Každá zatáčka může být tou, za kterou se váš život zásadně změní

winding-road-1556177_1920Lidé, kteří v životě uspějí, moc dobře vědí, že se nesmí vzdát. I kdyby proti nim stál celý svět, oni před sebou vidí jediné, svůj sen, kterému bezmezně věří. Po cestě se najde spousta lidí, kteří se vás budou snažit odradit. Jsou plní svých vlastních bolestí, trápení a hlavně strachů. A tak se snaží pomáhat, jak nejlépe dovedou. Jenže často vám pomohou, abyste se svého snu vzdali. Úspěch je tu pro každého, ale zároveň je jen pro některé. A to pro ty, kteří posílí své nitro natolik, že se nenechají svést z cesty, i kdyby jim celý svět jejich sen rozmlouval.

A proto vám radím, pokud nechcete, aby váš život ovlivňovali jiní lidé, vezměte otěže svého osudu do svých rukou hned teď. Vydejte se na cestu k životu, který bude doopravdy váš. Vydejte se na cestu, která je ze začátku těžká právě proto, že se vás všichni kolem snaží zmást a vysvětlit vám, proč něco, co si tak moc přejete, není možné. Ať už po té cestě půjdete sami nebo třeba se mnou nebo někým jiným, kdo ve vás věří a věří ve vaše sny, buďte si jistí, že na konci té cesty vás čeká nejedna sladká odměna.

Kdo ovládne svoji mysl, ovládne celý svůj život. Minulost i budoucnost. Kdo to ale vzdá při první ostré zatáčce, ten se přidá k té většině lidí, která sedí a lamentuje, jak je svět špatný, život těžký a kdyby bývalo bylo něco v jejich životě jinak nebo někdo byl jiný, kam by to byli bývali dotáhli.

Každý, kdo někdy v životě uspěl, neuspěl přes noc a nebylo to zadarmo. Je sice pravda, že úspěšní lidé chápou, že investice do vzdělání a hlavně do osobního rozvoje jsou tou nejlepší investicí, kterou mohou ve svém životě učinit. O penězích teď ale nemluvím. Zadarmo to není proto, že úspěch se skrývá za nejednou zatáčkou a nikdo vám nepoví, za kterou. Může to být ta druhá, ale to bývá málokdy. Často je to totiž ta zatáčka, před kterou už nemáte sílu jít dál a chcete se otočit a jít zpátky a nebo se prostě zastavit a ukončit tu úmornou nekončící cestu. Jenže právě tahle ostrá zatáčka, před kterou už nemáte sílu jít dál, je většinou ta, která rozhodne o tom, jestli se přidáte na stranu lidí, kteří to zkusili, ale neuspěli a nebo se zvednete a z posledních sil půjdete dál, abyste za tou zatáčkou zjistili, že to byla ta ONA znamenající vítězství.

 

Ten SHIFT přijde z ničeho nic

Je jedno, jestli chcete peníze, vysněnou kariéru, ideálního partnera, život plný hojnosti, zdraví, lásky. Nic není zcela zadarmo a lidé, kteří čekají, až to bude zadarmo a nebo až tam bude ta sleva, se nejenom nedočkají, ale jejich mentalita jim nedovolí, aby zvítězili. Pozoruji lidi kolem sebe a i pozoruji samu sebe a svůj vývoj a vidím, kde jsem byla a kde jsem nyní. Je to až neuvěřitelné, jak se člověk posouvá. Většinou tu změnu vidíme až po nějakém čase, ne vždy přijde, jak se říká přes noc.

Jenže i to se děje.

Mně určitě. Nestalo se mi to jen jednou, ale hned několikrát. Jedna meditace, jedna situace nebo událost, jedna technika a já zažila takový shift, až to se mnou otřáslo. Ten den, tu hodinu a často tu minutu se něco stalo a bylo to  tak zásadní, že ze mne spadl balvan, ten poslední blok, o kterém jsem často ani nevěděla, že jej mám. Nehledala jsem ho.

Jenže…

I když se často zdá, že to byla právě tahle minuta, tahle jedna meditace nebo situace, která v nás něco změnila. Věřte mi, že to nebyla jenom tato jedna situace nebo technika. Ale tím, že jste na sobě pracovali a nevzdávali se, přišla ta poslední zatáčka a vy jste se rozhodli jít dál, hned ta další technika, meditace, konverzace nebo cokoli, co jste se rozhodli udělat, abyste rozpustili strach a posunuli se dál, ve vás vyvolali ten SHIFT, který s vámi zatřásl natolik, že jste se v tu chvíli změnili, doslova a do písmene. Jedno vaše já zemřelo, aby se zrodilo jiné, nové a lepší. To já, po kterém jste tolik toužili.

A proto svým klientům říkám, nedělejte meditace a techniky, abyste něčeho dosáhli, dělejte je, protože se po nich budete cítit lépe. Dostáváte se do pocitu, že to co chcete, již máte. Kdy ale dojde k tomu POSUNU, tomu SHIFTU, který ve vás něco změní, to nechte být. Meditace, kterými své klienty provádím většinou ještě několik dní poté doproudí, aby pak najednou člověk cítil rozdíl. Stejně tak i techniky. I když vím, že se po nich často lidé cítí zcela jinak než předtím, i tak ta změna nemusí přijít ihned poté.

Čas je iluze. Věci se mohou stát v podstatě ihned, jenže náš lidský mozek to většinou nedokáže tak rychle přijmout. Navíc, dovedete si představit, že by vás někdo naštval a vy si teď řekli, já ho zabiju a on najednou padl na zem mrtev? Ano, možná to zní jako extrém, ale je důvod, proč existuje zpoždění mezi vaším přáním a jeho zhmotněním. Kdyby totiž lidé uměli věci manifestovat ihned a nebyli na to mentálně připraveni, tento svět by vypadal stokrát hůř, než jak nyní vypadá. Možná i tisíckrát hůř. Já si to radši ani nechci představovat :-).

 

Jediné, na čem záleží je stav vaší mysli!

Čím víc se naučíte ovládat svoji mysl, své pocity a své myšlenky, čím vyzrálejší mentálně budete, tím se proces manifestace stane snazším. Přesto se ne všechno děje přes noc, i když často tomu tak je. Nebo se to tak zdá, že tomu tak je.

Každý jsme jiný a každý potřebujeme jiné techniky, jiné meditace, jiný přístup a jinak dlouho nám trvá, než si osvojíme něco nového. Proto mám tak ráda práci s klienty během individuálních koučinků. Mohu se věnovat přímo jim a řešit s nimi jejich aktuální život a vybírat „nástroje“ tak, aby odpovídaly tomu, kde v danou chvíli klienti mentálně jsou.

Když se mě někdo zeptá po emailu nebo i během hovoru, jestli nemám nějakou rychlou techniku, která by vyřešila to nebo ono, tak se prostě musím pousmát. Vždy totiž záleží na tom, o kom se bavíme, kde teď je a co vlastně v tu chvíli potřebuje. V jednu chvíli na daného člověka „zabere“ toto a podruhé něco jiného. Pokud toho člověka vůbec neznám, pak nemohu ani vycítit, kde teď je a jak mu mohu pomoci, aby se posunul dál.

Na své klienty se naciťuji. To ale neznamená, že dělám práci za ně. Je to předně o nich, ne o mně. Jejich cíl a vize jsou i mým cílem a vizí. Tam, kde oni zatím vidí tmu, já již vidím světlo, abych jim dodala sílu a z té tmy je pomohla vyvést. Je to krásné vidět to světlo, které se během koučinků v lidech pomalu rozsvěcuje, až najednou září jako sluníčko. Moje práce je pro mne velkým požehnáním. Ale nejsem kouzelník a zázraky nevytvářím sama, je to společná práce, mne jako koučky a daného klienta. Pokud on nebo ona nedodá potřebnou vlastní energii, pak je to o ničem a zázraky a posuny se nekonají. A proto si své klienty vybírám. Je pro mne důležité pracovat s lidmi, kteří se chtějí změnit.

Navíc cesta, na které jste možná i vy, není o tom dostat se z A do B co nejrychleji, ale o poznávání té cesty, po které jdete. Jinými slovy je o poznávání sama sebe. Protože pak umíte pracovat sami se sebou a víte, co můžete v danou chvíli udělat, abyste se cítili dobře. A vlastně o tom je i koučink se mnou, předně ten individuální.

 

Záměr nebo-li vědět, co chci, je to nejdůležitější

Minulý týden jsem jedno odpoledne z čista jasna odpadla, emočně. A to tak silně, že jsem to nechápala. Myslím, že ten den byl úplněk a nebo to bylo den předtím. Už nevím a vlastně na tom ani nezáleží. Což vám hned vysvětlím. Víc jak půl dne jsem byla naprosto v pohodě, cítila jsem se tak krásně. A pak asi ve 3h odpoledne jako když do mě někdo něco zapíchne a mně se udělalo psychicky zle, ale tak strašně moc, že jsem nebyla schopná nic dělat.

Chtělo se mi brečet, myslím, že jsem i brečela, bylo to šílené. Navíc jsem začala cítit ascension flu, tedy příznaky chřipky. Často s naším posunem do vyšších dimenzí souvisí nejrůznější příznaky (o tom jsem napsala několik článků) a jedním z nich může být něco jako chřipka. Cítíte bolest v krku, plný nos, tělo je unavené jako při horečce. Od klasické chřipky se ale tato dost liší. Nestalo se mi to poprvé a tak jsem ihned poznala, že se nejedná o normální chřipku, ale o ascenscion flu, tedy chřipku souviseící s posunem. Jenže se mi to celkově nezdálo a samozřejmě se mi nelíbilo, že jsem K.O.

Rozhodla jsem se, že ať je to co je to, projde to rychle, protože já se chci zase cítit dobře. A záměr je vždycky to nejdůležitější. V každé chvíli se můžete rozhodnout. O tom totiž je svobodná vůle.

Co mě ale nesedělo byl ten pocit pláče a smutku. Napadlo mě, jestli to vůbec souvisí se mnou. Jako empat často nasávám emoce jiných lidí a tak někdy odpadnu, aniž by to byla moje energie. To se samozřejmě děje nechtěně, tedy bez mého vědomí. Jeden druhého ovlivňujeme, tak to prostě je a bude. Nejde druhé lidi neovlivňovat.

Zeptala jsem se svého vyššího já, jestli je to moje a sice slabě, ale cítíla jsem, že není. Takže jsem okamžitě začala tuto energii posílat pryč a vyslala záměr, že pokud to není moje, do hodiny jsem naprosto v pořádku a pokud je to moje, tak zítra už budu v pořádku.

Záleží na vás, jaký čas si určíte, ale já si vždy dávám to, co moje vědomí dokáže přijmout jako reálné. Toto mi přišlo reálné. Za hodinku jsem běhala po kuchyni s vařečkou a vařila večeři jako by se ten den vůbec nic nestalo.

A pak jsem dokonce mluvila s tím člověkem, jehož energii jsem cítila. Takže jsem si ověřila, že nešlo o moji energii, ale o toho druhého.

Závěrem! Jestli chcete být pánem svého života, musíte se stát pánem své mysli. Protože ta určuje, zda budete směřovat k úspěchu nebo k neúspěchu. Ovládněte svoji mysl a ovládnete svůj život, řekl Buddha a já dodám:

Kdyby se lidé neustále nevrtali ve své minulosti, pak by byla jejich budoucnost krásná.

Často je naše budoucnost stejná jako minulost, protože neustále pitváme to, co se stalo v minulosti.

Začněte tím, že si budete všímat toho, co se děje ve vaší mysli a začnete měnit směr svých myšlenek. Jak jsem psala i v knize Alfa bohyně, ke změně je zapotřebí začít měnit nejenom své podvědomí, ale také svoji vědomou mysl. Pak teprve uvidíte změnu ve svém životě a zasejete semínka své úspěšné budoucnosti.

A jestli se zrovna necítíte dobře, pak je to opět jenom na vás, co s tím uděláte. Jestli je úplněk nebo ne, je jedno. Jestli je ta energie někoho jiného nebo ne, je vlastně také jedno. Ten, kdo s tím může něco udělat, jste jenom vy a svalovat vinu na úplněk je stále o tom, obracet se na svět tam venku a myslet si, že se něco změní. Úplněk neúplněk, moc máte ve svém nitru.

I já se někdy nechám strhnout tím, že je nebo není úplněk a že mi může pomoct nebo kvůli tomu se cítím špatně, pak si ale opět rychle uvědomím, že jsem tam venku a dovoluji okolnostem, aby dikotvaly, jak se teď cítím. Jenže to je přesný opak toho, jak to vlastně funguje. Pokud chci něco změnit, pak se musím obrátit dovnitř a začít měnit to nastavení uvnitř mého já, pak žádný úplněk nemůže ovlivnit můj život.

Jak to tak bývá, ovlivňujeme lidi ve svém okolí, a tak když jsem minule psala článek o svých klientkách Komu se zelení, tomu se zelení a zmiňovala klientku Martinu, které jsem nabídla možnost napsat článek, ten den mi jej poslala. 🙂 Díky naší telepatii se můžete již příští týden těšit na článek od někoho jiného než jsem já. Nebude to pravidlo, je to výjimka. Ale i já se těším, že si přečtete řádky někoho, jehož vývoj mohu sledovat několik let a s jehož myšlenkami velmi souzním. Pokud jedete na dovolenou, užijte si ji a buďte plně přítomní, protože jinak je to ztráta času a mohli jste klidně zůstat v práci. 🙂

Happy manifesting 🙂

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře