Ho’oponopono

Dnes jsem si řekla, že napíšu krátký článek o staré havajské technice s krásným názvem Ho’oponopono, která je velmi jednoduchá a rychlá a můžete ji dělat kdekoli a kdykoli a hlavně ji můžete použít na jakoukoli situaci, kterou chcete zlepšit. Je vhodná i pro zlepšení vašich vztahů.

K čemu je dobrá?

Jak píše Joe Vitale ve své knize „Svět bez hranic“ (v originále Zero Limits):

„Ho’oponopono je proces vnitřního opouštění toxických energií s cílem nechat skrze sebe proudit Božské myšlenky, slova a činy.“

Jinými slovy se díky ho’oponopono můžete oprostit od starých křivd a bolestí, které jsou již dávno minulostí, ale které ovlivňují váš současný život i vaši budoucnost a zbytečně vás tak omezují. Navíc zablokovaná energie, která nemůže proudit, je častou příčinou mnohých nemocí. Na stejném principu funguje i EFT. Proč je tedy nespojit?

Probuďte své pravé já a otevřete brány šťastnému a vyrovnanému životu. Velcí myslitelé a vzdělanci věděli, že štěstí nikdy nenajdete, budete-li ho hledat tam venku.

„Kdo se dívá ven, sní, a kdo dovnitř, ten se probouzí.“      Carl Jung

Technika Ho’oponopono se skládá z opakování 4 vět:

  1. Omlouvám se.
  2. Prosím, odpusť mi.
  3. Děkuji.
  4. Miluji Tě.

Pořadí vět nemusí být přesně v tomto sledu, ale v angličtině se používají právě v tomto pořadí: I am sorry. Please forgive me. Thank you. I love you.

Všimla jsem si, že v Čechách se někdy věty říkají ve zcela jiném pořadí. Ale záleží na vás, jak to budete cítit.

Důležité je, abyste tyto věty procítili. Omluvte se tomu člověku, té situaci. Odpusťte mu, poděkujte a vyjádřete svoji lásku k němu. To stačí. Naučte se odpouštět druhým i sobě.

Člověk, který je plný nenávisti a cítí křivdu ke komukoli ve svém okolí, ničí své vlastní zdraví a tedy svůj vlastní život. Žijte v lásce a váš život bude mnohem krásnější. Navíc odpustit neznamená souhlasit a nebo zapomenout. Odpustit znamená snažit se druhého pochopit. Nikdo nejsme dokonalý a všichni děláme chyby. Ve své podstatě jsme všichni krásní a milující lidé. Nikdy nevíte, čím ten druhý prošel. A nikdy nevíte, čím právě teď prochází. Neomlouvejte ho, jen se ho snažte pochopit a hlavně mu odpustit. Jen tak můžete jít dál, jen tak se vaše srdce otevře lásce a štěstí.

Lidé, kteří umí tzv. hodit to za hlavu, mají prostě jednodušší život. Tolik se netrápí, neobiňují druhé a hlavně v sobě nenosí staré křivdy, které se staly před mnoha lety. Žijí tady a teď.

Myslíte-li na něco, co se stalo v minulosti, pak tuto energii přenášíte do svého nyní. A vytváříte s ní další smmutek, další vztek a více křivd.

Ve videu níže se můžete podívat, jak skloubit ho’oponopono a techniky emoční svobody, tedy EFT.

Pro ty z vás, kteří EFT neznají, podívejte se na mé stránky. Více informací o EFT terapii ZDE.

Na videu jsem se trochu zapomněla, a tak jsem nepopsala body, na které se při EFT ťuká. Proto se můžete podívat na tento  obrázek, kde jsou krásně vysvětleny.

 

EFT body:

eft-tapping-points (1)

 

Na videu níže se pak můžete podívat, jak celé čištění probíhá v akci 🙂

 

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře