Chci to tak moc… Ale PROČ?

question-2415065_1920Zamysleli jste se někdy nad tím, PROČ danou věc, osobu nebo zkušenost ve svém životě chcete?

Většina lidí ani netuší, CO  v životě vlastně chtějí. A pak se diví, že nejsou spokojení s tím, jak jejich život vypadá.

Pak jsou lidé, kteří vědí naprosto přesně, co chtějí a také se na to zaměřují. To je skupina číslo 3 a zde je to SKORO  v pořádku. Tou skupinou uprostřed jsou lidé, kteří sice vědí, co chtějí, ale zaměřují se na pravý opak. Jsou tedy v nedostatku svého přání.

Takže si to shrneme.

  1. Lidé, kteří nevědí, co chtějí. – VYSÍLAJÍ ZMATENÉ SIGNÁLY DO VESMÍRU A TEDY JIM VESMÍR NEMŮŽE POMOCI.
  2. Lidé, kteří vědí, co chtějí, ale paradoxně se zaměřují na pravý opak, tedy na to, co nechtějí. – VESMÍR JIM CHCE VYHOVĚT A TAK JIM POSÍLÁ VÍCE TOHO, CO NECHTĚJÍ, PROTOŽE SE NA TO ZAMĚŘUJÍ.
  3. Lidé, kteří vědí, co chtějí a zaměřují se na to. – TITO LIDÉ JSOU NA TÉ NEJLEPŠÍ CESTĚ K ÚSPĚCHU, PŘESTO JIM ČASTO NĚCO CHYBÍ.

 

A na to NĚCO se podíváme v dnešním článku.

Každé přání a každá věc v životě má dva konce, plusový a mínusový. Tedy buď máte dostatek té věci (někdy můžeme mluvit o hojnosti dané věci, třeba peněz) a nebo nedostatek dané věci (třeba opět peněz).

Buď se zaměřujete na dostatek peněz a nebo nedostatek peněz. Buď přemýšlíte o hojnosti lásky  nebo o jejím nedostatku. Podle toho, na co se zaměřujete, tím udáváte směr svého života. Vaše dosavadní myšlení se odráží ve vaší realitě. Když ve svém životě nevidíte to, po čem toužíte, je to právě z tohoto důvodu, vašeho dosavadního a možná i současného myšlení.

Dobrou zprávou je, že se hned teď můžete rozhodnout myslet jinak a tedy změnit směr událostí a začít směřovat tam, kde chcete být.

Jenže často se stává, že lidé vědí CO chtějí, zaměřují se na to, ale vůbec netuší PROČ  to vlastně chtějí. A ač se to možná nezdá až tak důležité, tak je to docela zásadní.

Proč chcete svého ideláního partnera?
 
Proč chcete ve svém životě lásku?

Proč chcete ty peníze a ty krásné harmonické vztahy?

Proč chcete novou práci?

Co vám ta nová láska má dát, co vám ta nová práce má zajistit?

Pokud jste si nikdy takovou otázku ani nepoložili, pak je ten nejvyšší čas.

Dokud nemáte své silné PROČ, pak nemáte dostatečnou motivaci

Víte, to PROČ je totiž hnací motor, který vás žene k vašemu přání. Někdy se prostě stane, že se nám nechce, nechce se nám vstát z postele a dělat nějaké činnosti a aktivity. Dnes se nám nechce na ten kurz osobního rozvoje, nechce se nám meditovat, nechce se nám otevírat tu knihu a číst a vzdělávat se. Jenže když je naše PROČ dostatečně silné, tak nás žene takovou silou, že se ani nestačíme nadechnout a naše přání je splněné.

Pokud sledujete můj blog, pak víte, že často hovořím o vytrvalosti. A považuji jí za důležitou kvalitu, bez které prostě nemůžete zažívat úspěch. I ten nejúspěšnějí šlověk na světě má své dny, kdy se mu prostě NECHCE. Ten zásadní rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je ale ten, že úspěšný člověk zná své PROČ.

Já třeba moc dobře vím, PROČ mám své podnikání a také vím, CO PŘESNĚ CHCI. A tím, že se zaměřuji na tu plusovou stránku a vím, co je moje PROČ, proč jsem do toho vůbec šla, to vše mě žene tak, že mé podnikání prostě šlape a co víc, také mě BAVÍ A NAPLŇUJE. Moje práce je pro mne tím největším požehnáním.

To, že to šlape, je zásluhou především MÉHO PROČ. Protože moje proč mi pomáhá vytrvat tam, kde by to jiní prostě vzdali. Jsou dny, kdy už nemám sílu a nechce se mi, pak si ale připomenu, PROČ to dělám. Těch mých PROČ je v tomto případě víc. A to mě vyžene z postele stejně jako dnes v neděli, kdy tento článek upravuji a edituji, aby měl jen minimálně překlepů a chyb. 🙂

Když už nemám sílu a prostě se mi nechce, když vidím ty papíry a registrace a povinnosti a starosti, tak se vždy zamyslím nad tím svým PROČ a okamžitě se vrátím a jdu po té cestě dál. Vím totiž, že moje PROČ je dostatečně silné a z mého pohledu dostatečně MOTIVUJÍCÍ, abych vytrvala a dovolila své lenosti a zvykům, aby zase usnuly. Vykračování ze zóny zvyku je pak pro mě mnohem jednodušší, mé PROČ mě z toho zvyku vždycky vytlačí do té zóny NEZNÁMA, DISKOMFORTU a STRACHU.

 

Zvenku to nikdy moc nefunguje

Všichni jistě dobře víte, že nejlepší motivace je ta vnitřní. Vnější motivace totiž nikdy nefunguje tak, abychom opravdu vytrvali. Jakákoli vnější motivace není dostatečně silná, abychom překonali ty pocity MNĚ SE DNESKA NECHCE.

Myšlení následuje naše emoční nastavení. Tedy když se cítíte dobře emočně, pak myslíte pozitivně a jste lépe motivováni. Je-li tomu ale naopak a vy se cítíte pod psa, pak je i vaše myšlení negativní a vy jste spíše demotivovaní.

Proto je tak důležité cítit se dobře. Nedávno jsem na individuálním koučinku toto probírala s klientkou, je to dva týdny co se cítila hodně dole. Již spolu nějakou dobu pracujeme a já vím, že obrat nemusí vždy přijít hned a nějakou dobu jsou lidé se sebou netrpěliví a říkají si, že necítí změnu. Jenže já moc dobře vím, že když na sobě člověk pracuje, pak možná nějakou dobu nevidí nic, pak to ale najednou přijde a je tu obrat o 180 stupňů, který přijde někdy skoro jako by z ničeho nic. A já jsem o tom Z ČISTÉHO NEBE, nedávno psala článek.

A stejně tak i tato klientka, když jsme se před týdnem spojily, najednou pocítila SHIFT (POSUN) a ta změna byla tak znatelná, že jsem se při koučinku celou hodinu jen usmívala, cítila jsem tu novou energii a byla to prostě symfonie. Mým největším úspěchem je každý jeden člověk, který cítí vnitřní změnu. Ten pocit, který v takovou chvíli cítím uvnitř svého bytí je naprosto fenomenální a nedá se ani popsat slovy. Jsem vděčná za každého jednoho klienta, který tuto změnu, ať již je velká a nebo menší, pocítí.

Jaké je tedy vaše PROČ?

Ale náhody přeci neexistují

Čím víc se zaměříte na to, co chcete, tím víc „náhod“ se ve vašem životě bude dít.

Když totiž víte, co chcete a zaměřujete se na to a navíc víte, proč to chcete, pak se celý váš svět začne přeorganizovávat a přeskupovat, aby k vám vaše přání mohlo přijít. Často se tak děje jako by náhodou. Náhodně potkáte někoho, koho jste neznali a kdo náhodou pracuje ve stejné branži jako vy.

Nebo náhodou zapnete televizi v okamžiku, kdy je v ní náhodou někdo, koho znáte a kdo se vám líbí a náhodou tu televizi zapnete na kanálu, který jste ani nevěděli, že existuje a ten člověk hraje náhodou ve flimu, který jste neviděli dvacet let. A to vše se stane náhodou poté, co jste ten den před pár hodinami měli náhodou koučink se svojí kamarádkou z ČR (ano, tou kamarádkou jsem já :-))) a ta vás náhodou provedla silnou NLP technikou, díky které jste zaznamenali ten nejrychlejší SHIFT (posun) ve svém životě.

To se stalo nedávno mé kamarádce, která procházela trochu těžší situací (z jejího pohledu samozřejmě) a jelikož jsme si po dlouhé době volaly a já cítila, že je v ne zrovna dobré energii, navrhla jsem jí rychlý koučink, zabralo nám to cca 30min a kamarádka byla jako znovuzrozená. Cítila se tak jinak, že zybtek času jsme proklábosily o našich plánech a takových těch dalších holčičích „nesmyslech“. Pak mi asi za dvě hodiny přišla sms plná OMG, wow, I can’t believe this, you are amazing, you are so clever, I love you…. a já jsem skoro nechápala, co se děje.

Když jsem si tu smsku přečetla pořádně, tak jsem mezi těmito WOW a OMG viděla, že jí ten muž z televize pozval na rande a to po řadě „náhod“, které by bez toho shiftu, který se mnou kamarádka pár hodin předtím zažila, prostě nepřišly. Sranda byla také to, že ještě předtím jsme řešily právě skutečnost, že se tento muž stáhnul ještě dřív než vůbec mohlo k prvnímu rendez-vous dojít a kamarádka, které je něco přes čtyřicet, byla pěkně naštvaná a plná emocí. To je ale otočka o 180 stupňů!

No není to nádhera, co vše se může stát, když je vaše energie jedinečná a krásná a hlavně z ní není cítit to přisátí se na konečný výsledek a to my, dámy, co si budeme povídat, často umíme na jedničku. Jakmile vidíme hezkého chlapa, už se vidíme ve svatebkách a s prstýnkem na prsteníčku, a tak se na tu představu přisajeme, že se ten dotyčný ani neodváží pozvat nás na první rande, i když před pár dny ještě vypadal, že jsme pro něj Bohyně každým coulem :-))

Užijte si víkend  and Happy manifesting 🙂

STARTUJEME 2.5.2018 v 19h večer!

Přitáhněte si ideálního partnera nebo partnerku >>>

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře