Jak jsem pila kávu s královnou Elizabeth I.

Povím Vám příběh, který se stal mé kamarádce …

Moje vyprávění začíná zcela obyčejně. Před nějakým časem jsem se seznámila se ženou ve stejném věku, která stejně jako já studovala koučinkový program v Americe s Christy Whitman. Tato žena se jmenuje Victoria, a proto jí tak budu i říkat. Byly jsme přiřazeny do stejné skupiny, stejně jako i Angličanka herečka Kate a ještě dva lidé z Evropy.

Zatím se neděje nic zvláštního…

Další členové naší malé evropské skupinky během pár týdnů nezvládli časově a finančně náročný kurz a ztratili se z našeho setkávání nebo spíš z našich telekonferencí. Proto jsme si my tři zbylé ženy, já, Kate a Victoria začaly říkat “Tři mušketýři”. 🙂

Nové členy jsme odmítaly přijmout. To jsem ještě nevěděla, že jsme si souzené!

S Victorií, která je Rumunka, jsme brzy zjistily, že máme společného nejenom to, že jsme stejně staré, ale mimo jiné, že obě žijeme v Praze a pro mě velkým překvapením bylo, že Victoria v té době žila na okraji Prahy, v Průhonicích, které jsem velmi často navštěvovala.

Velmi krátce na to jsme si domluvily setkání, jednak proto, že nás pojil tento úžasný koučinkový kurz zaměřený na zákon přitažlivosti, ale také se mi Victoria zmínila, že hledá učitelku angličtiny pro své dva malé syny. A jelikož mám pár soukromých klientů, které učím angličtinu, byl další důvod se sejít.

Opravdu bylo naše setkání náhodné?

Než jsem se s Victorií seznámila, přála jsem si potkat novou kamarádku, která by sdílela mé zájmy a mé nadšení pro učení lidí, jak být úspěšní a která by stejně jako já věřila v zákon přitažlivosti a to, že svůj život si tvoříme a můžeme mít vše, po čem toužíme.

Nemusím Vám dále říkat, že Victorii jsem poznala ne dlouho po vyslání mého přání. To, že se musím zapsat na kurz v Americe, abych se seznámila s ženou, která bydlí pár kilometrů ode mne, mě nejenom pobavilo, ale také to bylo další znamení toho, jak skvěle zákon přitažlivosti funguje.  Náhody prostě neexistují.

Po setkání v Praze, tedy v Průhonicích, jsme měly tolik společných témat, že na děti se nedostalo. Chlapci nadšení, že je u nich návštěva, která mluví anglicky, pobíhali sem a tam a snažili se všemožně upoutat moji pozornost a docílit toho, abych si všímala jich a ne jejich maminky. Ten starší nezastavil pusu a neustále se mi snažil něco vyprávět, chtěl procvičovat angličtinu. A ten mladší a stydlivější se mojí pozornost snažil získat alespoň svými hračkami. Za tu dobu, co jsem si s jeho maminkou povídala, mi postupně přinesl celou svojí sbírku :-).

Ale abych neodbíhala od tématu královny Elizabeth. Brzy Vám povím, jak je možné, že tuto britskou královnu ze 16.století znám osobně a dokonce jsem s ní pila kávu.

Nevěříte?

Za chvíli Vám prozradím, jak se to přihodilo.

S Victorií jsme si měly opravdu o čem povídat a čas s ní strávený byl velmi inspirativní. Victoria je nejenom skvělá koučka a NLP trenérka, ale take je v ní něco noblesního a dominantního.

V té době jsem ale ještě netušila, co mě čeká a co mi bude po roce odhaleno…

V mezidobí jsem se také setkala s Kate, naší druhou členkou klubu “Tří mušketýrů”. Jelikož často létám do Londýna, kde jsem před více než deseti lety žila, nebylo setkání problém. Kate je britská herečka, která je známá z vedlejších rolí známých filmů. A jak se brzy dočtete, tak jednou z jejích rolí byla v roce 1998 role dvorní dámy ve filmu Elizabeth I.,  kde hlavní roli hrála Cate Blanchett.

Teď jsem již znala obě své nové kamarádky.

Nedávno jsme se s holkami opět „sešly“ na našem pravidelném telefonické konferenci, abychom probraly nové zážitky, zkušenosti a i věci týkající se naší práce s koučinkem.

Co jsem se ale dozvěděla mi málem vyrazilo dech…

Victoria byla před časem na dovolené v Itálii, v Toskánsku, kde navštěvovala hodiny jógy.

Zde se odehrálo něco neuvěřitelného. Victoria se seznámila se ženou, která se věnuje regresním terapiím. Během terapie vede své klienty, aby mohli nahlédnout do svých minulých životů.

Ještě než Vám povím, co viděla Victoria během cesty do minulého života, tak se zmíním ještě o dvou velmi zvláštních událostech.

Victoria vždy cítila, jako by svého manžela znala již dávno a před pár lety mu řekla: “Víš, já mám pocit, že se známe mnohem déle. Že jsem Tě znala už dřív, než jsme se spolu seznámili.”

Na dovolené v Toskánsku chtěla Victoria vyzkoušet jízdu na koni. Nikdy předtím na koni neseděla. Jakmile se do sedla vyhoupla, měla pocit, jako by v něm již seděla. Jízda na koni pro ní byla tak přirozená, že i instruktorka kroutila hlavou a ptala se jí, jestli si je jistá, že na koni předtím nikdy nejezdila.

Co během regrese Victoria zažila mě ještě dnes mrazí po zádech. Během této terapie se postupně seznamovala se svým minulým životem.

Předně chci upozornit, že i když je Victoria Evropanka, o historii Velké Británie do té doby příliš mnoho nevěděla a už vůbec nevěděla detaily života královny Elizabeth.

Když ji terapeutka provázela do tohoto minulého života, Victoria se najednou ocitla ve Velké Británii, následně viděla před sebou palác. Začala mít pocit, že patřila do nějaké vznešené rodiny. Koneckonců i během dětství se vždy chovala až příliš zodpovědně a vždy dávala do popředí druhé lidi, jako by za ně cítila zodpovědnost.

Následně ji terapeutka sdělila, že bude počítat od 3 do jedné a až napočítá 1, na Victorii někdo zavolá jejím jménem.

Jak terapeutka počítala, 3, 2, Victoria očekávala, že uslyší své jméno. Pak terapeutka řekla 1 a Victoria slyší: “Elizabeth”. Nemohla věřit svým uším, čekala přeci, že uslyší své jméno.

A kdo na ní volal?

Victoriin současný manžel. “Já věděla, že ho znám.” Pomyslela si.

Co se to děje? Co to znamená?

Dalším krokem byl letopočet, ten se jasně objevil a Victoria před svým zrakem viděla jasně číslo 1600.

Při dalších krocích viděla jasně palác a jak běží jako splašená, nejspíš rozčílená, dlouhou chodbou. Navíc viděla svůj lid a cítila za něj zodpovědnost.

Posledním zážitkem, byla její smrt. Ležela v posteli, sama a nešťastná. Bez něj, bez toho, koho tolik milovala. Opuštěná.

Následně ji terapeutka přivedla zpět do současného života a zpět do této reality. Victoria nechápala, co to vše má znamenat. Než se ale probudila, pocítila znamení, jako by jí někdo chtěl něco vzkázat. Ten vzkaz zněl: „Miluj svoji rodinu a svůj život jak nejlépe dovedeš a užívej si každé maličkosti a každé minuty.“

Když se probudila, stékaly jí po tváři slzy. Ten sen byl tak živý, že skoro nemohla dýchat.

Po terapii se vrátila zpět do domu, který měli s manželem a dětmi pronajatý. Celou cestu plakala. Překvapením, úžasem, štěstím, že již chápe souvislosti, chápe, proč v dětství a mládí byla, jaká byla. Všechno jí začalo dávat smysl.

Když se vrátila zpět, manžel na ní upřel téměř vyděšený pohled a říká: „Kde jsi byla? Bylo mi strašně špatně, cítil jsem tak silnou bolest, že se to nedá popsat. Co se stalo?“

To ji začalo utvrzovat v tom, že to co před chvílí prožila, bylo reálnější než si možná myslela.

Další její kroky vedly na google, chtěla si rychle ověřit, zda tato královna opravdu v Anglii žila. Celou dobu si říkala, že zjistí nepravost informací, které při regresy získala a řekne si, že to byl prostě jenom sen.

Když ale začala hledat informace o Elizabeth I., byla naprosto v šoku. Nejenom, že seděl rok, Elizabeth totiž zemřela v roce 1603, ale také všechny údaje o její lásce k Robertu Dudleymu.

Navíc vše sedělo i co se týká jejího současného života a hlavně jejího dětství a života, před tímto manželstvím, kdy vždy své potřeby dávala do pozadí, aby uspokojila potřeby všech okolo. Měla vždy pocit, že se to od ní očekává. Její první manželství zkrachovalo a až s tímto současným manželem se začala cítit sama sebou a začala své potřeby projevovat volně a svobodně. Navíc se s tímto manželem cítí opravdu, jako by k sobě patřili od jakživa.

No a aby toho nebylo málo, tak když nám tento příběh začala vyprávět, takměla jsem pocit, že oběma ženám nerozumím.

Victoria chtěla Kate poradit, jak řešit jeden svůj problem a začala mluvit o minulých životech. Sotva začala a řekla: “Neuhodnete, kým jsem byla, byla jsem královnou…”, Victoria ani nedomluvila, protože jí Kate skočila do řeči a vykřikla: “Elizabeth”. A Victoria odpověděla: “Ano.”

Musela jsem obě dvě zastavit, protože jsem absolutně nechápala, o čem se to tu baví a tak jsem začala: “Počkat, počkat, o čem to tady mluvíte? Victoria, můžeš začít nějak od začátku?”

A tak se Victoria dala do vyprávění příběhu, který již znáte.

Co je ale velmi zajímavé je, že právě Kate hrála ve filmu Elizabeth dvorní dámu a tehdy hrála svoji roli tak dobře a tak věrohodně, že jí každý na natáčení říkal, že v té době snad musela žít, jak to dělá. A ona všem odpovídala: “Ano, žila jsem tam. Vím, jaké to tehdy bylo.”

Samozřejmě na ní všichni koukali jako na blázna, a tak si raději své pocity, že již v podobné době žila, nechala pro sebe a dále je nešířila.

Musím říct, že jsem si nemyslela, že bych sama na regresy šla. Po tomto příběhu, který nám Victoria vyprávěla, i já nyní uvažuji, že jednou podniknu cestu do svého minulého života nebo životů.

Kdyby mi tento příběh vyprávěl někdo jiný, možná bych tomu ani nevěřila, ale Victorii znám osobně a je to úžasná žena, kterou obdivuji nejenom jako ženu pro to, čím si ve svém osobním životě prošla, ale také jako skvělou lektorku a koučku. Takže jí věřím na 100%.

A mohu proto říct, že znám osobně Elizabeth I., a dokonce jsem s ní pila i kávu 🙂

Navíc při individuálním koučinku s klienty řeším některé jejich problémy právě navracením se do  minulosti, tedy v tomto současném životě. A vím, že technika práce s minulostí je skvělá a má úžasné výsledky.

Při vytváření si života, po jakém klient touží jej také vedu do jeho budoucnosti tak, aby dosáhl svých cílů snáze a rychleji. Naše budoucnost totiž ovlivňuje naši přítomnost. Ano, nespletla jsem se.

Nejenom minulost ovlivňuje naši přítomnost, ale také budoucnost.

Proto nejenom při individuálním koučinku, ale i při skupinovém koučinku Přitáhněte si ideálního partnera, se díky meditaci klient podívá do své budoucnosti, aby tak mohl ovlivnit svoji přítomnost a setkat se se svým ideálním partnerem.

A jak jste na tom Vy a minulé životy? Věříte v ně? Máte s nimi zkušenosti?

Budu moc ráda za Váš email a názor.

Krásný den,

Eva

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře