Je čas uklízet a připravovat půdu pro nová semínka!

pen-and-paperKrásný den,

všichni chceme jediné

být šťastní a spokojení.

Jenže tomu štěstí je zapotřebí vyjít naproti.

Věci se ne vždy dějí samy od sebe, alespoň ne u těch z nás, kteří vyrůstali za socialismu a mají tak v sobě zakořeněné pocity nedostatku, nesvobody a nesebelásky.

Jestli jste vyrůstali jako já, tak vás sice rodiče měli rádi a snažili se pro vás dělat první poslední, ale neuměli vám svoji lásku dávat a ukazovat tak, jak byste si přáli a jak byste pro svůj zdravý vývoj potřebovali. Možná jste stejně jako já slýchali věty typu: „hlavně to nikde neříkej, co by si o nás pomysleli lidi“ a nebo „moc si o sobě nemysli, to není pěkné“. Strach vládl v mnoha rodinách a není se čemu divit. Kritika, sebekritika, závist – to jsou další vlastnosti, které se linou českým národem a jsou v nás hluboko usazeny. Lépe řečeno v našem podvědomí. A tak chvíli trvá, než se těchto negativních přesvědčení zbavíme a budeme moci žít svobodně nejenom na povrchu, ale hlavně uvnitř.

Základem šťastného života je SEBELÁSKA. Jakmile člověk nemá upřímně rád sám sebe, pak nemůže mít rád druhé. Pak je totiž závistivý, kritický a nepřejícný a možná to ani neví. To je totiž častý problém. Navenek si myslíme, že jsme milující a úžasní, ale uvnitř jsme plní bolesti a nesebelásky.

Výsledek?

Ten je vidět na našem životě. Máme se dobře? Máme peníze? Práci, kterou děláme s láskou a která nás naplňuje? Máme kamarády? Dobré vztahy? Milujícího partnera? Jsme-li sami, cítíme se dobře a užíváme si života i tak a nebo teskníme a je nám smutno? A jak je na tom naše zdraví a životní pohoda? Cítíme svoji vnitřní hodnotu? Pomáháme druhým a přejeme jim úspěch a štěstí a nebo se snažíme s druhými soutěžit a konkurence se doslova děsíme? Žijeme život, který žít chceme a nebo žijeme jen abychom nějak přežili?

To jsou otázky, které byste si teď ke konci roku měli položit. Udělat si takovou inventuru.

Přejte druhým to, co chcete sami pro sebe. Vrátí se vám to!

Blíží se konec roku a s každým koncem je tu nový začátek. A to je skvělá zpráva, no ne? 🙂

Ukliďte si stůl

Nebylo by to hezké začít s čistým stolem?

Já myslím, že každý začátek si zaslouží pořádnou přípravu.

Ukliďte si před koncem roku, abyste mohli v novém roce začít opravdu s čistým nepopsaným listem papíru a mohli tak tvořit nový příběh svého života a to takový, který budete s nadšením vyprávět druhým. Žijte svůj život tak, abyste jednou nemuseli litovat. To je má rada pro vás do nového roku. Vždy dělejte věci s nejlepším vědomím a svědomím.

„Žijte svůj život tak, abyste se jednoho dne mohli ohlédnout a poděkovat sami sobě.“

Víte, všichni děláme chyby a dnes a denně se během individuálního koučinku setkávám s lidmi, kteří se bičují za nějakou chybu, kterou udělali před dvaceti lety. Dokud ji ale nepustí a neodpustí sami sobě, nemohou se pohnout z místa.

Bůh/Vesmír není žádný starý pán, který se na vás shora dívá a chystá se vás potrestat za vaše hříchy. Jediný, kdo vás trestá, jste vy sami. Ani ten, komu jste ublížili vás nepotrestá tak, jak trestáte sami sebe.

Ukliďte si a dovolte tak novému, aby se ve vašem životě rozrostlo do krásy a začněte teď.

Nyní je čas bilancovat a uklízet a to nejenom fyzicky, tedy opravdu si uklidit byt, psací stůl, protřídit věci, vyhodit to, co již nepoužíváte, ale také si uklidit v hlavě, tedy protřídit to, co již nepotřebujete a co vám neslouží.

Chcete-li začít skutečně nanovo, je čas dát se do úklidu. Připravte se na nový rok, abyste v něm mohli sázet nová semínka, semínka úspěchu, štěstí a lásky. Před každým sázením nových semínek je ale potřeba půdu zbavit plevele, vzít rýč a pustit se do práce.

Jak na to:

1. Fyzický úklid – projděte byt a protřiďte vše, co již nepotřebujete. Chcete nové oblečení? Fajn, podívejte se do skříně a vyhoďte věci, které už dlouho nenosíte. Dejte je třeba na charitu. Chcete nové klienty? Super, ukliďte si psací stůl, připravte si šanony a další desky, založte si word dokument nebo excel. Jednoduše si udělejte místo! Připravte se, vyhoďte vše staré, co vám neslouží a co již nepotřebujete. Chcete nového partnera nebo partnerku? Máte pro něj/ní místo? Jste v nefunkčním vztahu? I zde je čas uklízet, bilancovat a připravit se na nové začátky.

2. Mentální úklid – podívejte se na uplynulý rok a na svůj dosavadní život. Všimněte si všeho, co se vám dosud podařilo a co považujete za úspěch. Oceňte sami sebe za to, co jste do dnešního dne dokázali. Sedněte si a sepište si své úspěchy nejenom za letošní uplynulý rok, ale za celý svůj život – jistě je toho mnoho, na co můžete být pyšní, vychovali jste dítě, vystudovali vysokou školy, ukončili středoškolské vzdělání, získali certifikát, vybudovali firmu, nebo jste se dobře postarali o své rodiče, pomáháte svým blízkým, co je to??? Jedním z úkolů ve 30ti denní výzvě pro rok 2017 je právě cvičení zhodnocení dosavadních úspěchů. A pokud jste se již přihlásili, pak se můžete začít připravovat již nyní. 🙂 Je to velmi důležité. Úspěch totiž přitahuje další úspěch.

Pamatujete si? Na co se zaměřujete, to roste.

Než začnete připravovat půdu pro další rok 2017 a zamýšlet se nad tím, jak jej chcete žít, podívejte se na svůj dosavadní život a na to, jakým směrem se ubíral a ubírá? Podívejte se na všechny oblasti svého života a zhodnoťte, jak jste na tom, kam jste se posunuli, co se vám dosud líbilo a co nelíbilo, co byste chtěli změnit. Lidé se často zaměřují na to, co je špatně, aniž by si uvědomili, že vědět, co nechci, je skvělý odrazový můstek pro ujasnění si toho, co chci. Píši o tom v knize Alfa bohyně. Jedná se totiž o zákon polarity. Všechno má svoji plusovou a mínusovou stránku. Na každou věc se můžete dívat z pozice jejího dostatku a nebo nedostatku. Jak byste věděli, co máte rádi, kdyby nebylo nic, co rádi nemáte? Podle čeho byste pak porovnávali dobré a špatné?

3. Zbavte se starých zvyků – využijte k tomu rituál – nový měsíc (tedy měsíc v novu) je skvělým časem pro rituály. Další nový měsíc v tomto roce bude 29.prosince v 07:53. Využijte tento čas pro zbavení se zvyků, které již nechcete a přesvědčení, která vám neslouží.

Každý nový měsíc je skvělou příležitostí, jak ukončit měsíc a nyní v prosinci můžete ukončit i tento rok. S novým měsícem jeden cyklus končí a jiný začíná. S příchodem nového měsíce přicházejí i nové příležitosti. Nový měsíc přeje novým plánům. Je to skvělá příležitosti, jak nechat odejít vše staré (zvyky, přesvědčení) a otevřít brány novým návykům, přesvědčením a novým začátkům).

První dva týdny v lednu (počínaje právě 29.12.) jsou tím nejlepším obdobím pro nové začátky, nové projekty. Toto období bude trvat od 29.12. do 12.1. 2017. Je to skvělá příležitost, jak začít nový rok s novými cíli. Než se ale pustíte do nových cílů a nových zvyků, udělejte si rituál.

Nechte odejít vše staré, a pak hurá na tvorbu nového – začíná přeci nový rok a s ním spousta nových příležitostí!

Nejlepší způsob je vzít si tužku a papír a sepsat si vše, co vás omezuje a brání vám v úspěchu v jakékoli oblasti vašeho života. Rozhodnutí má velkou sílu a proto začněte slovy „Rozhoduji se opustit ….“ a opravdu se rozepište. Napište „opouštím všechny negativní přesvědčení, která mi brání v…. a přenechávám je Vesmíru, aby je očistil.“ Pokud víte, která ta negativní přesvědčení jsou, jaké zvyky vám škodí, pak buďte konkrétní. Až vše dopíšete, potvrďte své rozhodnutí datumem a svým podpisem a připište slovo „Amen“ nebo jiná slova potvrzující dokončení. Pak si zapalte svíčku, celý dopis (vaše rozhodnutí) si ještě jednou přečtěte, a pokud věříte na anděly a nebo na sílu Vesmíru (možná této energii říkáte Bůh), poděkujte jim za jejich pomoc. Požádejte je svojí vděčností, aby vám pomohli opustit vše, co vám neslouží. Dopis pak můžete spálit. Tento rituál má největší sílu při úplňku. Dnes díky němu ale symbolicky dokončíte uplynulý rok 2016, abyste pak mohli vykročit k novým příležitostem v roce 2017.

Můžete také poprosit archanděla Michaela, který je tu pro každého z vás a kdykoli jej požádáte o pomoc, bude tu jen a jen pro vás. Nebo požádejte Boha ve vás, pokud věříte, že Bůh se skrývá uvnitř každého z nás. V což věřím já. Každý z nás je Bohem a Bohyní, každý z nás má v sobě stejné schopnosti jako energie, která nás stvořila a která je naším zdrojem.

A pak se vrhněte na tvorbu svých nových přání.

Věřím, že když se dobře připravíte, pak bude rok 2017 tím nejúspěšnějším rokem ve vašem životě.

Přeji vám krásné poslední dny v tomto roce a hodně štěstí a úspěchů v roce 2017!

Vy na to máte!

Mám vás ráda,

Eva 🙂

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře