Co na to řeknou lidi?

fire-2197606_1920To byla věta, kterou jsem slýchala celý život. Před několika lety, kdy se mi zhroutil život, jsem se rozhodla, že je mi úplně jedno, co na můj život a moje rozhodnutí řeknou lidi. Je to snad jejich život? Mají právo mi do toho kecat? A nebo je jenom na mně, jak budu svůj život žít? A zda dovolím druhým lidem, aby mi do něj kecali?

Toto rozhodnutí mi zásadně život změnilo, dost zásadně. Začalo mi být úplně jedno, co si kdo o mně pomyslí. Co se týká cizích lidí mi to více méně bylo fuk vždycky. S rodinou to ale bylo horší. Jejich negativismus mi, dá se říci, pomohl, abych začala žít svůj život bez ohledu na to, co si o mě budou myslet.

Vždycky jsem byla člověk, který se vnitřně těší a raduje a bohužel byly osoby, které ve mně tyto dětské radostné pocity potlačovaly. Jenže já jsem díky depresi v sobě začala objevovat svoji vnitřní sílu být tou ženou, kterou skutečně jsem, ať už se to někomu líbí a nebo ne. Koučink mi později pomohl tu sílu probudit naplno a stát si za svými přesvědčeními jak žít život, která vycházejí z lásky a porozumění. Miluju být tím dítětem, které se raduje, když dostane dárek nebo když může dárek dát a pozorovat, jak se ten druhý člověk z dárku těší.

Došlo mi, že jen svojí slabostí jsem mohla dovolit druhým, aby mě ovlivňovali, aby mi říkali, co je a co není správné, z jejich pohledu samozřejmě. Jakmile jsem toto pochopila, věděla jsem, že si tuto sílu už nenechám vzít. A hlavně N E M U S Í M!!! Je to jen moje rozhodnutí.

Lidé si o vás vždycky budou něco myslet. To, že je to možná negativní, je jen a jen jejich problém. Ne váš. Žijte svůj život podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a buďte si vědomi toho, že pokud vás někdo „nemá rád“ a nebo vás dokonce „nenávidí“, není to o vás, ale o něm.

O vás to bude ve chvíli, kdy vás to bude srážet k zemi, kdy vás to ovlivní a ovlivní to vaše smýšlení o vás samotných.

Vlastně to není ani chyba toho druhého člověka. Někde hluboko uvnitř něj jsou nejspíš hluboké rány, které křičí a chtějí zahojit. Jenže tento člověk možná vůbec netuší, že má „problém“, a tak jej ventiluje ven a vy jste prostě první na ráně, to je vše.

Jeho toxicita je jen jeho a vy ji nemusíte přijmout. Je to lehké? Ne! Někdy je to sakra těžký nenechat se strhnout těmito toxickými a zlostnými lidmi dolů, to je vlastně jejich cíl. Sami se necítí dobře, nedokáží se milovat a přijímat, a proto se snaží dostat svojí nenávistí dolů i vás.

Když toto pochopíte a dokážete se nad to povznést, ať už je to někdo z rodiny nebo cizí člověk, pak jste vyhráli. Život je totiž jako hra. Hrajeme ji všichni. Málokdo ale zná pravidla. Vy máte výhodu, vy ty pravidla znáte, a pokud ne, přečtěte si moji knihu Alfa bohyně, ty pravidla v ní najdete v podobě zákonů vesmíru a tajemství naší mysli. To jsou jediná pravidla, na kterých tu záleží.

Nemusíte být génius, abyste je pochopili a ani nemusíte mít vysoké IQ, abyste byli v životě šťastní. Často se lidé podceňují, alespoň v našich končinách. Nevěřím, že existuje hloupý člověk. „Hloupý“ člověk je podle mě jenom ten člověk, který si myslí, že něco změní tam venku a kdo vůbec nechápe zákonitosti vesmíru. Takového člověka nepovažuji za chytrého z toho důvodu, že se snaží získat štěstí tam venku, snaží se získat lásku, peníze, zdraví a životní pohodu tam někde venku, u druhých lidí, díky své práci, u Boha a nevím, kde všude jinde. Chytrý člověk hledá tam, kde všechnu tuto hojnost skutečně může najít, uvnitř sebe samého.

Pokud máte pocit, že jste hloupí, nejste dostatečně chytří, dostatečně vzdělaní, dostatečně bohatí, pak je to jenom váš vnitřní pocit, který se pak odráží do života tam venku a přijdou druzí lidé, kteří vám jen potvrzují tento váš vnitřní pocit. Jelikož je to ale váš pocit, vy a jenom vy máte moc a sílu jej změnit a tím změnit kola osudu a nasměrovat je tam, kde chcete být.

 

Nejsem pro něj dost dobrá

Stejné je to s pocitem nejsem pro něj, pro ni dostatečně dobrá/ý. Když ve vás někdo tento pocit vzbudí, nejprve se zeptejte sami sebe, odkud tento pocit přichází a kde jej cítíte? Často totiž ucítíte fyzickou bolest ve svém těle, kde je tento pocit usazený.

Ten druhý jen reaguje na to, co je uvnitř vás. Máte vždy na výběr. Cítit se špatně, cítit se dobře a nebo neutrálně.

Jsou lidé, kteří nás svým toxicismem zraní. To je v pořádku, jsme jenom lidé. I když ale spadnete a dovolíte tomu druhému, aby vám ublížil, ano, to vy jste mu to dovolili. Máte na výběr, jak s tím naložíte. Vracet druhému jeho zlobu se vám nevyplatí. Chápu, člověku to někdy ujede, tím se netrapte, pokud se tak již stalo a odpusťte sami sobě. Důležitější než cokoli jiného je ale ten negativní pocit, který ve vás ten druhý vyvolal, co nejdříve zneutralizovat.

Pokud jste četli moji knihu Alfa bohyně, pak víte, že se vždy pohybujeme po emoční stupnici. Vaším cílem by nemělo být skočit okamžitě z pocitu ublížení a deprese do pocitu radosti a štěstí, ale pohybovat se směrem vzhůru. Dobré je nejprve zneutralizovat tento negativní pocit do pocitu „je mi to fuk“ neboli „nemám k tomu žádný pocit“. Odtud se totiž směrem vzhůru šplhá mnohem lépe.

 

Příklad velkého energetického posunu

Nedávno jsem měla klientku, která byla plná vzteku, cítila jsem to po té lince tak moc, až jsem měla co dělat, aby moje energie zůstala neutrální. Navrhla jsem svoji oblíbenou techniku, kdy přepisujeme energii a hojíme negativní událost, která se stala někdy v minulosti. Klientka byla docela nepřístupná, protože hned v první části techniky se mi skoro sekla a začala se neskutečně obhajovat, musela jsem tedy zabrzdit a přejít skoro do pozice terapeuta a uklidnit ji.

Podařilo se a techniku jsme dokončily. Bylo jasné, že jí nevěří, já zůstala neutrální. Říkala jsem jí, že to prostě jenom zkusíme a uvidíme, jak to dopadne.

Wow, to byla jízda. Klientka zažila obrovský SHIFT (posun) a zažila velmi silný aha moment.

Vítězství :-), proběhlo mi hlavou, dokázaly jsme nemožné. Měla jsem radost a cítila jsem tu vlnu nové krásné energie, která nyní proudila kolem ní a tedy i ke mně, skrz čas a prostor a vy již víte, že čas a prostor jsou pouhou iluzí, právě proto není podstatné, zda se s klientem vidím fyzicky a nebo, jak je zvykem při mém koučinku se jen slyšíme.

Na změnu energie to vliv nemá, naopak z praxe vím, že je to mnohem lepší pro obě strany, ta změna je často silnější a klient se cítí víc v bezpečí, když na něj nezírám a je v prostředí, na které je zvyklý.

Byla jsem na klientku velmi pyšná, přestože se hodně obhajovala a očividně nevěřila, že se může něco změnit, šla do toho. A ten, kdo do toho jde, i když tomu nevěří, i když má možná i strach, tak ten vždy sklidí odměnu v podobě změny.

Byl to krásný koučink a klientce pomohl, aby celou situaci viděla jinak, doslova ji zažila jinak. A já vím, že to je první krůček k tomu, aby v sobě zahojila dávné bolesti. Sama se mi svěřila, že z ní spadl kámen, který si nesla dvacet let.

Je to o nás, přátelé. Můžeme se cítit smutní, že nás druhý nepřijímá, ale ve finále je to vždycky o nás. Posilujte svoji čakru solar plexu, pak budete více ve své vlastní síle a druzí vás tolik neovlivní, tedy vás nebudou moci vysávat.

Nicméně to neznamená, že je dobré být fyzicky kolem toxických lidí. Jelikož se mi v poslední době hodně množily dotazy na toto téma, co dělat, máme-li v rodině toxické lidi, tzv. vysavače energie a co s tím, v příštím článku se můžete těšit právě na toto téma, které tolik z vás zajímá, protože jej řešíte.

Happy manifesting 🙂

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře