Jeden okamžik vám může změnit celý život

Dnes  je 27.5., den kdy v roce 1942 zastřelili Heydricha, říšského protektora. Pamatuji si to celý život. Je pravda, že jsem vždycky dějepis milovala a pamatovala si všechny data z historie. Tohle datum si ale pamatuji proto, že ten den a i ten rok se narodil můj strejda, tedy spolužák a celoživotní kamarád mého otce. Vždy jsem ho považovala za součást rodiny, stejně tak to bral i zbytek rodiny. Strejda k nám prostě vždycky patřil. Jezdil k nám téměř každý víkend, možná dvakrát do měsíce. Nepamatuju si detaily, ale moc dobře si pamatuju, jak jsem se na něj vždycky těšila a vyhlížela ho. Bylo to pro mne něco jako rozptýlení.

Strejda měl navíc motorku, a pak si dokonce pořídil auto, novou zelenou 120. No a protože my jsme nikdy auto neměli, mohli jsme se strejdou vyrazit někam na výlet. Pamatuji si, jak jsem vystrkovala hlavu z vrátek a pátky, kdy strejda jezdil, čekala až uvidím jeho zelenou škodovku. Někdy jsme běžela až nakonec ulice, ke sloupu, jak jsme říkali. Byl tam totiž sloup vysokého napětí nebo jak se tomu říká :-). Dneska už je elektřina pod zemí, ale když jsem byla malá měli jsme ve vesnici transformátor, možná jich bylo víc, a všude na sloupech vedly dráty s elektřinou.

No a protože strejda mi také vždy přivezl čokoládu, tak jsem se vždy těšila až uvidím jeho škodovku a poběžím ulicí dolů, abych dostala čokoládu a bylo zase nějaké vzrůšo. Naši se strejdou hráli po večerech v naší kuchyni kanastu, kouřili a pili svařené víno. Bylo to fajn období, i když tehdy jsem byla malá a nemohla jsem spát, protože jsem měla pokoj hned vedle kuchyně. Vždycky jsem měla příliš citlivý spánek.

Proč vám to píšu ani nevím, ale rozhodně i když k nám strejda již nejezdí, tak ho mám moc ráda a vzpomínám na ta léta, kdy k nám jezdil pravidelně.

Strejdo, všechno nejlepší k Tvým dnešním 74.narozeninám. Přeji Ti hlavně hodně zdraví a doufám, že Tě brzy uvidím.

No a tento strejda Zdeněk byl nejenom skvělým rozptýlením, byl totiž jiný než moji rodiče. Poslouchal všechny ty skvělé hity 80.let, a tak jsem začala milovat Sandru, George Michaela nebo Modern Talking a vydrželo mi to dodnes. Taky nosil džíny a trička :-), což jsem u mého otce snad nikdy neviděla. Můj tatínek je stará škola a možná někdy džíny nosil, ale já o tom dost pochybuju. Tatínek rád obléká košili a kalhoty. Když jsem ho před lety viděla v tričku, myslela jsem, že špatně vidím.

No a již zmíněný strejda Zdeněk pro mě udělal něco, co mi otevřelo dveře do světa nevídaných schopností naší mysli a nevědomky mě připravil na tuto moji současnou životní cestu, cestu vztahové koučky. Tedy lépe řečeno, on a můj otec.

Můj tatínek měl v knihovně první knihu, která mi změnila život. Byla to kniha Josepha Murphyho Moc podvědomí. O dalších knihách, které mi změnily život, jsem psala v tomto článku ZDE.

Když můj se můj bratr pohádal s mým otcem a přestali spolu mluvit a situace byla pro celou rodinu dost nepříjemná a trvala několik měsíců, pamatuju si, že jsem strejdovi řekla, že bych si přála, aby spolu zase mluvili a všechno bylo jako dřív. Strejda mi na to řekl „tak proč si nepřečteš knihu od Murphyho, kterou má táta v knihovně?“ Vysvětlil mi také, co se v ní píše. „Když si budeš něco hodně přát, tak se to stane. Zkusit to můžeš.“

Nevím, kolik mi tehdy bylo, deset nebo dvanáct? Těžko říct.

Knihu jsem si přečetla, a pak jsem si začala přát a představovat, že jsou táta s bráchou zase v pohodě. Jednou, když k nám strejda opět přijel, jsem přišla z venku (od kamarádů) domů a viděla bráchovo kolo. A říkám strejdovi: „On je tu Jirka?“ a strejda odpověděl: „Jo, přijel za tátou s něčím se poradit kvůli baráku.“

Můj otec náš dům postavil více méně sám a bratr pak po letech udělal to samé.

No, co vám budu povídat, spadla mi brada a myslela jsem, že spím a zdá se mi to. Měla jsem takovou radost, pamatuju se, že jsem běžela dozadu (tak říkáme, když jdeme na zahradu) a viděla tam ty dva, jak se spolu baví jako by nic. Kdybyste ale věděli, co se stalo a jak moc se tehdy rozhádali, tak byste také nevěřili svým očím.

Co se tehdy událo, byla práce zákona přitažlivosti a mé aktivní tvořivosti.

Jak se to odehrálo tak snadno a lehce? Protože jsem byla odpoutaná. Už jsem dá se říci byla zvyklá na to, že se narozeniny a svátky slaví dvakrát. Jednou, aby tam byl táta a podruhé, aby tam byl brácha.

Vyslala jsem upřímné přání, a pak na to úplně zapomněla, žila jsem dál. Až najednou, když jsem to opravdu nečekala, se přání splnilo, tak nějak samo. Dodnes to nechápu, ale co vím je, že tato událost změnila můj život navždycky.
Děkuji svému otci za to, že ho tyto věci vždy zajímaly a děkuji svému strejdovi za to, že mě nasměroval, abych to vyzkoušela.

A proto nevzdávejte se svých snů, a pokud máte pocit, že to nefunguje, zkoušejte to. Naučte se pracovat se zákonem přitažlivosti a využívejte jej pro tvoření své nové reality. Funguje to na 150 procent a je to skvělé.

Mohlo by se zdát, že to, že se ke mně tato kniha v mých deseti letech dostala, byla náhoda. Ale náhody neexistují a vše se událo proto, protože jsem měla touhu vidět mého bratra opět po boku mého otce, aniž by byl problém. Tato vnitřní touha zařídila to, že mě strejda upozornil na tuto knihu. Moje vnitřní práce, tedy přečtení si knihy a její aplikování, se spojila s mojí touhou a přáním a vyšší síla, Vesmír, zařídili vše potřebné. Kdybych ale chodila a kontrolovala, jestli už se to děje a jestli vidím nějaké znamení, že se to stane, tedy jinými slovy bych nedůvěřovala a byla bych připoutaná k výsledku, což většina z vás stále dělá, pak by se výsledek nemohl dostavit.

Vezměte si z mého příběhu ponaučení. Je jasné, že děti jsou spontánní a tvoření je pro ně hračka. Proto, jestli máte děti, nabídněte jim nějakou podobnou knihu a probuďte v nich myšlenku, že si mohou vytvořit cokoli chtějí. Dáte jim tak do života nesmírně cenný dar, protože děti dokáží manifestovat opravdu rychle. Vesmír má rád hravost a děti jsou hravé.

To ostatně doporučuji i vám, neberte zákon přitažlivosti jako něco, co se musíte naučit. Vy se musíte naučit zpracovávat své negativní emoce a svá negativní přesvědčení. Zákon přitažlivosti se učit nemusíte, ten funguje neustále jako třeba gravitace. Nemusíte se učit zákon gravitace, jenom si párkrát nabijete pusu a pochopíte, že zemská přitažlivost funguje neustále a pro všechny. 🙂

A zákon přitažlivosti je na tom stejně, funguje neustále a jediné, co je potřeba, je získat v něj důvěru a tedy získat důvěru ve vaše schopnosti tvořit. Přistupujte k tvoření jako ke hře a užívejte si ji.

Při individuálním koučinku klienty provádím jednoduchými procesy, cvičeními, která mohou dělat kdykoli během dne, která jsou snadná a hravá a usnadní jim tvoření. Často si lidé myslí, že koučink je o tom, že lidem radím. Ale to je mylná představa.

Koučink, kterým se zabývám já, je kombinací klasického koučinku, tedy vyslechnutí klienta a díky správně položeným otázkám v něm vyvolat tzv. aha momenty a koučinku zákona přitažlivosti, ve kterém je provádím různými technikami. Ve své podstatě si klient poradí sám. Dobrý  kouč umí poslouchat a umí se správně ptát.

Díky využívání specifického koučinku zákona přitažlivosti, učím tedy klienty nejrůznější techniky, které je posunou blíže k jejich cílům, a také jim ukazuji techniky, které jim pomáhají hojit minulé rány, jejich negativní pocity a které pomáhají změnit jejich limitující přesvědčení. Ve své praxi často využívám i vedené meditace, NLP techniky nebo i EFT, je-li to potřeba.

Koučink není  o tom, říci klientovi, co má dělat. To je poradenství a to člověka neposílí, i když mu může na chvíli pomoci.

Jestli si nevíte rady a chcete se posouvat rychleji směrem, kterým chcete jít, můžete si se mnou domluvit individuální koučink. Stačí, když mi zašlete email a já vám pošlu cenové balíčky. Záleží pak na vás, který si vyberete a jak dlouho se mnou budete chtít spolupracovat. Já doporučuji alespoň tříměsíční spolupráci, protože pak je výsledek mnohem viditelnější a změna vašeho života za to rozhodně stojí.

Žijte teď, zítra už může být pozdě, protože nemusí nikdy přijít.

Letní skupinové koučinky:

Harmonický vztah duše

Přitáhněte si ideálního partnera nebo partnerku

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře