Knihy, které mi změnily život

Někteří z vás již zákon přitažlivosti dobře znají a vědí, jak fungují energie. Pro jiné je tento fenomén něco zcela nového. Rádi byste se možná dověděli víc, ale nevíte, kde začít.

Od mala jsem byla knihomol. Ve třídě jsem snad byla jediná, která měla kartičku do školní knihovny a o přestávkách jsem mimo praní se s klukama také četla. A to tak, že jsem často šla po schodech s otevřenou knížkou, abych se dozvěděla, co se bude v příběhu dít a nemusela čekat až domů.

Zpět do přítomnosti 🙂

Dnes vám představím knihy, které mě osobně změnily život, odstartovaly moji transformaci a mohou odstartovat i vaši změnu.

AHA momenty

Znamenaly pro mne milníky, jejich moudrost ve mne často probudila tzv. AHA momenty, tedy momenty, kdy si řeknete AHA, tak takhle to funguje a takhle jsem to dělal/a špatně.

Většina z vás se stejně tak jako i před lety já vydala na cestu osobního růstu. A tak jsem si řekla, že vám dám k ruce seznam knih, které mě osobně hodně pomohly. Některé možná znáte, jiné ne.

Každá tato kniha, stejně tak jako každý kurz, které jsem v životě absolvovala, mě posunuly dál a já jsem za tyto informace a techniky nesmírně vděčná. Nedovedu si teď ani představit, jak by se můj život ubíral, kdybych tyto knihy nečetla a neinspirovala se ke změně svého života.

Změna je život

Jak to tak bývá, někdy potřebujeme impuls ke změně. My lidé jsme tak trochu pohodlní, no buďme k sobě upřímní, jsme líní :-).

A já na tom nejsem jinak.

Většina lidí začne číst nějakou knihu, jsou nadšení a chtějí jít do akce. Pak se ale objeví ty staré známé návyky a lenost, které nás přesvědčí, že to počká anebo že je to stejně nesmysl. Láska a bohatství jsou o štěstí a to já nemám…., říkáme si.

A už je to tady, opět usedáme před televizní přijímač a sledujeme životy jiných, životy těch, kterým tolik závidíme.

Jaký je rozdíl mezi vámi a úspěšnými lidmi?

V podstatě žádný. Jsou to lidé jako vy. Mají ale některé vlastnosti, které si většinou osvojili během života. Tyto vlastnosti nebo řekněme kvality jsou shrnuty v mém eBooku zdarma 10 kroků k úspěchu.

Většina úspěšných lidí se rozhodla změnit svůj život ve chvíli, kdy se ocitli na tzv.dně. Kdy se v jejich životě stala nějaká událost nebo sled událostí, které jim otočily život naruby a oni se ocitli tam dole. Výhodou tohoto stavu je, že z něj můžete vystoupat jenom nahoru.

Jste na dně? Skvělé, pak máte možnost jít zase nahoru!

Lidé, kteří jsou na dně, se většinou snaží hledat záchranné lano. Některým se to nepovede, protože když jim ho někdo hodí, tak mu vynadají, že je to jeho vina, proč jsou tam dole. Jsou to klasické oběti.

Pak je ta druhá skupina lidí, kteří pochopí, že život mají ve vlastních rukách a tak když jim Vesmír hodí záchranné lano v podobě inspirativní knihy, transformačního kurzu nebo učitele, chopí se ho a inspirují se, aby mohli stoupat výš.

Štěstí přeje připraveným

Přečtou si knihu, jdou na kurz, inspirují se a rozhodnou se změnit svůj život. Jejich cesta teď může opravdu začít. Jsou totiž připraveni.

I já jsem takto začínala a i já jsem postupně přečetla stovky knih a navštívila desítky vzdělávacích kurzů v Čechách i zahraničí.

Knihami a kurzy to začíná, ale akcí to musí pokračovat. Pokud přečtete knihy a navštívíte kurzy, ale žijete svůj život dál tak jako dosud, nemůže se ve vašem životě nic změnit.

Jaké jsou ty knihy, které mi změnily život?

Pojďme se na ně podívat. Mohla bych vám tu vypsat seznam stovky knih, ale ty které považuji za opravdu přínosné, jsem shrnula do kratšího seznamu.

První knihou, která mi v patnácti letech otevřela svět, který dnes považuji za normální, tedy svět osobního růstu a energií, je kniha Moc podvědomí Josepha Murphyho. Díky této knize jsem hned vyzkoušela, jak funguje přání si. Něco, co jsem považovala zcela za nemožné, se stalo mojí realitou.

Po této knize jsem měla pár let pauzu v oblasti vzdělávání, měla jsem trochu jiné starosti :-).

Druhou přelomovou knihou pro mne byla kniha Rhondy Byron Tajemství. Ta odstartovala můj život snů. Tedy alespoň na pár let.

Po ní následovaly další knihy, které by neměly chybět ve vaší knihovně.

Zde je seznam knih, které si určitě přečtěte, pokud to se svým osobním rozvojem myslíte vážně.

  1. Moc podvědomí, autor: Joseph Murphy
  2. Tajemství, autor: Rhonda Byron
  3. Kouzlo, autor: Rhonda Byron
  4. Myšlením k bohatství, autor: Napoleon Hill
  5. Čtyřhodinový pracovní týden, autor: Timothy Ferris

712652    kniha-tajemstvi  1000       large   ctyrhodinovy-pracovni-tyden

A jestli mluvíte dostatečně dobře anglicky, pak si nesmíte nechat ujít tyto knihy. Já sama je mám ve své knihovně a četla jsem je již několikrát.
  1. Secrets of the Millionaire Mind, autor: T. Harv Eker
  2. Money Master the game, autor: Tony Robbins
  3. Reality Shifts, autor: Cynthia Sue Larson
  4. The Power of Imagination, autor: Neville Goddard
  5. The Dynamic Laws of Prosperity, autor: Catherine Ponder

stažený soubor (2)    stažený soubor (1)   stažený soubor   9780399173271 41-LY48hpOL._SY344_BO1,204,203,200_

Pokud jste některou z těchto knih nečetli, pak opravdu doporučuji. Já sama si podobné knihy kupuji, v angličtině často jen na kindle a při návštěvě Londýna fyzicky, ale v Čechách vždy jen fyzicky. Knihy používám jako učebnice, kroužkuju, zvýrazňuju a za pár let se k nim opět vracím, k některým i dříve. Když čtete knihu několikrát, pokaždé věci vidíte jinak. Každé další čtení znamená nový vhled a nové AHA momenty.

Příjemné čtení,Eva 🙂

„Milujte sami sebe a život bude milovat vás.“

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře