„Kde jsou zase ty klíče? …“

Taky se vám to stává? Ať děláte, co děláte, zase něco hledáte…

Nevím, jak vy, ale já neustále něco hledám. Klíče od bytu, klíče od auta, knížku, nějaký důležitý papír, na který jsem si napsala poznámku, kterou teď potřebuju. Možná je to tím, že jsem chaotik, možná tím, že jsem kreativní :-). Tak to totiž většinou omlouvám. Ať už jsem chaotik nebo kreativec, někdy je to hledání opravdu otravné.

Navíc, čím více to potřebuju teď hned, tím spíše to prostě ne a ne najít.

Nedávno jsem si přečetla velmi zajímavou knížku o paralelních světech a změně reality s názvem Reality Shifts od Cynthia Sue Larson. Pokud ovládáte Advanced English, pak si ji určitě pořiďte. Dá se koupit na Amazonu a je skvělá, odkaz ZDE. Je možné si ji stáhnout i na kindle. Já mám ráda papír, takže já ji mám v klasickém vydání, kde si můžu podtrhávat a zvýrazňovat :-).

O paralelních světech ale napíšu až příště.

Zpět k našim klíčům. Cynthia ve své knize mimo jiné popisuje, jak využít intuici k hledání čehokoli, co právě v tuto chvíli nemůžeme najít.

Všichni dobře víme, jak zákon přitažlivosti funguje a proč nemůžeme najít to, co hledáme, když to právě teď tolik potřebujeme. Je to jako se vším, na co se upneme, protože to musíme mít, vysíláme energii nedostatku. A Vesmír reaguje na to, co vysíláme. Vysíláme-li nedostatek „nemám klíče a potřebuju je“, tak Vesmír řekne „fajn, nemá klíče, tak jí je nedám“ a vy klíče nenajdete.

A stejně tak je právě zákon přitažlivosti ten důvod, proč je najdete ve chvíli, kdy na ně přestanete myslet, protože se věnujete něčemu jinému, co je teď pro vás důležitější a možná už je ani nepotřebujete.

Jenže, jak to tedy udělat, abych je našla teď a ne až za dva dny, kdy už je ani nepotřebuju?

Odpovědí je …

VYUŽIJTE SVOJI INTUICI!

Každý ji máme, ale neumíme ji používat ve svůj prospěch. Byla jsem nadšená, jak snadno a lehce jsem začala nacházet věci, které bych na daném místě logicky nikdy nehledala.

Kde jsou tu klíče? Existují dva způsoby hledání:

  1. Logicky – hledám jak zmámená a logicky procházím postupně celý byt, až jsem tak na… naštvaná, že raději logicky najdu jiný způsob, jak si poradit. Výsledek – klíče možná najdu, ale až po několika dnech, kdy je nepotřebuju.
  2. Intuicí – zastavím se a využiju svoji intuici. Výsledek – během 10ti sekund mám klíče a našla jsem je na místě, kde bych je nikdy nehledala.

To je právě ten důvod, proč miluju a každému vnucuju větu, kterou řekl Albert Einstein:

„Logika Tě dostane z místa A do místa B. Představivost Tě dostane z místa A, kamkoli budeš chtít.“   Albert Einstein

A to je právě ono, když použijete představivost, tak vlastně používáte i svoji intuici. Využíváte totiž vyšší vedení, své vyšší já a to je mnohem chytřejší než logika.

„Tak jaký je tedy ten postup, který potřebuju, abych ty klíče našel/našla?“, říkáte si.

Je to jednoduché. Vypusťte logiku.

Jak to dělám já? Zastavím se kdekoli po bytě. Několikrát se zhluboka nadechnu a vydechnu a snažím se nechat odplout všechny myšlenky, jako bych chtěla meditovat, pak položím svému vyššímu já (podvědomí, intuici,…) otázku: „Kde jsou moje klíče? Kam jsem je dala nebo kam je dal někdo jiný?“

Pak chvíli stojím na místě a snažím se na nic nemyslet, a pak jen následuji svoji intuici, nechám se vést. Jen tak jdu, kam mám pocit, že mě to táhne a nepřemýšlím, jestli je to logické nebo ne.

Byla jsem měsíc ve Španělsku, abych měla klid připravit nový online program pro ženy Bohyně lásky, nad kterým přemýšlím již půl roku. Když jsem se vrátila, tak jsem nemohla najít klíče od druhého bytu. Logicky jsem ani nevěděla, kde začít. Nejdřív jsem se o to snažila a půl hodiny marně hledala a skoro vyletěla z kůže, protože i když jsem na to šla velmi logicky a systematicky, mám přeci vysokou školu a jako ekonom logické myšlení, ne? :-), ale nikde nic. Klíče jako by se ztratily z povrchu zemského.

No a večer mě to napadlo: „vždyť přece můžeš využít intuici, vždyť to umíš.“

Tak jsem začala, stoupla jsem si doprostřed bytu, několikrát se nadechla a vydechla a „vypla“ svoji logiku a jen se nechala vést. Během ani ne deseti sekund stojím u kabátu a i když můj mozek začal křičet: „to je blbost, tam to není“, cítila jsem nutkání se podívat do kapsy a klíče byly na světě. 🙂

Druhý den jsem si říkala, to byla možná náhoda a jelikož jsem už dlouho nemohla najít handsfree, tak jsem udělala to samé. No, opět 10 sekund a handsfree bylo v mé ruce. 🙂

Následujte svoji intuici a budete překvapení, co vše se vám v životě objeví.

Náhody totiž neexistují!

Krásný den,

Eva

 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře