váš.

 

Vaše podvědomí, které je nastavené na nedostatek a neúspěch, vám podkopne nohy a vy budete klopýtat a prostě se nikam nedostanete. Navíc ta práce, jak už jsem říkala, bude naprosto vyčerpávající.

 

Sama vím, o čem mluvím, první podnikání byla totální katastrofa, obor i načasování, ale dnes vím, že největší neúspěch bylo moje vnitřní nastavení. Měla jsem za sebou muže, který mě podporoval a miloval a já přesto jela v tom, ne musím to zvládnout sama a nejsem dost dobrá a já to nedokážu a teplé zaměstnání,….blabalbla.

 

To druhé podnikání jsem začala budovat sama a bez podpory a ze začátku také se špatným nastavením. Někdy jsem měla pocit, že si to ani neužívám, stres, ztráta na váze, všechno to na mne padalo, pak jsem ale začala vědomě pracovat na svém nitru a to díky Christy a jejímu programu Principy hojnosti. Ten jsem přeložila do češtiny a nyní jej nabízím i svým klientům.

Mé nastavení na peníze a hojnost se díky tomuto kurzu zcela změnilo.

Dnes vím, že mít skvělý podnikatelský záměr, odvahu a vytrvalost je nezbytné, ale není to to nejpodstatnější.

 

Čeho se dotkne, promění se ve zlato – máte také midas touch?

Možná znáte lidi, kteří mají tzv. midas touch, ti lidé ať se pustí do čehokoli, přináší jim to úspěch a zisky. To není proto, že by byli lepší než vy nebo já. Oni prostě mají to správné vnitřní nastavení, které jim přináší výsledky.

Víte, před deseti lety jsem četla knihy od Roberta Kiosakyho a byla nadšená, dokonce jsem následně koupila nemovitost jako investici na mé stáří. Jenže i když jsou lidé, kteří na nemovitostech zbohatli, je jich také spousta, co na nich prodělali kalhoty. A stejné je to se všemi těmito vnějšími super tipy, jak vydělat peníze. Můžete se vrhnout s vervou a odhodláním do jakéhokoli podnikání nebo investice, jestliže je ale vaše vnitřní nastavení, váš mindset, naprogramováno na nedostatek, neúspěch a nedostatečnost, pak to pro vás bude propadák, i kdyby na tom zbytek světa vydělal majland.

Ať už je váš sen jakýkoli, následujte své srdce. Protože jenom teď a tady je ten správný čas. Když k tomu naprogramujete své podvědomí tím správným směrem, než dojdete do důchodu, zažijete tolik radosti a štěstí, že se podíváte zpátky a budete na sebe doopravdy hrdí. Pak si budete moci s láskou poděkovat a říci: „žil/a jsem nádherný život a jsem za to vděčný/á“.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře