7 tipů, jak být FIT

Po dlouhých dvou měsících nemoci a nesmírné únavy se konečně cítím lépe. A protože je nový rok, napadlo mě natočit video na téma zdraví.

Každý rok se podivuji nad titulky typu: Hubneme po Vánocích. Nerozumím tomu, proč se lidé dva měsíce přejídají, aby pak v lednu začali držet dietu a v únoru vše vzdali s tím, že to nefunguje a vrátili se do starých kolejí.

V následujícím videu vám představím svých 7 tipů, jak být FIT, a to nejenom po Vánocích.

DETOX TĚLA

Ve videu zmiňuji smoothie, které je dobré na detox těla. Zde vám napíši vše, co do něj dávám.

Zelené smoothie pro detox těla:

  • salátová okurka,
  • špenát,
  • mandlové mléko (kokosové mléko),
  • datle bez pecek/med (pro sladkou chuť,
  • banán,
  • jakákoli semínka (konopná, chia, flex seeds (lněná semínka), ostropestřec mariánský),
  • superpotraviny (zelený ječmen, chlorella, maca) – já dávám jednu čajovou lžičku chlorelly nebo ječmene a 1 lžičku maca),
  • můžete přidat i avokádo.

Okurku oloupejte a nakrájejte na kostky, přidejte banán, nakrájené datle, špenát a ostatní suroviny a rozmixujte ve smoothie mixéru. Můžete přidat i citrón. Já si jej dávám do mé sklenice vlažné vody, jak o tom mluvím ve videu, takže do smoothie již nepřidávám. Přeji dobrou chuť.

Tip: flex seeds tedy lněná semínka, já si to česky snad nezapamatuju, je dobré si rozmixovat a nechat je v lednici. Užívám je již řadu let, a tak vím, že se rychle kazí a žluknou, což není dobré pro naše tělo. Já si je dávám i do jogurtu, což je moje snídaně během roku. Jogurt s ovocem, vločkami a semínky, případně medem. To mě naučila před lety Kate. Je to fajn start dne. Flex seeds jsou skvělé na řadu věcí. Jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin, obsahují řadu vitamínů a minerálů a také vlákninu, která je nezbytná pro naše trávení. Akorát pozor, pokud s nimi začínáte, dejte si opravdu jen třeba půl lžičky, a pak teprve zvyšujte. Jinak budete trávit spoustu času na toaletě, protože vás skutečně proženou. 🙂 Takže pozor na ně. Jsou skvělá a zdravá, ale… ze začátku opatrně.

V mém dalším videu, ve kterém si smoothie přímo připravíme, vám poradím, jaké smoothie je dobré na hubnutí. 🙂 Prozradím vám také, co mi v poslední době pomohlo zatočit s neustálým vyčerpáním a únavou po nemoci. Přímo vám to ve videu předvedu a vysvětlím, proč jsem tento doplněk vyzkoušela a už nyní vám mohu potvrdit, že skutečně funguje a já jsem z jeho účinků nadšená. Je vhodný na tolik zdravotních problémů i jako prevence, že jej nyní všem doporučuji a já když něčemu věřím, tak jsem tak nadšená, že to chtějí všichni také vyzkoušet. :-)))

Eva Paclíková
Profesionální vztahová a transformační koučka. Miluje život a osobní růst. Za své poslání považuje pomáhat lidem měnit jejich sny v realitu a učit je, jak posilovat sami sebe zevnitř. Náš vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa! Eva je autorkou knih Alfa bohyně , Vaše nová realita a Ty jsi ta síla , eBooku Rozchod jako nová příležitost. Tvůrce online transformačních programů - pro ženy Bohyně lásky, pro muže Sebevědomý muž a programu o penězích a hojnosti Milionářská mysl. Autorka vztahových programů Transformujte jakýkoli vztah a Přitáhněte si ideálního partnera. Mentorka osobní transformace. Více o Evě se dočtete ZDE.
Komentáře