Jak správně vizualizovat. Vizualizace jako klíč k vytváření své vlastní reality.

Co je to vizualizace? Každý tuto schopnost máme, přesto jen málo lidí tuší, jak mocný nástroj se za vizualizací ukrývá a jak jim může tato vrozená schopnost změnit život.

Vizualizace je vlastně představivost, je to schopnost zavřít oči a představit si třeba vaše vchodové dveře, jakou mají barvu, jaký tvar, z jakého jsou materiálu, mají nějaké zárubně?

Vizualizační schopnosti má naprosto každý. Někdo má větší schopnost věci popsat slovy než je vidět se zavřenýma očima. Vše se ale dá natrénovat. Pro správné vizualizování není potřeba vidět naprosto každý detail.

Vše, co vaše mysl dokáže vidět ve vašich představách, to si dokážete přitáhnout a zažít v reálném světě.

Vizualizaci využívají na příklad i vrcholoví sportovci. Bylo dokázáno, že běží-li svůj závod jen ve své mysl, zapojují se u nich tytéž svaly, které se zapojují, když sportovec běží závod ve skutečnosti.

Pokud si vizualizujete své sny pravidelně, pak se brzy projeví ve vašem skutečném světě.

Nejlepší je využít meditace, která vás uvede do frekvence alfa, v níž je vaše mysl uvolněná a schopna přijímat nové sugesce a měnit vaše přesvědčení. Přesvědčení totiž velmi ovlivňují náš život.

Rozlišujeme pět druhů mozkových vln v závislosti na jejich frekvencích: beta, alfa, theta, delta a gama.

Beta vlny – (14-28 Hz), v betě se nacházíte kdykoli myslíte, mluvíte a komunikujete.

Alfa vlny – spojuje betu a thetu a funguje v rozmezí 7-14 Hz. Jste-li v alfě, jste relaxovaní uvolnění, v meditativním stavu. Když se během dne zasníte, jste jako by v transu, pak jste se ocitli na frekvenci alfa.

Hudbu ve vlnách alfa si můžete poslechnout zde:

Theta vlny – (4-7 Hz) – jedná se o velmi hluboký stav relaxace, hypnotický stav a snění. Do thety vstupujete v okamžiku, kdy usínáte. Pokud si představujete, vizualizujete své sny těsně před spaním, pak je můžete změnit v realitu mnohem rychleji.

Poslechněte si hudbu na vlnách théta:

https://www.youtube.com/watch?v=66tq9xji0xA

Delta vlny – (0-4 Hz) – stav hlubokého spánku.

Gama vlny – (25-100 Hz) – vlny gama jsou nejrychlejší frekvencí, na níž může mozek fungovat. Na těchto vlnách se učíme a zpracováváme informace.

Vizualizaci doporučuji provádět dvakrát denně, hned po probuzení a těsně před spaním.

A jak jsem vizualizovala já? Jedním z mých prvních pokusů bylo moje první auto 🙂

Zde je:

IMGP0290

No, možná to není BMW, ale bylo první a moc jsem si ho přála 🙂 Než jsem si ho pořídila, tak jsem na něj jen myslela a představovala si, jak v něm budu jezdit. Tehdy jsem žila v Londýně a pracovala v jedné společnosti jako administrátorka obchodního oddělení nebo spíš komunikátorka se zákazníky, co jim nepřišlo zboží nebo si jej chtěli doobjednat 🙂 Moje kolegyně tehdy jezdila ve stejném autě a já si představovala, jak jednou budu takové mít. Možná vám to nepřijde jako tak velká sláva, ale já tehdy sice řidičák měla, ale vlastní auto? Vyrůstala jsem v rodině bez auta, tak si dovedete představit, jaké terno to pro mne znamenalo. Ano, měla jsem jej i na vizualizační nástěnce, tedy na desktopu mého počítače, tam se na mne nějakou dobu smálo. Když jsem si ho pak ale opravdu pořídila, měla jsem pocit, že jsem dosáhla nějakého velkého cíle 🙂  Toto první auto jsem si koupila, ale to druhé, to jsem dostala takovým způsobem, který by mě prostě nikdy nenapadnul. Prostě jsem ho dostala a to doslova a do písmene. No a co jsem dělala, abych to druhé autíčko dostala? No přeci vizualizovala 🙂

Opravdu nepodceňujte sílu meditace a vizualizace. Mohou se vám tak splnit sny, které byste nikdy jinak nezískali a to nejen ty materiální.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře