Jsem sama a nikdo mě nemá rád. Co je na mně špatného?

Sad womanMožná to znáte. Je Vám kolem třiceti nebo dokonce přes třicet a máte tedy „věk na vdávání“. Nedávno se s Vámi ale rozešel partner a Vaše okolí se na Vás dívá při nejlepším skrz prsty. Většinou ale u litujícího nebo nechápavého pohledu nezůstane a Vaše okolí má potřebu sdělit Vám svůj pohled na věc.

„Měla by sis někoho najít a vdát se. Přeci jenom už nejsi nejmladší. Aby ti neujel vlak.“

„No já to věděla, že zůstaneš sama. Chlapi jsou srabi.“

„Vždyť s tebou nikdo nevydrží. Neumíš si udržet chlapa.“

Jak se říká dobrá rada nad zlato. 🙂 Především když se radí druhému.

Přeci jenom žena po třicítce už má problémy otěhotnět, blablabla. Druhá varianta, která není o moc lepší, jsou právě rady typu „Nevadí, třeba ještě někoho najdeš.“ Váš „rádce“ se na Vás dívá jako na chudinku, která už zůstne navždycky sama.

Ať už Vás lidé ve Vašem okolí litují nebo naopak dávají nepříjemné a často velmi nevhodné rady, člověku a především ženě v určitém věku, tedy kdy se chce vdávat a založit rodinu, příliš nepřidají.

A to především je-li žena po rozchodu.

Co s tím?

Sama moc dobře vím, jaké to je. Byla jsem v té samé situaci, ve které jste možná teď Vy.

Být sama je vlastně skvělá věc a vždy záleží, jak se na danou situaci díváte.

Svým klientkám radím ze své vlastní zkušenosti: „Berte toto období jako příležitost poznat samu sebe a ujasnit si, kdo je Váš ideální partner. Další vztah pak bude mnohem pevnější a šťastnější.“

Co si budeme povídat, mnoho žen je v nefungujícím partnerském vztahu jenom proto, že se bojí samoty, bojí se toho, být se sebou sama. Přitom být sám se sebou a být tk šťastný je základem šťastného života. Lidé odcházejí a přicházejí, ale jeden člověk zůstane vždy po Vašem boku, ať se děje, co se děje. Tím člověkem jste Vy sama. Nebylo by tedy hezké být sama se sebou spokojená a mít se ráda taková, jaká jste?

Nejlepší recept na šťastný život, který opravdu funguje, je začít žít svůj vlastní život podle svých vlastních představ a získat víru sama v sebe. Tím totiž získáte vnitřní sílu a díky své vnitřní hodnotě, kterou ucítíte, Vám bude jedno, co kdo říká nebo si myslí. Když sama sebe vidíte očima lásky, pak nejenom, že je Vám jedno, co si myslí ostatní, ale očima lásky Vás vidí i všichni kolem.

Důležitým krokem ve světě tvoření je pochopení toho, že vše kolem nás, včetně nás samotných, je tvořeno energií. Energie se nedá zničit. Dá se ale poměrně snadno měnit a formovat.

Pokud pochopíte, jak funguje zákon přitažlivosti, uvědomíte si, že to, co nyní zažíváte, je výsledkem Vašich myšlenek a pocitů z minulosti. Svoji budoucnost můžete změnit tady a teď a to tak, že změníte své současné myšlenky a pocity. Možná se ta změna neodehraje ihned, ale vykročíte tím správným směrem a můžete tak ovlivnit svoji budoucnost.

Na milující partnerský vztah s Vaším ideálním partnerem není nikdy pozdě. Jediné, kdo Vám brání v úspěchu, jste Vy sama. Proto chcete-li zažívat tento nádherný vztah s Vaším partnerem duše, pak stačí změnit Vaše současné myšlenky a pocity a vše se začne ubírat tím směrem, kterým chcete jít. Navíc, pokud jste sama, můžete si ujasnit, kdo je Váš ideální partner. Posílíte-li zároveň lásku sama k sobě, pak Váš budoucí vztah bude velmi silný a naplňující.

Nikdy není pozdě na změnu a vždy je možné začít znovu.

Možná máte za sebou hned několik nevydařených vztahů, které jako by náhodou vždy skončily podobně. Je velmi pravděpodobné, že skončily i po stejně dlouhé době.

Zdá se Vám to povědomé?

Většina z nás se učí partnerským vztahům díky svým rodičům a své rodině. Děti modelují svoje rodiče. To, co se v dětství naučí a vypozorují jako běžné a normální, pak žijí jako dospělí. Pokud jste tedy v dětství slýchala, že každý chlap Vás stejně jednou podvede a měla byste si dávat pozor, pak se již na každého muže díváte jako na nevěrníka.

A co se stane? Vaše myšlenky mají sílu tvořit a přitahovat Vám do života to, na co myslíte. Tedy si přitahujete nevěrníky. V lepším případě si přitáhnete muže, který je od přírody věrný. Vaše neustálé podezírání a žárlivost z něj nevěrníka udělají. A to proto, protože Vaše podvědomí je nastaveno na nevěru. Od malička totiž věříte, že každý muž Vás stejně podvede. A tak se to musí stát znovu a znovu, dokud tuto životní lekci nepochopíte a nezměníte své myšlenky a svá přesvědčení.

Život je vlastně škola, každý den zažíváme lekce energie, které se nám dějí do té doby, než pochopíme, jak energie a svět funguje a nezačneme měnit své myšlenky, abychom tak formovali energii směrem, kterým chceme jít.

Každý vztah začíná vztahem se sebou samým. Chcete si do života přitáhnout partnera a chcete aby Vás miloval a vážil si Vás?

A jak jste na tom Vy ve vztahu k sobě samé?

 1. Sebepřijetí:
  1. Mám se ráda taková, jaká jsem.
  2. Neustále na sobě vidím chyby.
 2. Vnitřní kritik:
  1. Pochválím se, když se mi něco podaří.
  2. Když něco pokazím, tak si hned nadávám, jak jsem pitomá.
 3. Sebeláska:
  1. Vážím si sebe samé.
  2. Hledám přijetí a lásku u druhých.
 4. Když se podívám do zrcadla:
  1. Jsem nadšená, protože takovou postavu hned tak někdo nemá. Jste se sebou spokojená.
  2. Kritizuju každý faldík. Někdy mám pocit, že se na sebe nemůžu ani podívat.

Nikdy si do života nepřitáhnete žádného muže, který by Vás miloval, pokud máte problém milovat a přijímat sama sebe. Chcete-li se stát magnetem na muže a žít život Bohyně, kterou muži obdivují a chtějí jí být stále na blízku, pak je čas zapracovat na své přitažlivosti. Ta vnější je pomíjivá, ale ten magnet uvnitř Vás, ten k Vám přitáhne pozornost jakéhokoli muže. Stačí jen aktivovat svoji vnitřní přitažlivost a život bude najednou šťastnější.

Pokud jste zaškrtla alespoň jedno b, pak máte velký problém se sebeláskou a budete muže spíše odpuzovat a to buď rovnou a nebo velmi brzy po vstupu do nového vztahu. Muž si dříve nebo později nedostatku Vašeho sebevědomí a sebelásky všimne. Možná ne vědomě, ale jeho podvědomí vycítí Vaši energii. A výsledek už nejspíš znáte. Jednoho dne si zabalí a oznámí Vám tu novinku: „Chci být teď nějakou dobu sám.“ A Vy vůbec nevíte, co se stalo a proč končí něco, co bylo tak krásné.

Je možné, že ani on to nechápe. Vaše energie ho prostě a jednoduše odpuzuje a on už necítí to, co cítil na začátku.

Můžete to změnit, ale musíte začít u sebe a ne u něj a ani u žádného jiného muže. Tím řešením jste Vy a změna Vaší energie.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře