Intuice naše vnitřní vedení

intuitionNedávno jsem dostala dotaz, zda by bylo možné napsat článek o intuici. Dostala jsem mimo jiné ještě několik dalších požadavků na témata článků. Budu se snažit tyto články postupně zařadit. Většinou píši články ještě v posteli nebo hned potom, co vyjdu ze sprchy, kde mě většinou něco proletí hlavou :-). Není to tak, že bych si sedla k počítači a řekla si: „tak a teď napíši o intuici“. Dnes se o to ale pokusím.

 

Intuice je něco, co mě velmi silně provází již několik let. Řekla bych, že se se mnou začala spojovat pomalu a zlehka. Nebyla jsem tehdy zvyklá ji příliš vnímat.

Střemhlav do podnikání

 

Jedno z mých prvních a velmi silných setkání s intuicí nebo lépe řečeno vnímání své intuice byl odchod ze zaměstnání a střemhlavý skok do mého nynějšího podnikání. Musím říci, že ten skok by se mnoha lidem zdál jako bláznivý, nelogický a nepromyšlený a asi by měli pravdu.

 

 

Jenže já cítila dvě věci. Jednak, že už nemůžu dál chodit do tohoto zaměstnání nebo se ve mně něco jednoho dne stane a já se vrhnu na nejbližšího člověka, který vedle mne bude a prostě se stane něco špatného. Znáte to určitě sami. Někdy se ve vás kumulují pocity nespokojenosti až přijde den, kdy prostě musíte pryč.

 

Druhý pocit, který jsem měla bylo volání mé duše. Má duše mě volala za něčím větším a pro mne lepším. Jako by mi něco uvnitř říkalo: „máš na něco víc než tady na tu práci a tento kolektiv, který tě akorát táhne ke dnu.“

 

Příprava na podnikání

 

Intuitivně jsem se začala připravovat na odchod. Neodešla jsem ze dne na den. Nejprve jsem si malinko snížila úvazek a pak jsem zbylý čas, ať už se jednalo o den nebo noc, víkend nebo všední den, trávila studiem.

 

 

Nejprve to byl kurz pro terapeuty EFT, následně specifický kurz pro kouče v Americe. Vstoupila jsem do nejrůznějších kurzů, jak si vytvářet a spravovat své stránky. Mioweb mi opravdu zachránil život a ušetřil hodně peněz. Musela jsem se naučit, jak rozesílat emaily.

 

Jak vystavovat faktury a hlavně v jakém programu. Byla jsem šťastná, že jsem našla program, který je srovnatelný se zahraničními aplikacemi a který je pro podnikatele jako já prostě k nezaplacení. Odjela jsem do Londýna na kurz T.Harv Ekera, který mi hodně dal. Prostě jsem na sobě makala.

 

Dá se říci, že mi intuice pomaloučku naznačovala, že se mám připravit. Až jednoho dne se vše tak nahromadilo, že jsem se ponořila do svého nitra a představila si, že ze zaměstnání odcházím, vstupuji plně do světa podnikatelů, se vším, co to obnáší. I s tím, že možná nebudu mít na chleba a prostě budu třít bídu s nouzí.

 

Zaposlouchala jsem se do svých pocitů a začala vnímat, co se děje uvnitř. Cítila jsem nadšení a vzrušení. Jako by ten strach, který každý začínající podnikatel má, změnil svoji strukturu a přeměnil se v čisté nadšení. V tu chvíli jsem věděla, že nemám, co ztratit. Cítila jsem, že teď a nebo nikdy. Můj vnitřní pocit nadšení a štěstí mi napovídal, že jdu tím správným směrem. A to je vlastně to, čemu já říkám intuice.

 

Je to pocit volání, který mění váš strach na nadšení nebo pocit klidu a vědomí, že vše bude v pořádku.

 

Intuice je volání vaší duše, která vás tím směřuje tam, kde budete úspěšní, šťastní a naplnění.

 

Vaše duše totiž ví mnohem lépe než vaše logická mysl, co je pro vás nejlepší a hlavně co jste sem přišli dělat a zažívat.

 

Intuice mě vedla k zásadní změně života

 

Druhý velmi silný pocit, kdy jsem nechala svoji intuici, aby mě vedla, byl skok do studia koučinku v Americe. Byl to zvláštní den a ten den pro mne znamenal začátek zcela nového života.

Pamatuji si to dodnes. Jelikož jsem zaregistrovaná na mnoha zahraničních portálech, chodí mi denně mnoho newsletterů. Protože ale není tolik času, většinou je ani neotevřu a ihned zahodím. Některé si přesunu do složky v emailové schránce, která je k tomu určená a víc se jimi nezabývám. Málokdy se stane, že bych si některý přečetla. Musí mě zaujmout a musím mít čas.

 

Ten den, ani nevím proč, jsem na newsletter klikla. Bylo v něm povídání, které jsem přejela očima a pod ním video s nějakou Christy Whitman.

 

Netušila jsem, kdo to je, ale téma mě zajímalo.

 

Před několika lety jsem si do svého deníku snů napsala větu: „Měním životy tisíců lidí“.

 

Tehdy jsem opravdu nevěděla jak a možná jsem to tak nějak napsala, protože se mi to líbilo. Ta představa měnit životy lidí a vidět jejich úsměv na tváři, kde se předtím honily mráčky se mi prostě líbila.

 

Pustila jsem si video a začala poslouchat tu Američanku, kterou jsem viděla poprvé. Mluvila o koučinku a její akademii. Byla jsem k té obrazovce jako přiškvařená.

 

 

„To je naprosto úžasný. To chci dělat.“ proběhlo mi hlavou tak rychle, že to překvapilo i mě samotnou. Jako bych uvnitř cítila to jemné vzrušení a vědění – TO JE ONO! TO JSEM JÁ!

 

To mi moje intuice pomáhala vidět to, co moje duše přišla na tuto zem dělat.

Jenže to nebylo všechno. Po shlédnutí videa jsem klikla na stránky, kde byla cena.

Upps, roční studium koučinku v Americe, částka cca 120 tisíc Kč. No tak to nedám ani omylem. Jenže ve mně pořád byl ten pocit – TO JE ONO, TO JSI TY!

 

Nevěděla jsem, co a jak udělat. Věděla jsem, že chci brzy odejít ze zaměstnání. Jak se mohu upsat na měsíční splátky, abych uhradila akademii, když ani nevím, jestli budu mít na živobytí?

 

Pocity se ve mně mísily, ale pořád jsem cítila to silné vědění –

TO JE TO, CO JSI SEM PŘIŠLA DĚLAT.

 

Následoval call s jednou z kouček v Americe. Byl to takový call, kde se může zájemce zeptat někoho, kdo již kurz absolvoval a nyní je mezinárodním koučem, aby si ujasnil, že je akademie to pravé.

Mluvila jsem tehdy s jednou Američankou. Vyjádřila jsem i svůj strach, že nevím, zda zvládnu hradit splátky. Povídaly jsme si jako dvě kamarádky, zároveň mě ale koučovala. To jsem tehdy ani nepostřehla. To vím teď.

 

Jak to vím, že mě koučovala?

 

Dělala to, co dnes dělám já. Vedu lidi tak, aby se sami dokázali rozhodnout, co je pro ně to nejlepší. Nejsem tu pro to, abych jim říkala krok za krokem, co mají dělat. Ani se je nesnažím o něčem přesvědčovat nebo je dokonce nutit. O tom koučink není.

 

Jsem tam, abych je pozorně poslouchala a správně se ptala. Mé otázky a má plná přítomnost, sem tam můj vhled, je vede ke spojení se svým nitrem, duší, která je následně díky intuici dovede tam, kde budou opravdu šťastní.

 

 

Výsledkem je jejich AHA moment, jejich vlastní rozhodnutí, krok tím správným směrem. Tím, který je správný pro ně samotné a kterým je jejich duše vede ke šťastnému a naplněnému životu.

 

 

Stejně tak i s touto koučku, kdy se mě jen vždy správně zeptala, jsem již během hovoru začala cítit to vnitřní nadšení doprovázené věděním – JÁ TO ZVLÁDNU! JDU DO TOHO!

 

Ke konci callu jsem já sama říkala: „Vím, co mám udělat. A vím to naprosto přesně.“ Dodnes jsem vděčná nejenom akademii Christy Whitman, že mi změnila život a já nyní mohu měnit životy jiných lidí, ale jsem předně vděčná své intuici, která mě dovedla k emailu, na který jsem klikla, donutila mě shlédnout video, zaregistrovat se na call s Valerií a díky níž jsem se vrhla do neznáma, i když mi moje logika říkala – to nedáš.

 

Má intuice, která mě spojuje s mojí duší, mi říkala – TO JE ONO A TY TO DÁŠ!

 

My coaching buddy Maeve

My coaching buddy Maeve

A protože jsem se rozhodla a skočila, tedy udělala ten první krok, celý Vesmír se spojil, abych vše zvládla uhradit, naučit se a dnes tu s vámi být a pomáhat vám měnit vaše životy, posouvat vás k vašim cílům a snům a otevírat ty dveře, které vás spojují se svým vyšším já a které vám mohou doslova změnit život o 180 stupňů.

 

Intuice je vnitřní pocit jít někam, něco udělat nebo něco začít. Často se daná věc, ten krok, naprosto vymyká logice. Jezdíte každý den stejnou trasou a najednou se jednoho dne probudíte a jako by vás něco vedlo úplně jinou cestou. Na té cestě je pak třeba obchod, kde se zakoukáte do svého budoucího manžela nebo manželky.

 

Můj život je dnes veden mou intuici v podstatě neustále. Intuitivně píši články, intuitivně si vybírám klienty. Ano, já si vybírám klienty. Neznamená, že když jste podnikatel, že každému řeknete ano. Naopak, to by vás vysávalo. Mí klienti si mě do života přitahují. Tak nějak si mě najdou. Jenže ne každý, kdo si mě takto v životě našel, je vhodný kandidát na mého klienta. Protože chci, aby mí klienti dosahovali těch největších úspěchů, i já si je vybírám. Především tím, jak si je představuji.

 

Vysílám záměr, jaké klienty chci mít a spojuji se s nimi během meditací, a tím si do života dnes již přitahuji ty správné klienty. Stejně tak si můžete přitáhnout ideálního partnera.

 

Když se totiž s někým spojíte na úrovni duší díky své představivosti a poznáte jej na této úrovni, pak vás vaše intuice vede naprosto přesně a neomylně tím správným směrem.

 

Intuici si můžete vypilovat právě tím, že se spojujete se svojí duší a svojí bohyní. Tím jsem si napojení na intuici vypěstovala já. Tím, že se často spojuji se svojí bohyní, jsem naprosto klidná a cítím vnitřní sílu a jedinečnost. Pak si do života přitahuji ty správné lidi a věci.

 

Jako by mi moje bohyně dávala sílu, kterou jsem dřív neměla. Jako by mi do života přitahovala události a lidi, kteří mi dodávají energii, místo aby mi energii brali. Včera jsem se dokonce zasmála s Vietnamským obchodníkem a paní v kině mi řekla na shledanou a usmála se na mne. To by se mi dřív prostě nestalo :-). Tedy v Praze určitě ne.

 

Když se změní vaše energie, kterou vysíláte, pak si do života přitahujete jiné lidi a jejich jiné verze. Ten samý obchodník může na jiného člověka nepěkně vyjet, ale na vás se usměje.

 

Čím více meditujete, spojujete se se svojí bohyní nebo i duší, to jsou dvě odlišné energie, tím více dokážete vnímat svoji intuici.

 

Bohyně v nás je ta část, která je nádherná, krásná a jedinečná a která si vytváří svůj život s lehkostí a hravostí, která do svého života přitahuje vše to krásné a nádherné.

 

Duše je nefyzická část našeho já, která nás vede životem a která je tvořena světlem a láskou. Když jste napojeni na svoji duši, pak můžete lépe vnímat intuici. Když se spojíte s duší druhého člověka, můžete tak zharmonizovat váš vztah, vytvořit takový vztah, který je příjemný a tolerantní. Vaše intuice se pak stane silnější, protože na příklad v daném vztahu vás vede tak, abyste svého harmonického vztahu dosáhli s lehkostí.

 

Intuici nejlépe posílíte právě tím, že se budete často ponořovat do svého nitra a vytvářet svůj život zevnitř ven. Protože intuice není nic jiného než vedení tam, kam chcete jít. Bohužel mnoho lidí neví, kam směřuje a jejich vnitřní svět je naprostý chaos. A jelikož jsou odpojeni od své duše a vědomě si nevytváří život, tak je jejich intuici nemá kam vézt. Nemohou ji vycítit.

 

Lidé, kteří na sobě pracují uvnitř a vědomě si tak vytváří svůj život, spojují se se svým budoucím já, ti intuici cítí velmi silně. Vede je přesně tam, kde je jejich sen a vede je těmi cestami, které jsou pro ně ty nejkratší.

 

Můžete si to také představit takto. Když si něco přejete a řeknete si třeba, chci hezký dům, víte, kde má být a jak vypadat. Pak to vše necháte být. Vesmír začne vše připravovat, aby vám váš sen splnil. Jenže ve vašem podvědomí je možná nastaveno, že tak velký dům mít nemůžete a navíc si ho ani nezasloužíte. Ta cesta k tomuto domu pak může být tak dlouhá, že k němu ani nikdy nedojdete. Nemůžete pak ani cítit intuici. Dá se říci, že je zaslepená vašimi negativními přesvědčeními.

 

Když ale vědomě vytváříte svůj život a pracujete vnitřně na svém přání – tedy si jej vizualizujete a zároveň zpracováváte svá negativní přesvědčení. Nebo-li transformujete své podvědomí a nastavujete jej na úspěch, to ostatně děláme s klienty ve všech mých skupinových kurzech, pak vás vaše intuice vede zkratkou, aby ta cesta byla co nejkratší.

 

Podotýkám, že vše, co je v tomto článku, je mojí zkušeností a mým vnímáním toho, co to intuice vlastně je. Tento článek není založen na žádném jiném definování toho, co je intuice.

Všechny mé články jsou kombinací toho, co jsem v životě načerpala, nastudovala a co jsem prožila na vlastní kůži, to jak já osobně vnímám dané pojmy a životní zkušenosti.

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře