Čakra nohou a k čemu je dobrá?

feetLéto je v plném proudu a já věřím, že již máte naplánovanou nějakou úžasnou dovolenou nebo alespoň odpočinek na zahradě.

 

Letní měsíce nám poskytují skvělou příležitost dělat věci, které v zimě prostě dělat nemůžeme.

 

Všichni si jistě ze svého dětství pamatujete období, kdy jste se těšili na dva měsíce volna. Mnozí jsme odpočítávali dny do začátku prázdnin a nemohli se dočkat. Ať již na těch pár týdnů u babičky nebo letní tábor a nebo třeba dovolenou někde pod stanem.

 

Pokud jste jako já a já věřím, že v tomto směru určitě ano, pak se těšíte na léto stejně tak jako před desítkami let, kdy jste ještě byli malými dětmi.

 

Letní dovolená je nejenom doba, kdy můžeme vypnout z každodenních starostí, ale často si můžeme konečně dopřát třeba čtení knih, na které během roku nezbývá tolik času.

 

Toto období je ale také skvělou příležitostí přehodnotit některé své cíle a sny, přeci jenom máme na chvíli čas vyčistit si hlavu. Ať už jste na dovolené u moře, na horách nebo pod stanem, je to skvělá příležitost otevřít svou mysl novým myšlenkám, novým nápadům. A to tím, že uvolníte myšlenky ve své často velmi přetížené mysli, které se týkají běžných každodenních starostí i často zbytečných strachů a obav z možných budoucích událostí.

 

Léto a teplé počasí je nejenom příležitostí k odpočinku a vyčištění mysli, ale také přeje harmonizaci našich čaker. Spojení s přírodou je během léta častější a během příjemného letního dne někde v lese, u moře nebo na výletě daleko od lidí nám pomáhá spojovat se s tou nádhernou energií celého vesmíru a také matky Země.

 

Například pro čakru nohou, často opomíjenou nultou čakru, která má na starosti manifestaci našich přání, je léto naprosto ideální.

 

Nedávno se mě totiž jedna klientka, která se přidala do programu Harmonizace čaker ptala, jak dělat cvičení spojování se Zemí a pracovat na aktivaci právě čakry nohou. Zda má čekat do léta.

 

Čakra nohou je umístěna pod našimi chodidly. Můžete si ji představit jako desku hned pod zemským povrchem, která chodí všude s vámi. Vzniká při našem narození, často je ale neaktivní a tím zapříčiňuje naše odpojení od Země. Manifestace našich přání, tedy jejich zhmotnění do fyzické podoby, je pak pro nás velmi těžká.

 

Nejjednodušší způsob, jak začít aktivovat svoji nultou čakru, čakru nohou, je chůze na boso někde v přírodě. Při chůzi je pak vhodné říkat si nahlas nebo svým vnitřním hlasem afirmace, které vám pomohou tuto čakru probudit.

 

Samozřejmě existuje spousta způsobů, jak začít otevírat a harmonizovat své čakry. V programu Harmonizace čaker najdete v každé lekci řadu cvičení, které vám pomohou své čakry očistit a zharmonizovat. V každé lekci na vás čeká mnou vedená meditace k příslušné čakře, videa s metodou EFT, dále pak afirmace pomáhající aktivaci dané čakry a také jogínská pozice a další mé tipy. To jsou všechno způsoby, jak své čakry můžete očišťovat.

 

Protože čakra nohou (méně známá čakra, která je často označována za nultou) a čakra kořenová (první a velmi zásadní čakra, na které stojí celý čakrický systém) nás spojují se Zemí, je léto skvělým obdobím, kdy se můžeme uzemňovat častěji.

 

Nejlépe se začnete uzemňovat právě chůzí na boso někde v přírodě, při chůzi je vhodné afirmovat si s danou čakrou související afirmace.

 

Čakra nohou, jak jsme si již řekli, je umístěna pod vašimi chodidly, tvoří spodní část kořenové čakry. Čakra nohou vás stejně jako kořenová čakra spojuje se Zemí tak, abyste byli ukotveni v tomto fyzickém světě a mohli si manifestovat svá fyzická přání.

 

Je-li vaše čakra nohou v rovnováze, je otevřená a aktivní, pak jdete po své vlastní životní cestě a manifestace vašich přání je pro vás velmi snadná a přirozená.

 

Tuto čakru můžete samozřejmě aktivovat i v zimě, stačí když se budete dívat na svá chodidla při chůzi a říkat afirmace, jako například:

 

  • Nyní jsem spojen/a se Zemí.
  • Moje životní cesta je otevřená a jasná.
  • Má přání se manifestují s lehkostí.
  • Můj život je krásný a já jsem za něj vděčný/á.

 

Nyní v létě bude toto cvičení mnohem silnější, můžete totiž při něm chodit bosí. A své spojení se Zemí tak můžete vnímat mnohem intenzivněji. Prociťujte toto spojení a představujte si, jako by z vašich chodidel vycházely kořeny, které rostou skrz tuto pomyslnou desku pod vašimi chodidly, která je umístěna pod zemským povrchem a která „chodí“ všude s vámi.

 

Stejně tak jako jsou stromy vyživovány matkou Zemí skrz své kořeny, tak i vy můžete získávat sílu a lásku ze Země, z té nádherné planety, po které máme to štěstí chodit. Pokud ale vaše spojení se Zemí není a nebo je velmi slabé, pak můžete pociťovat odpojení, pocity strachu a obav související se základními lidskými potřebami, jako je nedostatek peněz na bydlení, potravu a další základní materiální potřeby, které v dnešní moderní společnosti potřebujeme.

Takže sundejte botičky a šup šup do přírody. 🙂

A pokud jste někde zaslechli slovo kundalini a nevíte, o co se jedná, pak si můžete přečíst více TADY. Tento můj článek se stal velmi populárním a dokonce se nějakým způsobem dostal na stránky Cesty k sobě. 🙂 Sice jsem o tom neměla ani potuchy, ale vůbec mi to nevadí. Jsem ráda, že se článek líbí. Mějte se prázdninově!!! 🙂 Jupííííí!

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře